Jump to content

World GameMaster Tournament or shorter WGT


Recommended Posts

First part:

Kao shto sam topik kazhe WGT ce se krajem maja odrzhati najverovatnije u igraonicama kod Vukovog spomenika.

Naravno medju mnogim igrama bice takmichenja i u TFT-u [:D]

Kazhu da je planiran veliki nagradni fond kao i mnoshtvo drugih nagrada za posetioce...

Da li je neko josh neshto chuo o ovom dogadjaju? Ipak ne zaostajemo (bash toliko) za drugim igrachkim scenama. [;)]

Second part:

Diskutovali smo u topiku "riplejevi" malo i o taktikama. Vecina UD igracha trenutno "ima problema" sa Humanom.

Najveci "problem" je humanov fast tech3 i gyrosi/hawkovi sa 3 heroja.

Pa u cilju da pomognem UD igrachima evo i jednog zanimljivog reshenja.

Build Order:

Nishta posebno samo je malo promenjen. Idete Altar + Ziggurat + Crypt (pravite 6og Acolyte-a za scout zato shto vam treba malo vishe drva) + ToR i Graveyard (sa prvim zlatom se pravi odmah posle ToR-a).

TECH TO TIER2

Early game:

Treba da imate 4 ghoula + DK-a + 6 Acolyte-a. Tech odprilike dolazi u trenutku kada vam izadje DK. Kupujete RoN (Rod of necromancy) i uobichajeno smarate Humana da ne iscreepuje celu mapu.

3 situacije :

I situacija: [:0]

Human vas je scoutovao! Ide fast expand. Normalno idete da ga usporite sa DK-om i RoN-om koji ste kupili. Mozhete da povedete josh i 2 ghoula ali ako to uradite onda morate da napravite josh 2. Zato shto je ekonomija trenutno najbitnija. Ako nemate drva za dalji tech taktika vam propada.

Smarajte ga koliko mozhete ali pustite ga da napravi expand. Zato shto ce jadnik sigurno da zabije 3-4-5-6... towera i josh jedno 7-8 radnika napravi ce na tom expu. Extra troshak za njega shto vama ide u prilog.

II situacija: [:(!]

Uzima 4-5 milicajca i krece u TowerRush! Ako vidite ovo. Odmah pravite drugi crypt i dodajte kojeg ghoula/fienda (s' obzirom da imate graveyard pa vam se mozhe). Drugi crypt je tu samo za svaki sluchaj i uvek bi ga preporuchio (osim ako niste na nivou Lucifera/Sweeta koji mogu da se brane sa 4-5 ghoula i jednim cryptom). Upgrade towera i brani se kako znash i umesh.

Kosturima radnike bijesh a ghoulima/fiendovima tower by tower skidash [:)]

III sitacija: [:D]

On i dalje kreepuje shto vam i najvishe ide u prilog. Ne usporava vas i ne tera vas da pravite dodatne ghoule. Samo nastavite sa smaranjem! Moguce je da izvadi expand na tier2. Ako se to desi pogledaj I situaciju!

Middle game:

Chim sitignete na tier2 odmah idete upgrade na tier3!!! To je najbitnije! Vecina UD-ova pravi Licha pa Slaughterhouse itd.

Odmah TIER3!!! I posle njega pravite 2 Slaughtera i Licha! Nastavite sa smaranjem humana [:)] . Ako ste sve dobro uradili vec u 6-om minutu ste krenuli na tier3 imate 2 slaughtera....

Late game:

Imate tier3! Upgrade statua u destrose i pravite 5 (tachno 5!!!) destrosa! 5 Destrosa + DK + Lich + 4 ghoula = 50/50 E ovo je mnogo bitno. Trudite se shto duzhe da budete u No Upkeep-u (50/50). Barem dok ne skupite 1000/1000 golda/wooda. Koji ce vam mozhda kasnije trebati za dodatne destrose/abnominatione...

Sada sve shto treba da uradite je da napadnete expand ili main base. Sve to zavisi od toga gde i koliko towera ima! Trudite se da napadnete tamo gde ima manje towera. Napunite Destrose manom i ubijajte tower by tower [:)].

On ce (ako je glup) tp-ovati i pokushati sa svojih 7-8 footmana da vam ubije heroja... Kako bi vas oterao sa expa. Sve shto treba da uradite je da vi nuke-ujete njegovoh heroja ili da pobijete sve footmane kako vam ne bi doveo heroje u opasnost.

Ako nije glup ostavice exp i pokushati da vas sustigne na techu... Jer je krenuo na tech to tier3 :)))))

Postoji sada par fora... [:D]

Lichu obavezno Boots of Speed! Lich je spor chak i sa DK-ovom aurom. Vash nachin igre je hit&run stoga Lich ne sme da zaostaje nimalo za DK-om! Naravno Lichu kupujete Orb.

Ako ima dosta riflemana samo izbacite 3 heroja i 4-5 abnominationa i to je gg.

Ne shtedite pare na upgrade!!! Ovo je mnogo bitno destrosi moraju biti najmanje 2-2 ako hocete da dobijete ovu partiju. Tech destrosa mozhete slobodno da krenete na tier2.

Prodajte sve nebitne artifakte! Svaka dodatna para cem vam dobro doci!

Nuke jedinice/heroje! Nije bitno da li je coil/nova lvl 1. Po mogucstvu gledajte da skinete paladina prvog. Ako human napravi soserke sa invisibilityijem obavezno dust.

Ne zaboravite da je UD u prednosti sa techom i da UD ima brzhi tech od Humana!!!

On ako izvadi expand NE MOZHE da ima formaciju gyrosa i hawkove!!! Zato ne plashite se da napadnete exp sa 4-5 towera... Chak i ako ima tako neshto mocice te lagodno da pobijete gyrose sa 2-2,3-3 destrosima! Samo hit&run koristite.

Postavio sam par replayeva koji vam mogu pomoci oko ove taktike. Mozhda ja nisam bash sve naveo ali na replay-u cete sigurno videti kako to izgleda!

SpO-VoOdoO_MaN vs wcg2005ua (lvl 42 Hum)

Map: Terenas Stand

Game Type: 1v1 Ladder

http://my.opera.com/voodoo_man/homes/Repla...s-wcg2005ua.w3g

&

SpO-VoOdoO_MaN vs HunmoanDorhun (lvl 40 Hum)

Map: Tirisfal Glades

Game type: 1v1 Ladder

http://my.opera.com/voodoo_man/homes/Repla...nmoanDorhun.w3g

To je to.

P.S. Bacite neki komentar/kritiku samo da bude vezano za topik. Molim vas da se topik ne pretvori u SATAN/Zerox/(PutYourNameHear) raspravu o tome ko je veci baja i ko je retard a ko ne.

Unapred zahvalan VoOdoO_MaN

Edited by VoOdoO_MaN

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidim brate ovde neke topike... Shta je sa ovim forumom itd...

Brate nemamo bolji forum ako ti se ne svidja zaobidji ga. Ako si se sazhalio onda gledaj da pomognesh da bude bolji. Vidish ja sam se sazhalio pa rekoh sebi malo da ga ozhivim nekim normalnim topikom koji IMA VEZE sa war-om.

Zeroxe mogao bi barem da prochitash moj post. Mogao bi dosta da izvuchesh iz njega :)

Naravno postavicu josh neki Update oko taktike ako se setim josh nechega :)

Poz

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

brate ovo sto si postavio je klasican sablon, koji moze da uspe u jednoj situaciji,ali svaka situacija je drugacija.pod 2 imas 2 tipa igraca,ja npr slabije kontrolisen destrose, po meni je bolja taktika t2 expand sa ghoul/fiend.Treci heroj DL ako ide ptice, ili 3rd CL ako ide rifle,svako na svoj nacin counteruje.Da je 4um jadan jadan je ali veruj mi nista neces promeniti

Link to comment
Share on other sites

Ok. I to je dobra taktika samo ne kapiram zashto ici tier2 expand ako Hum ide fast tech tier3? Kazhi mi samo gde su tu tvoje prednosti?

Evo neka ti Ghost objasni najbolje zashto to ne valja. Ja sam bash to probao vs njega na Tirisfalu i odvalio me je dechko.

Brate pa kada bi barem 30-40% nas koji su aktivni u ovom delu foruma postovali neke normalne stvari forum bi mozhda i izgledao na neshto.

Ja sigurno necu neshto znachajno promeniti ovaj forum ali evo pomogao sam sigurno 2-3 ljudi koji su mozhda imali problema oko humana. I to ce mi biti dovoljno. Jer znam da sam barem neshto korisno uradio...

Ako nisam uspeo. Jbg-a ponovo cu pokushati...

Edited by VoOdoO_MaN

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Ok. I to je dobra taktika samo ne kapiram zashto ici tier2 expand ako Hum ide fast tech tier3? Kazhi mi samo gde su tu tvoje prednosti?

Evo neka ti Ghost objasni najbolje zashto to ne valja. Ja sam bash to probao vs njega na Tirisfalu i odvalio me je dechko.

Brate pa kada bi barem 30-40% nash koji su aktivni u ovo delu foruma postovali neke normalne stvari forum bi mozhda i izgledao na neshto.

Ja sigurno necu neshto znachajno promeniti ovaj forum ali evo pomogao sam sigurno 2-3 ljudi koji su mozhda imali problema oko humana. I to ce mi biti dovoljno. Jer znam da sam barem neshto korisno uradio...

Ako nisam uspeo. Jbg-a ponovo cu pokushati...

pa pisao si kada idu expand,ako oni idu na t3 onda i ja idem massu destrosa,samo sa vise gulova da bolje nukeujes lvl 3 AMa i lvl 1 MK,koje oni obicno imaju kao te ne pushuju

Link to comment
Share on other sites

ee poz ljudi..

vidim da je voodu u zadnje vreme bs raspolozen pa buraz mozes da mi kazes neke fore za ...elfa...?

izgleda ce imati tur u UE..pa se pripremam :P

moram dobiti seantesa znas ga shto je bio u deusu 2..:P lol

poz....

P.s. mislim koje se trenutno fore igraju za elfa...

HisterijA b.net

Link to comment
Share on other sites

ee poz ljudi..

vidim da je voodu u zadnje vreme bs raspolozen pa buraz mozes da mi kazes neke fore za ...elfa...?

izgleda ce imati tur u UE..pa se pripremam :P

moram dobiti seantesa znas ga shto je bio u deusu 2..:P lol

poz....

P.s. mislim koje se trenutno fore igraju za elfa...

uzmes na pocetku uleces mu u bazu sa DK+RodOfNecromancy i gulovima (ako je daleko od tebe prodaj TP da bi imao vise gulova za haras), moras da ubijes sto vise archera, nikako nemoj da suroundujes heroja ako ima vise od 3 archera, jer ces izgubiti sve gulove,takodje sklanjaj skeletone da ti ih ne dispeluje sa wispovima ,jer onda on dobija nenormalan experience.Posle ga smaraj sa gargsima, sto vise wispova da ubijes da nema drva za t3 ili mass dryada (uglavnom uz DH idu na t3,a uz tavern heroje mass dryada).Ako ipak izvuce t3 ubijas shop sa gargsima da DH ne kupi orb.Ako vidis da nisi lepo odradio ove 2 stavke, prodajes 1 crypt (jer 2 za gargse naravno),i gradis 2 slaughterhousea, 2 statue, i posle massa abominationa sa disseasom.Kupujes Lichu orb i obavezno u fajtu stavljas da ubija pandu.Ako ide na mass dryada,igras na abo+wagoni,ako ide na medvede i dryade,onda abo+destro,ako krene na hypo da ti ubija destrose,dodaj 2,3 fienda sa webom.

Link to comment
Share on other sites

hmm [:D]

hvala u svakom slucaju zeroxse..

ali ja sam mislio da mi kazete neke fore za elfa[odnosno ja igram sa elfovima]

protiv ud ili neke druge rase npr. hu...

doduse pre neki dan sam igrao mec sa dobirim igracom iz ue..[bio je orc]

i dobio sam ga solidno vreme ...:)

on je isao na blejda ja na tinkera...i arcer...posle kiper i par talona[neunapredjenih...

i to je to..odradih ga za 10min..

eto poz... [:)]

HisterijA b.net

Link to comment
Share on other sites

pozz vlado.. i ostali..

pa za taj tur se nezna nista jos ...

to treba da organizuje seantes [filip] iz ue znate ga 2 u deusu...

on mi je rekao da bi trebalo da bude za ovaj mali raspust tur...

pa ja cu ga pitati i dogovoriti za taj tur da vidimo da li bi vi mogli da ucestvujete..

ili tako nesto...

odnosno dali bi vi mogli da dodjete za taj tur u UE..?

ako budete mogli da se organizujete...bice bas cool...

[^]

HisterijA b.net

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...