Jump to content

Ko nije gresan neka prvi baci kamen


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam neki veliki vernik ali ima toliko stvari koje jednostavno ne možeš da objasniš.Ne bih sad da ih navodim ali ih ima dosta.U darvinovu teoriju uopšte ne verujem a što se tiče boga još uvek mi neke stvari nisu na mestu ali verujem da zaista postoji neka "sila" ili bolje rečeno "zakon" po kojem ovaj svet funkcionište.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem u boga i ostale gluposti...

A prekrsio sam sve i jednu od ovih zapovesti ,vise puta...

I otkud nekom pravo da ovo kaze...Sta on zeli monopol?

1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.

Sve vere i sekte su napravljane da bi neko imao vlast nad nekim retusima koji u to poveruju...znaci pre su imali vlast i moc sad vise nemaju toliku vlast na ljudima ali su puni kesa....e toliko o bogu i ostalim glupostima

Edited by ZIVP
Link to comment
Share on other sites

pitanje vere u Boga ili visu silu uopste je sustinski pitanje verovanja u postojanje apsolutnog dobra i zla i ovaj svet kao poligon njihove vecne dijalektike.

jebote... [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U darvinovu teoriju uopšte ne verujem

Ja se Apsolutno slazhem sa darvinovom terijom evolucije, prochitaj "poreklo vrsta" sigurno tje ti promeniti mishljenje... u par rechi

Uvek je u prirodi vladao zakon jacheg, drugim rechima sa svakim novim narashtajem genetski kod se menja, te promene, u zavisnosti da li su pogodne za opshte uslove u kojima jedinka zhivi, mogu da omogutje uslove za uspeshniji zhivot iste i da joj daju prednost u zhivotu, nalazhenju hrane, prezhivljavanju i samim tim reprodukciji... imajutji u vidu naslednost gena sa jedne na drugu heneraciju ta promena tje verovatno biti preneta na ovu novu generaciju... evolucija je sama po sebi strashno spora bash zbog tih malih i ne znatnih promena, ali koje su uvek prisutne. Bezveze Primer, u krdu jelena prednost u parenju verovatno ima muzhjak sa najvetjim rogovima, njegovi narashtaji imaju veliku shansu da naslede "ocheve velike rogove" i polako ima sve vishe i vishe jedinki sa velikim rogovima, jer jelte narashtaji su zbog tih rogova "uspeshni" u reprodukciji... kada nekadashnji veliki rogovi postaju standardna velichina u krdu, sledetja jedinka chija genetska promena uslovi malo vetje rogove tje imati prednost nad ostalima koji se nekada imali velike rogove, ali sada su isti ti rogovi standard a novi veliki rogovi su za one stare ogromni... a ustvari su samo malo odstupanje od novog standarda...koliko sam dobro srochio u text ne znam :( dalje me mrzi

Link to comment
Share on other sites

slazem se i ja sa prirodnom selekcijom, cak i sa promenama na vrstama, ali da je covek nastao ne od majmuna, nego od amebe, e u to ne verujem. pre cu da verujem da su nas napravili vanzemaljci, Bog, mali misevi...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

slazem se i ja sa prirodnom selekcijom, cak i sa promenama na vrstama, ali da je covek nastao ne od majmuna, nego od amebe, e u to ne verujem. pre cu da verujem da su nas napravili vanzemaljci, Bog, mali misevi...

zashto je to problem? pogledaj samo koliko dugo zhivot na zemlji traje... a kolicko od toga postoji chovek, vishe nego dovoljno da se postepeno od malih jednotjelijskih organizama organizuju slozhenije sqpine od kojih tje kasnije nastati sve ostalo shto mi zovemo zhivot na planeti

Link to comment
Share on other sites

zashto je to problem? pogledaj samo koliko dugo zhivot na zemlji traje... a kolicko od toga postoji chovek, vishe nego dovoljno da se postepeno od malih jednotjelijskih organizama organizuju slozhenije sqpine od kojih tje kasnije nastati sve ostalo shto mi zovemo zhivot na planeti

da,bilo je ništavilo i odjedanput "big bang" iz koga nastane život...jeste.

To je isto toliko teško razumeti i poverovati kao i pitanje "šta je onda bilo pre boga" i sl.I zašto ne verujem u Darvinovu teoriju evolucije,zato što ne verujem da je svet uopšte toliko star koliko se misli i samim tim teorija je glupa :/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

da,bilo je ništavilo i odjedanput "big bang" iz koga nastane život...jeste.

To je isto toliko teško razumeti i poverovati kao i pitanje "šta je onda bilo pre boga" i sl.I zašto ne verujem u Darvinovu teoriju evolucije,zato što ne verujem da je svet uopšte toliko star koliko se misli i samim tim teorija je glupa :/

jbg, mozhemo samo da nagadjamo... ali ipak se uzdam u nauku pre nego religiju, ali daleko od toga da nemam poshtovanja prema religiji. Shta choveku drugo preostane u teshkim trenutcima kada ne vidi izlaza...

Link to comment
Share on other sites

prica mi drug kako je u "njegovo" (on je u Bgdu rodjen) selo u Bosni posle II sv. rata dosao neki komesar i tako sakupio narod, objasnjava im kako Bog ne postoji i tako izmedju ostalog kaze on:"ajde neka dignu ruke oni koji veruju u Boga", ne dizu i oni koji ne veruju i oni koji veruju, samo jedan seljak digao ruku i ovaj ga pita:"pa dobro kako verujes u boga, sta, ko je to, jesi li ti nekad video njega?", a ovaj mu odgovara:"A jes' ti nekad video Titu?".

totalno sam bio zanemario jos 2 strane postova, elem bas se u finu raspravu pretvorio ovaj topik, medjutim umoran sam ko pas i evo ladno sam zaboravio sta sam hteo da dodam... ali evo par stvari.

Kvoutujem:

I otkud nekom pravo da ovo kaze...Sta on zeli monopol?

QUOTE(Stator @ Feb 28 2006, 18:46)

1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.

Da bas to zeli, da monopolizuje stvar jer bogovi nisu najvisa instanca, na njihovom nivou tj. energijama takve vrste vernici su potrebni... a ima tu jos dosta interesantnih zapovesti ali me mrzi sada da uzimam Stari zavet (i to miksovanje u Hriscanstvu je dosta zanimljivo...), medjutim secam se sigurno moli se za one na vlasti...

Religija je inace bljutav izraz, to je ono sto cesto ljudi mesaju pa pricaju kako je religija izmisljena da bi se mase drzale u potlacenom stanju itd. znaci religija je ucenje, bilo kog porekla, stavljeno u sluzbu "drzave" ali za to nisu kriva ucenja jer iz svega se moze izvuci dobro ali isto tako i sve se moze primeniti u lose svrhe...

i isto tako se gresi kada se prica o "veri". Mozda to negde valja da postoji u pocetku, ali posle nekog vremena izlisno je imati takve predstave jer kada covek u nesto "veruje" on kaze ustari da nesto ne zna ali misli da je tako...

Edited by slimasti

"Ako putnik ne naidje na boljega od sebe ili na sebi jednakoga, neka se cvrsto drzi svoje osamljene staze jer nema druzenja sa budalom."

Dharmapade [5]

Link to comment
Share on other sites

2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.

5. Поштуј оца својега и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.

6. Не убиј.

7. Не чини прељубе.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ostalo mi je josh ova 4 komada [^]

btw pitanje u vezi druge stavke: kakva je razlika izmedju hrishcanskog klanjanja razapetom isusu i npr. satanistichkog klanjanja pentagramu?

Link to comment
Share on other sites

3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега. - Ovo je prekrsila cela Srbija

4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему. - Sest dana radi- ovo sam prekrsio :)

8. Не кради. - milky way je bio glavni target u radnji

10. Не пожели ништа што је туђе. - drug ima jaaako dobru ribu :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

znaci 4.. dobar sam :) mozda jos i odem u raj :)

Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ostalo mi je josh ova 4 komada [^]

btw pitanje u vezi druge stavke: kakva je razlika izmedju hrishcanskog klanjanja razapetom isusu i npr. satanistichkog klanjanja pentagramu?

prvi deo 2. zapovesti procitaj jos jednom.

ne pravi sebi idola (odn. ne izmisljaj).

ako se klanjas Isusu klanjas se Bogu, koji postoji.

ako se klanjas pentagramu, klanjas se necemu sto ne postoji, sto nije pravicno. (tipa klanjam se mitru miricu)

inace poslednjih postova par:

Niko nije rekao, ej hocu da vladam masom, ajde nesto da izmislim... Hm ajde da izmislim religiju i ljudi ce se klanjati i ja cu vladati njima. Bezveze

Svaki strah potice od nepoznatog. A smrt je jedino sto je jedino sto nas sigurno ceka i u isto vreme totalno nepoznato. I vekovna je covekova teznja da produzi sebi zivot (medicina, picke matere) i religija je jedan od nacina da produzi coveku zivot. Odnosno da mu da sigurno ono sto bi svi zeleli - vecni zivot.

Da li cete verovati Isusu, koji je dosao na zemlju, izvodio cuda, umro za nas, je vas izbor...

I odgovor nekom sa 4. strane.

Pa nebitno je oces se klanjati Eru, Alahu ili Svetom Trojstvu (koje predstavlja jednu celinu) bitno je da je to jedan Bog...

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

medjutim secam se sigurno moli se za one na vlasti...

i isto tako se gresi kada se prica o "veri". Mozda to negde valja da postoji u pocetku, ali posle nekog vremena izlisno je imati takve predstave jer kada covek u nesto "veruje" on kaze ustari da nesto ne zna ali misli da je tako...

вера се не дефинише тако, то је претпоставка. када верујеш ти ЗНАШ да је тако.

да си верник не би имао дилеме зашто се моли за оне на власти. да добро владају. као што се за непријатеље моли да схвате да греше и да се покају.

питање вере и Бога се мора поставити искључиво са верничког становишта, јер када неверници расправљају о Богу и вери то је као да мушкарци расправљају о осећају током менструације или трудноће. гомила наслућивања без суштине.

btw pitanje u vezi druge stavke: kakva je razlika izmedju hrishcanskog klanjanja razapetom isusu i npr. satanistichkog klanjanja pentagramu?

технички никаква, али ако постављаш то питање показујеш да не разумеш суштину, тј. задржаваш се на форми, што је атеистички приступ.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

..ако постављаш то питање показујеш да не разумеш суштину, тј. задржаваш се на форми, што је атеистички приступ.

ja sam rodjen i odgajan kao pravoslavac, ali mi se ta forma nikad nije primila u srcu. ranije sam verovao u neku vishu silu, ali kako sam odrastao sve vishe sam shvatao da ne zhelim da zavisim od 'bozhje volje' vec da sam krojim svoju sudbinu. sam snosim odgovornost za uspone i padove. u neku ruku mozhe se reci da verujem u sebe.

da li je to ateizam?

Link to comment
Share on other sites

ja sam rodjen i odgajan kao pravoslavac, ali mi se ta forma nikad nije primila u srcu. ranije sam verovao u neku vishu silu, ali kako sam odrastao sve vishe sam shvatao da ne zhelim da zavisim od 'bozhje volje' vec da sam krojim svoju sudbinu. sam snosim odgovornost za uspone i padove. u neku ruku mozhe se reci da verujem u sebe.

da li je to ateizam?

православље је религија, тј. учење које покушава ближе да опише и спроведе веру, као и све религије. вера је изнад религије у том смислу, тј. религија је последица вере.

вера не негира слободну вољу у кројењу сопствене судбине, напротив, то је један од основних стубова концепта хришћанства. ниси због тога атеиста по мени, пре си верник. Божја воља се не односи на кројење судбине, већ на усмеравање и стављање пред изборе.

атеиста си због тога што ти се "није примило у срцу", и мада говориш о учењу (религији), мислиш на веру. ниси поверовао, али то је ствар на коју не можеш утицати. то што си веровао у вишу силу говори да трагаш за апсолутном истином, што је правац ка вери. то само кликне, али мораш да желиш да кликне. не знам колико сам успео да будем јасан, али надам се да си разумео. [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

да си верник не би имао дилеме зашто се моли за оне на власти. да добро владају. као што се за непријатеље моли да схвате да греше и да се покају.

Pa evo ti si dosta toga objasnio.

Molish se za sve ljude.

Vishe "posla" za Boga je uvek tamo gde je vishe zla...

Ako smo pred Bogom svi jednaki, to znachi da nas Bog voli sve jednako, kao svoju detzu, bez obzira kakvi smo. Shto naravno ne znachi da tje svi isto protji...

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...