Jump to content

Wireless u kuci


Lucky

Recommended Posts

Mislim da je Kruko nesto pricao o ovome, pa cu pitati i njega, ali bi mi svaki savet koristio. Sta je situacija ...

- Imam ADSL

- Imam kompjuter na koji je taj ADSL nakacen

- Imam lap top.

Ja bih sad hteo da povezem lap top sa kompjuterom i da mu shareujem internet (tj. ADSL) ali ne bih da to radim LaN putem vec wirelessom. U skladu sa tim, imam dva pitanja:

1. Treba mi wireless adapter za lap top (posto ga ovaj nema). Kapiram da je ovo manji problem i da ce za okvire kutje raditi bilo koji od onih wireless USB adaptera (pa mozda i PCMCIA).

2. Ovo mi je ono znatno vaznije a zapravo predstavlja pitanje sta meni treba sa strane kompjutera da bih ovo mogao da ostvarim. Neki mini Wireless AP ili mozhe isto neki manji adapter, sta znam.

Nikada se nisam baktao sa tim pa pojma nemam. Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

vako

1. mozda bi ti vise odgovaralo pcmcia posto usb ce morati da ti shtrchi sa strane mada pretpostavljam da i kartica mora da ima nekakvu antenicu, sa druge strane zauzima ti usb koji mozes mnogo pametnije da iskoristis a pcmcia je bas za to pravljena kartica

2. pa sve zavisi kolika ti je kuca (stan) ako je to nesto iz sobe do sobe i obicna pci kartica bi bila dovoljno (sto je i jeftinije nekih 30-tak jura) a ako je vece tipa kuca i sl. mozda bi bilo bolje da uzmes ap sto ima svojih prednosti sto posle mozes da prikacis jos koji komp ako ti zatreba

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...