Jump to content

Trazim vezu u Telekomu


DeuS I M@XImuS

Recommended Posts

lele0sq.jpg

i mi konja za trku imamo.....

ne mislim da se trtim ovde, ali i ja imam isti problem.... polupao bi sve po telekomu....

puca mi veza ili na svakih 20-ak min ili na 2MB .... sta pre dodje.....

izvrsicu harakiri mousepad-om

au jbte pa ti si bash najebao [xx(]

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

koje su to price da se za wireless daje po 500+ jura?? to je glupost!!!

kao i stalja i ja sam nabavio svu opremu za 100-150e...

tacno ne treba previse novca za wireless opremu...stotinak eura je dovoljno,a ako neko zivi u zgradi uvodjenje mu dodje 2-3hiljade dinara,ili cak besplatno(ako se iz zgrade skupi nekoliko ljudi)

glavna stvar kod svega toga je da wireless net kod nas nije bas "najbolji" ja sam bio na artcom nekoliko meseci,i stalno je bilo problema...pada link,linije u prekidu,pada server...i sl...

dok naravno takvih problema nema sa ADSl-om...za koji naravno treba digitalna centrala..

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

koje su to price da se za wireless daje po 500+ jura?? to je glupost!!!

kao i stalja i ja sam nabavio svu opremu za 100-150e...

Jedina opcija koja je normalna kod nas je uzeti Beogridov WI-FI sto ukljucuje kvalitetnu vezu i minimum nerviranja.Kao pojedinac da bi tako nesto uveo kod doticne firme je sada 800e u njivom arazmanu "kljuc u ruke" : 2 antene na 5 Ghz (ne pitajte zasto dve antene) 2 AP-a, pigtail-a itd.To zadovoljstve da se kupi u nekoj renomiranoj prodaji kosta oko 450e. Naravno ne postoji mogucnost da se "donese" sopstvena oprema, tako da me decace dragi (Hide) savrseno ne interesuje tvoje zapazanje i koliko si Ti platio.U svakom slucaju u jednom trenutku ce doci do "guzve" u etru pa ce sa 2.4 MHz-a mozda biti frka i opet da uzimam neki krs od AP-a od 100mV ne dolazi u obzir, pogotovo sto bi se eventualno kasnije "zakacio" jos neko.

Zakljucak: Ko nema nameru da mi pomogne neka svoje misljene zadrzi za sebe.......................Hvala

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

Informacije sa beogridovog sita, gde se nigde ne napominje obavezno korishcenje njihove wireless opreme.

Sve to lepo zvuchi, da li si probao da ih pozoves i pitas? To je njihova stara "politika" koja vise ne vazi.......Nisam napomenuo da poznajem ljude zaposlene tamo? Taj Pheneet kosta sada u Netixu 136 e bez PDV-a (VP cena)........

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Beogrid ti trazio 32000 dinara? Nesto mi tu sumnjivo ... dodushe, ok, jeste antene i sve, al' sve djuture bi trebalo da ispadne do 200 evra.

Ajd' i ja da se nadovezem [:p] Kada se Santa raspitivao ta cena je bila "zvanicna" tj. "ko se navuce" inace ranije pa i tada je moglo da se "zavrsi" sa sopstvenom opremom bla bla...Santa je s' pravom popizdeo i uveo adsl.Sada je opet nova prica "presli smo na 5 Ghz, mora nasa oprema (citaj : 2 antene!!?? 5Ghz, 2 AP-a???!! itd...) + ruke = 800 e.

Sada se vracamo na temu ko to placa...Verovali ili ne KINEZI.Uzimaju i ne prave pitanje...Tako da "ruku na srce" stvarno radi perfektno, pogotovo u blok-u 70 gde je uradjena optika (u "lokalu" korisnici imaju 5Mgbita i ako su u prepaid rezimu 3Mgbita net-a) ali ipak sto je mnogo......Nadam se da ce se nova vlasnicka struktura koja je skorije preuzela Beogrid dozvati pameti ili su mozda zadovoljni dosadasnjim bilansom uspeha pa im ne pada napamet da bilo sta menjaju po tom pitanju.....

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sta, Beogrid ima nove vlasnike? Nista o tome ne znam?

Inache, u mom slucaju su trazhili za uvodjenje 4000 dinara, oprema nije trebala vec samo LAN konekcija do APa ... i eto, to je to. Mozhda je tu bila i neka pretplata pocetna, vise se ni ne secam, al' to je svakako daleko od 400 a posebno 800 evra.

Link to comment
Share on other sites

Inache, u mom slucaju su trazhili za uvodjenje 4000 dinara, oprema nije trebala vec samo LAN konekcija do APa ... i eto, to je to. Mozhda je tu bila i neka pretplata pocetna, vise se ni ne secam, al' to je svakako daleko od 400 a posebno 800 evra.

To mora da je bilo pre dve godine (pre godinu dana je bilo 7900 din. a sada [?] ) naravno pricamo o prikljucenju, u slucaju kada npr. vec postoji njihov swhich (infrastruktura) u tvojoj neposrednoj blizini.Slucaj o kome smo pricali odnosi se na korisnike koji nemaju tu mogucnost i zele samostalno da uvedu wi-fi.Inace za grupno uvodjenje (10 korisnika) imaju sjajne uslove ali ko ce juriti ljude sada kada ko god je zeleo da uvede neki net to je i uradio.Sto je najgore, pre godinu dana i to mi nije bilo tesko : fotokopirao sam njihove flajere o svom trosku (sigurno 1000 din) iscimao se itd....Naravno odziv je bio slab...itd da ne smaram...postao sam dosadan samom sebi kada je rec o tom jbnom netu [:D][:D][:D][:D]

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

E moj Yodo...

Aj sto nemas net, al ti jos i oblivion radi na low low low.....

Nista, od sutra sam opet sam par dana pa svrati :(

P.S Beognjid...jedna od legendarnijih firmi. Kad samo pomislim ko je tu radio pre, onda kako su "profesionalno" odradili drugarovoj firmi net, cene...ma ludnica.

Edited by pER tU aMOR
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...