Jump to content

Shaman


Megadeath

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shaman nije imBA al; nije ni sranje sve zavisi ko ga igra.. evo ja naprimer

Shaman>Mage uvek ga oduvam cak i kada popali trinkete... Grounding totem and Earth shok ...

SHaman>Priest sve osim shadow mada sada i holy jebe kevu

Shaman>=Warrior sve zavisi vecinu slucajeva ga ubijem ali ako je lik koji perfectno zna klasu i ima dobru(i bolju) opremu sabija me

Shaman<>Rogue sve zavisi koliko dugo te rogue drzi u stunlocku ako te shaman do tad ne uhvati

Shaman<Drood vecinu slucajeva barem ja

Shaman<>hunter nikad se nezna hunter je zajebana klasa

Shaman=Paladin Auto Atack on heal when u lose 1000-1500hp i tako mada u vecini slucajeva pala pobedi svog svoje izdrzljivosti u spelovima :)

Shaman<Lock barem ja uvek gubim mada mogu da pobedim neku decu

Shaman=Shaman u jbote totemi ownz

btw

Ja sam resto build sa Mana tideom Nature swiftness tacnije 0(elemental)/13(enchantment)/38resto uglavnom idem sa 2h i windfury :)))) Ja neznam kog shamana vidis sa malo hp-a ali 4000 na 60 plavi ili 5000 warlord gear 4500 Tier1/2 set bas i nije toliko malo ali sve zavisi samo ko igra shamana

Link to comment
Share on other sites

Ja sam resto build sa Mana tideom Nature swiftness tacnije 0(elemental)/13(enchantment)/38resto uglavnom idem sa 2h i windfury :)))) Ja neznam kog shamana vidis sa malo hp-a ali 4000 na 60 plavi ili 5000 warlord gear 4500 Tier1/2 set bas i nije toliko malo  ali  sve zavisi samo ko igra shamana

Dobro kad si taj build, ja govorim da su uglavnom shamani elemental resto, tako da imaju jako malo healtha, drugo je to. Uglavnom ja sa lockom sa ovom opremom imam oko 4500 hpa, a sa impom vise od 5000. Mada nadrkao bi ja mozda i vise da sredim malo talente. :P

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

ja mislim ono sto sam napisao a to je

lock + felhunter > shamy

lock + bilo koji drugi pet < shamy

znaci ne lock bez peta vec u zavistnosti od kombinacije peta s tim sto je demonology lock zbog toga meni njgotivniji sto moze za 0.5s da samonuje demona.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

imo lock je imba, 2 feara, od kojih je jedan instant 3 sekunde trchanja, a drugi do 18 (ili kolio vec), tako da uvek mozes prvo da opizdis DC, iskastujes fear (jes da ce biti kraci) ali bez problema mozes tada da pobacas barem 2 shadowbolta/sve dotove, ja bi stavio da udarac breakuje fear, mislim ako huteru breakuje trap, magu sheep, paladinu penatance, rougu sap, shto ne bi moglo i sa fearom tako da bude :P

Link to comment
Share on other sites

imo lock je imba, 2 feara, od kojih je jedan instant 3 sekunde trchanja, a drugi do 18 (ili kolio vec), tako da uvek mozes prvo da opizdis DC, iskastujes fear (jes da ce biti kraci) ali bez problema mozes tada da pobacas barem 2 shadowbolta/sve dotove, ja bi stavio da udarac breakuje fear, mislim ako huteru breakuje trap, magu sheep, paladinu penatance, rougu sap, shto ne bi moglo i sa fearom tako da bude :P

Zato sto nema logike jel fear znaci uplashiti ti ne prestanes da te plashis ako te neko jos dodatno bije. ( ovo onako cisto logicki )

Inace ti imas chance da interruptujes fear dmgom, to moze da se desi kad ga jednom udaris a moze da se dezi i kad ga drmnes 4. put, mislim da locka treba buffovati a ne jos nerfovati dosta je slab na neke stvari, takodje bi talenti trebali da se srede.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Pa shaman u PvP-u je dosta zahvalna klasa, zbog svoje prilagodljivosti, ono sto moras da znas od samog starta mi smo SUPPORT KLASA, znaci u massive PvP smo najbolji kada damo warriru WF totem, tada od njih pravimo masine za mlevenje mesa jer svaki njihov "specijalan" napad ima sansu da zabode jos jedan udarac sto opet pravi dodatni dmg + pravis mu rage.

Moja neka vizija shamana je mix u talentima tj od svega po malo :) tj drzim 11/19/21 talente (clearcast,flurry 4/5, Nature switness). Nisam mnogo leteo po elemental grani zato sto je mone neko razmisljanje tipa i spellovi i heal trose manu, a nje ipak nemamo neograniceno mnogo, pa je bolje da pravim dmg kroz melee nego shokovima. Mozda ovo nije najbolji build ali meni nekako najvise lezi, clear cast je tu zgodan zato sto daje 10% sanse da sledeci spell bude 50% jeftiniji jako zahvalno u pvp-u kada si enh shaman i imas oko 4k mane. 19 flurry(rado bih voleo da imam vise, ali nazalost nema se dovoljno zbog ostalih grana), 21 resto zbog NS tj kako ga od milja zovem Shaman's execute lecis za 1500 ili udaris oko 750 dmg pa sad sve zavisi sta je potrebnije u datom momentu( WF 3crit, NS+chainligtning, ES ~ 4-4.5K, tj NS+chain i ES obicno urade oko 1500 dmg pa u kriticnim situacijama ako imas dosta mane samo suknes kombo i kao da je warr uradio execute) Takodje vazni su mi improved lesser healing wave (75% shanse da ti nece delay uraditi na lecenju kada te udare) i ja sam uzeo totemic focus umesto ancestral healing-a jer u pvp-u dosta koristim toteme i onda svako pojeftinjenje spellova znaci mnogo jer 4K mane je ipak malo za sav vatromet sto shamani mogu da prave.

A kada je u pitanju 1v1 evo malo mojih iskustava. Prva stvar koju svakome uradis pre nego sto pocne fight je PURGE

Mage

2h + WF, grounding + ES i ulazis mu u klinc, po mogucnosti bacas i eathbind da ga jos usporis, cuvas shokove da ga interuptujes osim ukoliko je mnogo dalekko gadjas ga sa frostshockom da ga usporis. Kada ti pukne na grounding totem bacis Grace of Air dok ne dodje novi grounding.

Priest,Warlock

isto kao i za mage-a samo umesto earthbinda uvek na pocetku fighta bacas tremor totem pa tek onda purge, posto nje njihovo najvece oruzije fear. Ako warlock slucajno ima imp-a kao peta, ubi prvo impa pa onda kreni na locka.

Warrior

Ranije je postojao super trick bacas purge na njega (purge ima veci domet nego charge) pa kada ga purgujes ubacujes ga u kombat i nemoze da te charguje, sada ako nema nikakav buff na sebi trik nece upaliti i popices charge, sada orkovi imaju 25% da resituju stun, a taureni opet mogu njihov warstomp da upotrebe da stunuju warriora na dve sekune pa da se odalje od njega. Enhacement shamanima je ovo jako teska klasa, dok elementali ovo lako zavrsavaju. Trik je sledeci treba ti jako brzi 1h + shield. E sada trik je ne koristiti WF posto warriori nose plate pa ih fizicki napadi jako malo bole, pa moras da bacis frost na oruzije. E sada se pitas zasto frost a ne fire. Pa fire daje konstan DPS, a posto nosimo stit(treba nam vise armora da nadoknadimo njihov plate) i 1h (koji radi manje DPS-a od 2H) znaci da ce taj fire da bude jako mali. A sa druge strne frost ima oko 20% shansu da nanese 160 dmg. I tu dolazi do izrazaja jako brzo oruzije preporuka http://www.thottbot.com/?i=51396 ili ovo ako mozes da kupis http://www.thottbot.com/?i=21012. A kada je sama taktika u pitanju, bacis earthbind + searing totem, i spamujes ga frost shokovima, i ides sve vreme u nazad i vrtis se oko svojih totema, s tim sto moras da budes jako pazliv kod drzanja distance, ne preblizu da ulazis u melee a opet ne smes ni predaleko da te nebi interceptovao ( malo vezbe u duelima dok ne steknes osecaj)

Paladin

Slicna taktika kao i za warriora, samo sto sto cuvas shokove, tj interaptujes paladinov heal sa tvoj ES rank 1 i isto ga kitujes sa earthbind + searing, i ako imas dovoljno mane za GoA da mu radis dodge i eventualno da padne koji kriv vise. Inace ovo je jako dosadan fight i dosta strepljenja treba za njega, ako baci shield bacaj earthbind odalji se od njega i zavojima se previj.

Rogue,

slicno kao za warr+pally samo sto mozes da biras da li zelis WF ili frostbind na oruzije, kada ga vidis bacis flameshock na njega i poison cleaning totem. i opet naravno kiteujes ga kao i ostale.

Druid,

2h+WF, grounding totem, strengh totem, searing, interaptujes mu healing sa ES i ulazis mu klinc i tu je cepanje :) obicno pokusavaju da te rootuju pa izdaljine lagano maltretiraju. Protiv njih free action potion je iz raja izasao i ako se setkas outdoor potrudi se da imas barem 5 komada u torbama.

Hunter,

Mnogi za njih pricaju da treba ici taktikom 1h+shield, ali ja na njih idem sa 2h, najveci problem sa njima je prici im na melee, tj spam frost shock + earth bind, i raspalis preko WF-a na njih.

Disciple of Khaine

Link to comment
Share on other sites

Svaka od ovih taktika funkcionise kad bi se gadjali tramvajima, posebno ces shadow priestu da udaras shockove i da ga bijes, kad popijes 2 magije i mind flay ima da padnes ko muva, nedo bog da te mana burnuje, sto se tice warlocka ispushices ga odma jer ako ukljuci black book trinket pet postaje veoma zajeban, inace ja vodim fel huntera protiv shamana ili succ, pa kad popijes seduce ili spell lock onda uzme lock da te shamara scim oce padnes opet ko muva.

Sto se tice roguea to moze budzu tako ako je dobar rogue neces izaci iz stun locka uopste i to je to.

Kod paladina najvise radis purge jer najveci dmg on pravi sa svojim SOCom ako ga nema onda moze da ga duva mada ce da ga upali jako brzo i opet ce da te nashamara kako hoce, ima 2 stuna tako da ti ti totemi ne vrede kad te navata dovoljno je 3 puta da te zvekne i imas da se raspadnes.

Za ove ostale klase ne znam jer ih nisam igrao, za ove klase koje sam igrao je ovako i drugacije ne moze da bude, jer sam se puno puta duelovao a i ja imam shamana i znam tacno sta moze a sta ne moze.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

U vezi Druid taktike...

Samo idiot kome je PvP = Moonfire Spam ce da ostane u caster formi protiv tebe.

Ostali druidi ce shift u bear, pa udri, udri...bash ...heal....udri, udri ...frenzyed regen....udri, udri...bash heal itd.

Inache gledao sam duele Shaman vs Druid koji su trajali po 20min.

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Svaka od ovih taktika funkcionise kad bi se gadjali tramvajima, posebno ces shadow priestu da udaras shockove i da ga bijes, kad popijes 2 magije i mind flay ima da padnes ko muva, nedo bog da te mana burnuje, sto se tice warlocka ispushices ga odma jer ako ukljuci black book trinket pet postaje veoma zajeban, inace ja vodim fel huntera protiv shamana ili succ, pa kad popijes seduce ili spell lock onda uzme lock da te shamara scim oce padnes opet ko muva.

Hmm pa pazi grounding totemu je CD 15 sec, a za ES je CD 6 sec = 4.5 spell interupta na 15 sec, za to vreme cu prici svakom cloth-u i na 1/5 udaraca pada WF koji u mom slucaju jako boli (750 AP 24%crit) prosek mog WF-a je 2K, drugo lockovi igraju svi manje vise standardno instant fear od 3 sec, pa onaj duzi od 18 sec pa te za to vreme napune dotovima, e sada ako prvi bacim tremor na njegov prvi fear ja se brzo oslobodim i bacam ES na njega i prekidam mu drugi fear, posle toga grounding totem dok mu prilazim i tada mi je vec u dometu i pocinje 2h da radi. Gledano na WF+Crit zajedno imam sansu 40% da ubodem jedno ili drugo.

Sto se tice roguea to moze budzu tako ako je dobar rogue neces izaci iz stun locka uopste i to je to.

insignia, pa flame/frost shock spam, earthbind i rogue je kitovan, ne moze fanish zbog flame shocka i earthbinda, na nekih 30% healta shvate da je djavo odneo shalu i pokusavaju vanish. Ali bezanja nema :D

Da se razumemo WoW pvp 1vs1 70% gear 20% skill 10% luck, nema tu mnogo mudrolije svaka klasa sa super opremom sabija skoro sve na sta naidje, nekome lezi jedna klasa drugome druga, tipa meni je najlakse maga da odvalim ali to neznaci kada momci popale trinkete da ne mogu da me sprze za 2 sekunde ako me uhvate bez totema a imaju mnogo imba opremu. Znam to po sebi dok sam se lvl-ovao uglavnom sam imao sve plavu opremu do lvl 45 a onda sam nabacio mnogo zelene dok nisam postao lvl 60, i na samom pocetku kao lvl 60 bilo je jako mnogo problema da dobijem bilo kojeg lvl 60 jer sam imao jako losu opremu ali sada kada imam dosta epica na sebi retko mi neko uzima meru.

Mada opet retki su susreti gde se sreces 1v1 outdoor. Ali neka vici slobodno na sav glas i neka vice jos mnogo vas da su shamani slabi :) pa neka nas jos pojacaju sa sledecim patchem nemam nista protiv :)

Disciple of Khaine

Link to comment
Share on other sites

U vezi Druid taktike...

Samo idiot kome je PvP = Moonfire Spam ce da ostane u caster formi protiv tebe.

Ostali druidi ce shift u bear, pa udri, udri...bash ...heal....udri, udri ...frenzyed regen....udri, udri...bash heal itd.

Inache gledao sam duele Shaman vs Druid koji su trajali po 20min.

Pa ono sto sam primetio protiv mene da rade, krenu u formi macke vide da pucaju predju u castersku formu heal na sebe pa u medveda, za drudide kao i za paladine mnogo je vazan purge spam. Kada su u formi medveda ili macke bacam GoA i STR + SEARING i kada je momak pred krajem krecem earthbind da bacam jer druidi vole da udju u travel formu pa da ostave prasinu iza sebe.

Disciple of Khaine

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to lepo i bajno ali ja shamana ne dotujem uopste, evo ti ako ti udari fear nek ti pukne SoulFire + deathcoil + immolate + shadow burn + conf, 3 od ove su instant tako da si ga ispushio i za to vreme neces moci da se ni healujes ni da ispalis bilo kakav shock ili sta ti ja znam...

Imam shamana i imam locka, shaman locka jako tesko nabije, posebno sto lock ima vise hpa i moze da mu burstuje i da ga ubije iz 3-4 magije.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

imo lock je imba, 2 feara, od kojih je jedan instant 3 sekunde trchanja, a drugi do 18 (ili kolio vec), tako da uvek mozes prvo da opizdis DC, iskastujes fear (jes da ce biti kraci) ali bez problema mozes tada da pobacas barem 2 shadowbolta/sve dotove, ja bi stavio da udarac breakuje fear, mislim ako huteru breakuje trap, magu sheep, paladinu penatance, rougu sap, shto ne bi moglo i sa fearom tako da bude :P

nauci kako sta funkcionise pre nego pocnes da pametujes

na coil ne uticu diminishing returns niti coil utice na diminishing returns fear i charm su povezani istim diminishing returnom

cak je u jednom petchu coil resetovao diminishing returne feara

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

nauci kako sta funkcionise pre nego pocnes da pametujes

na coil ne uticu diminishing returns niti coil utice na diminishing returns fear i charm su povezani istim diminishing returnom

cak je u jednom petchu coil resetovao diminishing returne feara

pobogu, pa josh gore !

poenta toga, shto je najvishe imba od svega, je shto on ima dodatni izvor dmga, tj. peta, void i imp nisu tako opasni, ali succ i kuche (sa bilo kojim od ta 2) moze da pojede maga, warra, rouga, ili shta vec, al jebo to, "teoriju" gledaj u praksi, da li lock ubija ljude u fearu ili mu mete trche slobodno, mislim ono, kao stunlock samo shto primis 3x vishe dmga :P

neam pojma za skoro bilo shta u vezi locka, al kad stanem i gledam duele, overpowered su definitivno..... jedini ljudi koji "sa manje poteshkoca" ubijaju lockove su rugovi, ali i tu bash.....

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem samo onaj deo ,,komotno bez feara''... Jeste da rogalji bambusaju lockove ali pre par dana sam sa rougom prakticno corpsecampovao 41 locka (bio sam 33), uz to sam pulovao onu stranglethorn gorillu ili kako se vec zvase 40 lvl, i da me nije fearovao bio bi sastavljen za 3 sec, a ovako je bio za koju sekundu duze...

Link to comment
Share on other sites

jebiga... opet ljudi tripuju da klasa ima veze sa pvp-om

svaka klasa moze da sabija... samo zavisi ko igra

Donekle, ali opet svaka klasa ima neku koju lakse dobija i koju teze dobija... npr: warr i mage. Lepo moj ortak kaze: cim vidim warra, vidim free honor, a on ni ne igra dovoljno dugo da bi mogao da bude bas do jaja igrac. Trsio je i ?? warr-ove pa sad ako to nema veze sa klasom... [:(]

Link to comment
Share on other sites

aj em sejing, da nema poente uzeti skin/lw, samo da bi sebi pravio stvari do 60lvl-a.

Tad pocinju prvi raid dropovi i tu je kraj crafted stvarima (osim nekih uber imba rare stvari ofc)

Moje iskustvo. Sa druidom sam uzeo Skinning i herbalisam.

Sve sam valjao na AH do 50-og, lvl-a.

Sad, samo nafarmujem mats za Hide of the wild, devilsaur, whatever i platim crafting 5g, ili potione za dzabe dobijem kad dam mats.

Uz sve to se raspadam od para [:D]

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

hmmm....verovatno si u pravu...mada ja zapravo najvece pareod LWkinga koje sam uzeo uzeo sam na armor patcheve na smoonu...to je stabilan i dobar izvor prihoda bio...na low serveru kao sto je haum nikad prodaja toga nije krenula (chan i kad sam probao da valjam po opresivnim cenama za vreme faira) sto nas dovodi do dragonscalea i sandstalkera/spitfirea na kojima se rade pare ali mi tako cim da kupujem/farmujem mats da zapravo mislimd a sam na haumu ispod jedne petinesvojih para uzeo na krafting...sve ostalo je bilo par lucky dropova =o)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...