Jump to content

Help me please!


Guest epicAdrian

Recommended Posts

Guest epicAdrian

Evo sta je u pitanju:

moram da uradim maturski rad iz istorije do srede ujutru a nisam josh ni pocheo! Izabrao sam istoriju, tema je "Zhivotno delo cara Justinijana" i nisam josh ni pocheo! I setio se da pitam ima li neko (da li vi znate nekog) ko ima maturski iz istorije uradjen pa da mi ga okachite plz!

Tema ne mora biti u vezi sa Justinijanom(mada bih bio presrecan ako neko sluuchajno bash to ima), samo neka je iz istorije, geografije i sl. pa da makar imam neki preview kako to treba da izgleda...

Plz help me, gori mi pod nogama!

Link to comment
Share on other sites

Guest epicAdrian

Thanx m8 :) ali to nije ono shto sam imao na umu. Ja vec imam dovoljno materijala (i to na srpskom) o njemu.

ali sam mislio ako neko sluchajno zna nekog ko je pisao maturski (ili neki referat) o Justinijanu da mi to uploaduje na ovaj topic...

naravno kako se ne bih previshe muchio, samo da uradim copy/paste i neshto malo dopishem i to mu je to...

Ili mozhe i nechiji maturski iz neke druge teme, i to bi mi dobro doshlo da vidim kako treba da izgleda jedan takav rad...

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novi topic na ovu temu ... frka mi je isto [:)]

treba da napravim maturski iz informatike a tema mi je Internet Browseri , kao mali istorijat browsera,rat izmedju microsofta i netscape i dolazak opere.... i onda mogu po zelji da obradim operu ili internet explorer...... znam da ovoga ima brdo na netu,a ako nema ima gotov rad ili neku finu literaturu (sajt) na nasem jeziku neka mi baci linak [:)]

fml

Link to comment
Share on other sites

Guest epicAdrian

Jashta, josh ako treba da se odnese do shkole i lichno da se preda profesoru, ti nebi pravio nikakvu frku oko toga?

[:)]

Pa ja stvarno ne trazhim puno - samo da mi neko uploaduje bilo kakav maturski iz istorije, ma pisacu ga ja od nule, nije frka, al mi treba neka osnova zato shto stvarno nemam predstavu kako to treba da izgleda...

Link to comment
Share on other sites

Aj sta vi kenjate, normalno da je lakse samo odstampati rad nego cimati se par dana oko prepisivanja, ne razumem u cemu je problem ako je decko pitao, mozda neko ima, njemu lakse svi zadovoljni, nego mora neko "pametan" da se nadje da odmah prosipa muda. Nego nekome smeta zato sto je decko dobio na tacni uradjen rad, a taj neko se cimao pre za nesto slicno pa mu je krivo zato sto nije bio dovoljno snalazljiv, gade mi se takve persone...

Edited by Ste
Link to comment
Share on other sites

Guest epicAdrian

@ cali:

thanx, dobro ce mi doci onaj tutorijal...

Ima li josh neko da mi prilozhi neki maturski iz istorije? :D

(ko mi uploaduje gotov/polugotov rad o Justinijanu iskucan u wordu, chastim ga nechim lepim [:)] ...)

(jbt gledam likove shto su se cimali proshle i pretproshle god oni su uglavnom odradili sve u martu ili pochetkom aprila)

Link to comment
Share on other sites

Guest epicAdrian

Hehe pa ovaj rad ide ko pesmica [:D] Malo sam copy/paste-ovao sa wikipedie, malo prekucao iz literature koju imam, i evo vec pishem 4. stranicu [:)]

Napishem 10-12 stranica, to je to :)))

Link to comment
Share on other sites

[:)]

Pa ja stvarno ne trazhim puno - samo da mi neko uploaduje bilo kakav maturski iz istorije, ma pisacu ga ja od nule, nije frka, al mi treba neka osnova zato shto stvarno nemam predstavu kako to treba da izgleda...

I sad shta reci... kako neko zavrsi celu gimnaziju/srednju... a ostane toliko glup da ne zna maturski rad da napishe?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram u cemu je problem sa maturskim. Ako se dobro secam tema je slobodna samo treba da spada pod neki od predmeta koje ste imali. Znaci ako vas nesto pod milim bogom interesuje pisite o tome i onda ne bi trebalo da bude problema jer tjes valjda imati inspiraciju ako pises o necemu sto te zanima ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Guest epicAdrian

I sad shta reci... kako neko zavrsi celu gimnaziju/srednju... a ostane toliko glup da ne zna maturski rad da napishe?

Vidi sad ovog...

Jedina glupa stvar ovde si ti sto pokushavash da procenjujesh moj intelekt a ne poznajesh me!

Ako ja nikad nisam video kako izgleda nechiji maturski rad iz istorije to me ne chini glupim vec neupucenim.

Ja sam hteo da vidim makar okvirno, formu u kojoj da napishem rad, znam da maturski nije mnogo bitan, ali je ipak u pitanju formalnost koja treba da se isposhtuje.

Mozhete slobodno stavit katanac na topic, vidim da ovde ima vishe ljudi koji bacaju hejt, nego shto su voljni da pomognu (chast izuzecima [:)] )

DOVIDJENJA!

Link to comment
Share on other sites

Pa nije hejt, ne cini te glupim al te cini lenjim.

Mislim, jebena srednja skola, imas 19 godina.

Nije valjda tolko tesko.

Kapiram da imas knjige, a cim postujes ovde imas i net. Nije tesko veruj mi .

Sad sam se setio mog maturskog rada :)

Atari 1024 stfm, u njemu uradjen program "vesala", a kad se neko obesi, nacrta se glava profana imformatike na omchi, onolko verodostojno kolko sam mogao da nacrtam :)

Drug iz razreda uradio na PC-ju program za poker 9isti ko na automatima), pikali smo celo leto, al smo zato posle par meseci videli oglas gde je nas vrli profan prodavao taj program.

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novi topic na ovu temu ... frka mi je isto [:)]

treba da napravim maturski iz informatike a tema mi je Internet Browseri , kao mali istorijat browsera,rat izmedju microsofta i netscape i dolazak opere.... i onda mogu po zelji da obradim operu ili  internet explorer...... znam da ovoga ima brdo na netu,a ako nema ima gotov rad ili neku finu literaturu (sajt) na nasem jeziku neka mi baci linak [:)]

jel moguce da niko nema nista [:p]...ajde ljudi mrzi me googlati [:D]

fml

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...