Jump to content

Dovoljna plata?


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem je u tome shto su Rusi zbog Chechenaca i ostalih imigranata iz bivhsih SSR jako zaoshtrili pravila dobijanja drzavljanstva. Meni u principu ono ni ne treba, samo mi prebivalishte treba, ali za njega nemam jedan dokument - da sam legalno zaposlen negde - chak i dok sam radio u drzavnoj televiziji nisu hteli da me prijave kao stranca poshto moraju da placaju neki sumanuti porez za to...

Taj rad, za sve ovo chime se ja zanimam sada bi mi na zapadu platili 10K dolara, ali jebiga kada ne mogu da odem tamo (iz mnogo razloga).

ne možeš dobiti posao (tj neće da te prijave) ako nemaš državljanstvo, a ako nisi prijavljen ne možeš dobiti državljanstvo :)

zar venčanjem sa rođenom ruskinjom nisi automatski stekao pravo na državljanstvo?

btw, jel to u rusiji sve mere u dolarima? Vidim ti sve "dolari, dolari", a ono, ovde (i u ostatku evrope logicno) pricaju "evri evri". Sad vise nije odnos 1:1 pa je malo cim s vremena na vreme pretvarati evre u dolare i obrnuto :)

ako rusi počnu da govore "evro, evro", ameri će crći od gladi :)

Link to comment
Share on other sites

@Sa1nt: 2.5K dolara je bila odlichna plata za Moskvu, sada je josh uvek veoma dobra plata, ali mogu ti reci da je standard otishao gore neverovatnom brzinom u poslednje 2-3 godine. Npr. 2000 si mogao da kupish stan od 56 kvadrata u Moskvi za cirka 30K dolara, a sada koshta 200K!

znam bato, planiram moskvu vec 2 godine i nikako da skupim muda da odem...

Link to comment
Share on other sites

btw, jel to u rusiji sve mere u dolarima? Vidim ti sve "dolari, dolari", a ono, ovde (i u ostatku evrope logicno) pricaju "evri evri". Sad vise nije odnos 1:1 pa je malo cim s vremena na vreme pretvarati evre u dolare i obrnuto :)

U Rusiji je sve u $. Dodushe od momenta kada je evro otishao na 1.2 $, mnogi su reshili da svoje cene formiraju u evrima koje prevode posle u $ [:D]

Vec 5 godina sve rachunam u $ i mogu da vam kazem da i nije tako loshe [:)]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

gledam neke slike nekih trznih centara i poslovnih parkova, sto izgradjenih i sto samo projektovanih, i pitam se da li je tako samo u moskvi i da li ta zemlja zivi samo od svoje nafte i prirodnih resursa ili nesto i proizvode za izvoz....

Ja lichno bih voleo da zivim u Rusiji, ali nikako ne u Moskvi. Suvishe mi se chini neurotichnom i megalomanskom, kao ruski Nju JOrk. Radije bih ziveo u Sankt Petersburgu, jer volim zimu a i Hermitazh je blizu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Znachi vi bi voleli da budete narodni poslanici? :)))

30k je ful za mene, gajbu imam, eventualno neka kola, al ne bi se lozio na kredit [to mu dodje mach sa 2 oshtrice]. Fon me ispada 300-400 kinti, net 2 soma, struja da kazem 1.3k i ostatak da odlazi na hranu mesechno bi me koshtalo oko 20k ukupno. 10k u dzepu moz da ide za bacanje para na odecu, izlaske i sl.

neka kola, NOVOG YUGA ? :))))

Link to comment
Share on other sites

lucky, nesto sam razmisljao ...

znas realno mislim da je potrebno 350eur ako zivis svoj na svome, sve posle toga raste kao i apetit

ali ono sto je ustvari problem je sto mi nismo navikli da zivimo u dugovima, pa jos u drzavi koja i nije bas stabilna, pa ni ekonomski (podrazumeva i poslove).

kod privatnika (90%) se crnci dan-noc, a drzavne organizacije propadaju na ovaj ili onaj nacin.

gledam razliku izmedju razmisljanja o poslu mojih matorih i mog ... oni su vodili linearan, i dalje vode, zivot, a ja sam za 10 godina promenio 5 poslova koji na samo jedan nacin imaju dodirnu tacku - rade se na racunaru ili na njemu ...

otud mislim da dobijas cenovnike od po 500eur i vise po osobi, jer to na neki nacin cini zaradu od koje mozes i da eventualno, ako izgubis posao, imas neki dinar u steku i da ti traje dok se ne uvalis negde drugde.

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

evo proste rachunice - ja radim za pishljivih <200jura...

a u shkotskoj gde bih trebalo da odem je minimalac 5 funti na sat... shto dodje oko 850 funti mesechno sa troshkovima koji maksimalno ispadnu do 450 funti... hourah EUROPA!! :) :((

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

aaa jebga... chekam papire da mi stignu iz poljske.. pa da mogu da passosh odradim i tako dalje to sve ide... ako je tebi to vetj smeshno, mozhesh misliti koliko ja pizdim shto se sporo odvija :D

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

posto zivim sa matorcima i ne brinem jos uvek za nikakve racune (osim da jako ne prekoracim racun za fix) opusteno mi je dovoljno 4000 din mesecno koje tako i dobijam radim kuci sve sto treba + njiva + svi ostali poljski poslovi u sta spadaju nosenje dzakova (20 kg - 30 kg i max 50 kg na ledljima) s'tim sto mi tjale placa teretanu .Znaci kad dobijem petkom ili ponedeljkom (zavisi od datuma) tih 4 k 2 odmah igram 2 singla i za 500 jos pride od ostalih 1500 ostavljam 500 za sutra u slucaju da promasim sve na kladionici da za subotu o 5 napravim nesto tako da uvek imam kesha a koliko trosim mesecno nemam pojma valjda koliko zaradim od kladionice + 4000 K

Link to comment
Share on other sites

a u shkotskoj gde bih trebalo da odem je minimalac 5 funti na sat... shto dodje oko 850 funti mesechno sa troshkovima koji maksimalno ispadnu do 450 funti... hourah EUROPA!! :) :((

hm jel si razracunao troskove zivota tamo ?

slazem se sa vecim delom tvog posta, ali ovo ne kapiram ...

sorry 0:) opet mislim brze nego sto pisem, pa preskacem :)

daklem, pod dugovima mislim hipoteke, kredite i sl. bilo je toga i pre al je sve bilo daleko stabilnije od ovoga. ko danas ima hrabrosti da se upusti u 5+ godina robovanja banci ... za pocetak lizing, ne daj Boze, hipotekarni za stan nekakav ...

ja ni karticu nemam, jos uvek sam u kes varijanti, lepse mi je vrabac u ruci nego orao na (g)rani :)

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Nixon nam je isto u skotskoj :) pa cu da vidim kad dodje na leto kako je :)

Nemojte porediti London sa ostatkom engleske, ima razlike.

Drug mi je sad u nekom mestu oko 120 km od londona (aerodrom) i kaze da je zapanjen time da je hrana otprilike ko ovde.

Ovo je postala surovo skupa zamlja sa surovo smesnim primanjima.

Recimo prosecna plata u bgd je oko 20000. Zamisli da ti neko kaze 1999-2000 recimo da ce za 5-6 godina plata biti 650 MARAKA!!!!

trt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...