Jump to content

Preparati koje koristite


dvnityCker

Recommended Posts

ma kod mene je drugi neki slucaj sigurno ....i leti i zimi ja jednostavno nisam gladan i jedem onoliko koliko mi je potrebno. Naravno ima dana kada se nazderem ko stoka ali problem je sto bi meni trebao biti svaki dan takav :D.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

onako školski bi bilo da treniraš krvnički, dobro se hraniš odgovarajućim namirnicama i suplementima, a ostatak vremena odmaraš. ali niko koga znam ne može da isfura takav režim zbog obaveza iz realnog sveta.

Link to comment
Share on other sites

treniram ja svaki dan . dodushe sada je letnja pauza i malo je slabiji intenzitet jer treniram samostalno. Samo mi nije jasno zasto se svi zale da sto god pojedu prilepi im se za dupe i stomak a ja koliko god da jedem ni grama vishe :( Nije da se nesto prezderavam ali daleko od toga da malo jedem. Eh kad bi nabacio samo jos 15kg da zaokruzim na 100 [:D]

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

1. to što je tebi mnogo hasa je možda nekome jedva za pod nokat, ljudi su različiti

2. zavisi dosta i od vrste namirnica... cepaj svaki dan po veknu hleba, 2l koce, litar piva, 200g čokolade, prženi kikiriki i vanglu špageta sa punomasnim sirom i slaninom, i da vidiš kako će maksto da poraste.

p.s. nemoj :)

p.p.s. svaki drugi dan je sasvim dovoljno

Link to comment
Share on other sites

ma rekao sam sebi nista od tih sranja. E taj kreatin mozda i nije toliko vestacki ali koliko znam on se koristi uz redovan rad u teretani. Meni nije cilj da imam neki uber pro izgled nego jednostavno mi je zbog sporta kojim se bavim za moju visinu potrebno min 100kg. Trenutni imam 85kg a i pre godinu dana sam imao 85kg. A stalno slusam ljude (uglavnim devojke) koji kukaju kako jedu ko vrapci a sala sve vishe. Opet kazem, nije da jedem neshto preterano, ali daleko od toga da slabo jedem. ...Zasto se drugi goje od kokica i smokija a meni treba ovo sto je ivan nabrojao ??? Zastoooo? [V]

...hehe ovo da procita neko sa vishkom kilograma koji se pati da skine to sad bi me ustrelio [8D]

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

a koji sport treniras ?

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Uzmi kreatin slobodno. Zadrzavanje vode koje pominjete je samo jedan od efekata Creatina, i to dobar, voda se zadrzava u misicnim celijama, ne u guzici. Glavni efekat koji Creatin ima je oporavak misica posle napora, i podizanje, tj odrzavanje viseg nivoa ATPa (energija) u istim. Koristi se i u medicini, sto je dobro, jer postoje klinicke studije u kojima je dokazano da uzimanje Creatina u dozama 3-5g dnevno BEZ PRESTANKA, nema nikakvih stetnih dejstava.

Ukoliko hoces da se ugojis, trebao bi da uzimas ukupno oko 180-250g proteina dnevno, sa obzirom na tvoju visinu i tezinu, grubo odredjeno. Naravno pored ostalog (UH, vitamini, minerali, masti). Kupi neki fini Whey Protein sejk, jedi malo vise mesa i ribe nego obicno, probaj neke svoje recepte, ukljuci mastu (ja mutim 10 belanaca, 1l mleka, 3 kasike meda u sejkere, to ohladim i cevcim). I jogurt je do jaja. Obavezno veceraj proteinski obrok.

Ne iscrpljuj se, koristi izotonicne napitke po ovoj vrucini. Ne zapostavljaj ugljene hidrate.

Ovo su moja iskustva, ne znaci da je 100% tacno, ali je blizu. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmm,ja sam krenuo pre jedno nedelju dana u teretanu.Viskok sam 181cm tezak 69-70 kila shto je premalo.

Pozitivna strana svega je shto zadnjih 2god manje-vishe redovno vezbam u kucnoj varijanti,pa imam donekle razgibane mishice.Medjutim osecam se previshe slabo,a ne verujem da ce zelena salata da mi pomogne :)

Pa adje preporuchite mi shto je mogutje jefitniju i zdraviju varijatnu kako da sa 70 skochim na 78-80 kila,pritom dobijajutji na snazi i definiciji?Redovan odlazak u teretanu je urachunat.Jel ce surutka da mi pomogne???

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

creatin + whey protein

dymatize creatin + elite whey protein = veoma efikasna kombinaicija i jako kvalitetna i dobra je za pocetak

ako imas love bilo bi lepo da uzmes neki kvalitetan multivitaman i glutamin nije na odmet.. ako ti finansije dopustaju

samo da znas... bez pravog treninga,ishrane i odmora ni sva hemija sveta ti nece pomoci! imaj to na umu...

zaobidji gainere ako ti neko bude savetovao.. mrzi me da objasnjavam progooglaj malo, imas jako kvalitetnih domacih foruma i sajtova koji se bave fitnesom

fml

Link to comment
Share on other sites

da ti razbijem par mitova da ne budes posle razočaran,

nema mase i definicije u isto vreme

hoćeš da dobiješ 8 kila ? mišića ? vrlo teško

pre uzimanja suplementacije sredi ishranu, polako iz nedelju u nedelju povećavaj unos proteina dok ne dođeš do neke cifre 3g po kg, narano ne meriš u gram već kada uđeš u fazon od prilike ćeš znati

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posle treninga prost secer najbolje dextroza

Pa onda PWM Whey(obavezno)+Kreatin(Zasto ne ? ),Glutamin(ako imas mogucnosti)

Uglavnom bitno je da uzmes izvor porteina koji se brzo absorbuje a to je whey i porst secer da povratis energiju a to je dextroza (nju samo posle treninga ne pre )

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...