Jump to content

Druid


shaylee

Recommended Posts

bilo bi lepo da svako ko je igrao druida napise neko svoje iskustvo sa igranjem dotichne klase, volela bih da cujem svacije misljenje na tu temu (opet, samo od onih koji su igrali sa istim), kakvi su vam talenti, oprema i sl.

procitala sam maltene sve postove na svakoj temi, pronasla nekoliko koji se ticu druida, ali nijedan topic koji se tice samo njih...

ja sam lvl56 sada, resto specced .. imam 9 ili 10 talenata u balance, ostalo u resto, feral nista

oprema:

Soothsayer's Headdress

Elder Magus Pendant

Traveler's Jerkin

Wildheart Bracers

Wildheart Gloves

Wildheart Belt

Windscale Sarong

Second Wind

The Hammer of Grace

Enthralled Sphere

a ponekad koristim Lorespinner

imam i neko zeleno prstenje, ali im se ne secam sad naziva .. ceka me par dobrih itema kad lvlujem, do tada skupljaju prasinu u banci :)

takodje bih zamolila da zaobidjete sa h8-om prema druidima na ovom topicu (nadam se da necu zazaliti sto sam otvorila temu ovde)

Home is where the hearthstone is.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jedini epic koji imam je mace koji pravim zahvaljujuci trinketu koji sam dobila putem blacksmithing-a :) ali nije nesto spec..

interesuje me vase igranje sa druidom, taktike, nacin na koij igrate ..

meni je kao resto specced prilicno tesko da ubijem nesto .. mislim mogu ja da ubijem nesto sto je i 2,3 lvl-a iznad mene, ali to traje dugo i posle moram da sedim i pijem 2 minuta [:(]

trudim se da idem uvek sa nekim kad je u pitanju farmovanje, onda ide jako brze, ali pola xp-a ;/ ne znam jel ja radim nesto kako ne treba ili je to jednostavno tako za resto druide . lako me je ubiti, trudim se da napucam i sto vise stamine (bear forma kad je frka), ali uvek zaginem prva [:(]

takodje me interesuje, ako neko zna, kako se pravi macro za heal? tacnije, mislim da sam procitala na nekom stranom forumu da moze da se napravi macro koji ce da baci tacno onaj heal koji je potreban nekome, bez rasipanja mane .. e sad ne znam da li je taj lik lupao gluposti ili je istina, ali nisam mogla nigde da nadjem jos neku informaciju o tome ..

stose heal tice, tu je super situacija i tu nemam zamerki ...

a da, vidim da je mohican na onoj temi za AQ napisao da je dobio healing touch rank11 (ako se ne varam), pa pitam jel to moguce samo ako ides u AQ ili postoji jos neki nacin ?

i tako, imam ja jos pitanja sigurno, ali ovo je trenutno sto mogu da se setim, pa ako vas ne mrzi da napisete neka svoja iskustva, bila bih vam zahvalna :)

Home is where the hearthstone is.

Link to comment
Share on other sites

Aj sad da ne quotujem sve, po meni resto druid jeste malo dosadniji da igras posto za sve sto zelis treba vremena, ako zelis brzo probaj feral, nemoj da se plasis, imam druida u gildi koji je bez problema istenkovao ceo ZG, a sve vreme, osim kad je potrebno extra heal power provodi u feral formi, i bije. Ako ipak zelis da ostanes healer(ka), probaj da nadjes partnera, stalnog ili privremenog, moja preporuka ti je rogue ili warrior, ili pak drugi feral druid, ali pazi da ne bude previse svadje oko dropova ;)

Kao resto druida trebalo bi da predstavljas poprilicno snaznog protivnika, u smislu da trajes dugo, i stvarno mislim dugo. Ok, ako te neko navata na pola Hp-a i bez mane, nema sta probas travel i palis, ali ako vidis protivnika, ili predosetis da je tu, a opet brzo izgines, nesto ne valja [b)] .

Hm... macro za heal.... mislim da postoji neki mod koji mozes da skines sa www.curse-gaming.com, zove se best buff, ali on jednostavno baca, ako buffujes/healujes lika manjeg nivoa, najveci moguci rank magije koji on moze da podrzi.

Za novi rank heal-a, i druge dve magije, morat ces da sacekas, prvo da se na tvom serveru otvore kapije, naravno ako vec nisu, da ljudi pocnu da ciste AQ, pa ce te knjige da se nadju i na AH, ako se nevarm video sam da nisu BoP, mozda gresim onda ti preostaje samo put u AQ ;).

Sledetje pitanje? [^]

Link to comment
Share on other sites

situacija sa resto druidom je ista kao i sa holy priest-om kripovanje smara i dugo traje.U pvp ces smoriti protivnika jer ces se healovati do maximuma i na kraju posle pola cuke tu je i pobeda :D.Ako igras mass pvp tu je vec problem jer ce juriti da te obore sto pre ako vide da healujes.Zato ja lepo kazem shadow priest ftw ,lecis solidno i urnises sve oko sebe :)

Link to comment
Share on other sites

Feral druid je neshto najbolje i najzanimljivije sa chim sam se sreo u celom svom WoW zivotu...

ne igram ja druida ali ortak (neman!-!-!) ima 58druida i povremeno ja igram kada se smorim...

On razbija kako igra sa njim, bukvalno! Ja sam i dalje n00b!

ali poenta shto sam uopshte komentarisao je ta da te nateram da promenish u feral dok josh mozesh...kada dodjesh do 60 i upadnesh u neki ozbiljniji guild 100% ce ti traziti da budesh resto...

EXTRA je za PvP, extra za farming....extra kao tank !! ma nemam rechi...mnogo je dobar ! :)

Arbeit macht Frei.

Link to comment
Share on other sites

Kad rece to oko tenkovanja...

Meni se kao priestu desilo nekoliko puta da mi druid bolje tenkuje od warra. A i iz nekog razloga imaju 20-30% vishe HP nego warriori tog levela...

Ja sa druidom nisam presao 10lvl, tako da ama bash nista ne znam o njima. Ali rekao bih da se za savete obratish Mohicanu:) Valjda ce se javiti ovde.

Edited by modjo

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Kad rece to oko tenkovanja...

Meni se kao priestu desilo nekoliko puta da mi druid bolje tenkuje od warra. A i iz nekog razloga imaju 20-30% vishe HP nego warriori tog levela...

Taj neki razlog je:

+360% armor, +600 hp, +20% stamina, sto kad se sabere izadje isto ili vise armora od warra sa stitom i dosta vise HPa.

Problem za druida je nepostojanje sunder armora, ali zato moze cesce da tauntuje i da baca swipe (neka vrsta AOEa) tako da druid sa dobrim skilom moze lepo da drzi agro.

Cat form je odlican za grindanje, pravi nesto manje dmg od rogue-a ali naravno ne mora da jede ili se zavija jer ima hilove tako da je i u tom segmentu dobar.

Ja sam igrao sa dva druida, prvi tauren na harumashu (kako se vec zove) ali sam prestao da igram na lvl 45, sad sam lvl 60 druid nightelfica i juce sam zabo prvi cenarion item (rukavice) u MC.

Do lvl 45 sam bio balance, koji je sranje za grindanje jer leveli idu brzo a dmg spelova je jako mali... solidan je za instance (aoe tanking: barkskin + hurricane + naravno moonkinov bolestan armor :D) i pvp. Od 45 do 58 sam bio feral i to je jako dobar bild, mechka tvrda ko kamen a machka dobro grinda a zbog onog talenta koji daje +20% int moze i lepo da se lechi u instancama (brd, strat, scholo, dm, lbrs, ubrs).

Posle lvl 58 (valjda) sam se respecovao na resto jer smo vec krenuli da radimo ZG pa je trebalo uhvatiti prikljucak u gildi i pomoci na sto bolji nacin. Build mi je 0/12/39... u balanceu je skoro sve beskorisno, u feralu su korisni talenti za +10% armora i bolje critove, a na restou nisam stedeo, sve sto iole vredi sam stavio. Profesije su mi enchanting i tailorihg, tako da za pare ne moram da grindam vec moram da budem u IF-u i spamujem trade kanal :) Od battlegroundsa idem u AV, i posto su tu uglavnom velike bitke ja ne pravim damage (jer iskreno i nemam cime da ga napravim) ali zato do besvesti spamujem korenje na svakog protivnika u dometu (posle chega ih moji saigraci mnogo lakse ubijaju), ponekad koristim moonfire jer imam mnogo mane, i naravno lechim sve saigrace oko sebe. Znaci, za pvp resto druid je odlican supporter ali nista vise od toga. Zbog instant healing toucha i stalnog spamovanja korenja veoma retko ginem, pa se desi da sam ziv na liniji borbe i po 10 min. Kada se mana potrosi tu je innervate :D i pijenje vode mada korenje trosi malo mane tako da mana traje dugo.

Imam i feral opremu, mada naravno uvek prepustim rogovima da rolaju ako je stvarno dobar item, ali desi se i da vec imaju bolji tako da mi je i feral oprema kako tako solidna.

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

-.- igras klasu a pricas tako gluposti

taunt kod druida ima isti cd ko kod wara 10s

aoe taunt tj chalenging roar ili shout kod wara 10 minuta isto i kod druid i kod wara

swipe je neki retardirani cleave i ne pravi agro

jedini kao high agro making abiliti druida je maul koji je nalik heroic strikeu svi ostali skilovi prave agro ekvivalentan steti koju izazivaju

mrzi me sad da se raspisujem posle cu idem da jedem sad ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

takodje me interesuje, ako neko zna, kako se pravi macro za heal? tacnije, mislim da sam procitala na nekom stranom forumu da moze da se napravi macro koji ce da baci tacno onaj heal koji je potreban nekome, bez rasipanja mane .. e sad ne znam da li je taj lik lupao gluposti ili je istina, ali nisam mogla nigde da nadjem jos neku informaciju o tome ..

a da, vidim da je mohican na onoj temi za AQ napisao da je dobio healing touch rank11 (ako se ne varam), pa pitam jel to moguce samo ako ides u AQ ili postoji jos neki nacin ?

postoji addon koji ti dodaje slotove za magije pored avatara svakog party membera. klikom na prvu ikonu mu daje najjachi heal a da ga ne prepuni (nije to samo zbog rasipanja mane, vec i zbog generisanja threata), a druga baca najjachu verziju. sve to samo na jedan klik :) aj videcu da li mogu da se setim kako se zove..

novi skilovi iz AQ se mogu nabaviti samo u instanci, ali ce se moci preprodavati na AH

shto se tiche tankovanja, feral mozhe poput paladina da bude tank ako shit hits teh fan, ali oslanjati se na njega kao na main tanka je suludo..

Link to comment
Share on other sites

swipe je neki retardirani cleave i ne pravi agro

Sa tim retardiranim cleaveom pravis 100 dmg svima svakih nekoliko sekundi i navuces sve mobove na sebe, malo li je. Ako niko ne radi aoe sasvim je dovoljno da drzis rulju na sebi. Naravno nije za guild istance ali za brd i slicno moze da prodje.

Steta sto ferie fire ne pravi agro, kad bi bio kao sunder... jes da ne moze da se baci 5 komada ali barem jedan...

Inace koliko vidim ovde ljudi koriste uglavnom najvece rankove heal-ova, ja 80% vremena koristim healing touch rank 5 ili 6, jer trosi jako malo mane a na njega radi pun + na healing spelove

Edited by TUP | Geek

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

hvala svima na odgovorima :)

@ renegade.crs

igram uglavnom sa deckom (rogue) i njegovim prijateljima, tako da na taj nachin skupljam xp, kad sam sama, smorim sama sebe ..

probacu da nadjem to sto si predlozio za buff, hvala na savetu :)

@ rakija

probala sam da igram sa priestom, ali iskreno, meni je to dosadno .. druid mi je zanimljiviji jer ima od svega pomalo .. kad je frka, idem u bear formu, mogu da radim i stealth run itd itd .. tako da kad god sam pomislila da mozda rerolujem nekog novog lika, skapiram da mi to nije to. mozda da sam prvo igrala sa nekom sprecificnom klasom koja sluzi samo za jednu stvar, mozda bi onda bilo zanimljivije poceti druida..ovako, ne privlaci me nijedna klasa toliko

@ sharulja

razmisljala sam da se prebacim u feral, ali stalno je falio healer za instance u tadasnjem gildu tako da sam na kraju odustala od toga. vec sam blizu 60-og tako da mislim da se necu respecovati skoro ..sem ako ne odlucim da idem u BG nonstop, ali cisto sumnjam :)

@ cali

ako se setis, molim te napisi koji je addon, veoma bi mi koristio

@ amoskg

sta je decursive? [:I] cemu sluzi?

@ tup | geek

koristim ja i manje rankove svih heal spellova, najjachi healing touch koristim samo kad je bash, bash frka, ali pomoglo bi dosta da imam addon da sam baci ono sto je potrebno :)

btw. sad sam lvl57, stavih i Tanglemoss Leggings i bas sam hepi, smucila mi se ona suknja iz sunkena [b)]

Home is where the hearthstone is.

Link to comment
Share on other sites

Ja za Heal koristim CastParty i AceHeal .

Da, malo je besmisleno koristiti oba, ali ja sam nashao neki fazon:)

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Uh evo ne rade serveri pa reko da odgovorim detaljno sad :D

resto spec:

sto se tice levelovanja idi vise na questove i na mogucnost da se prostealthujes itd itd sto se tice ubijanja mobova najefikasnije ti je starfire root starfire ili feral oprema pa catform i heal ali ta varijanta mene previse skupo kosta za repair posle, a postoji i opcija starfire moonfire bear i pustis da udara i gledas tv ...

Sto se tice endgame pvea opisacu otprilike kako ja healujem ...

dps klase obicno samo rejuvenatujem kad im fali 20-50% ako pocnu brzo da padaju regrowth. Warriore se trudim da drzim rejuvenatovanim i njih healujem nizim rankom healing toucha koji je jako pogodan posto mu je kast 3s sa talentima vec od nekog ranka 4-5 samim tim heal od 500 ima full bonus uptoa pa recimo meni hiluje za 1100-1200 i slicno. Dalje naravno koristi u ctmod ugradjeni mana conserve i trudi se da sama interaptujes heal kad je meta vec izhilovana posto mod ume da zakaze. Btw talenat za 50% crita chancea na regrowth je neophodan posto bez toga regrowth je uzasno nepraktican takodje od veoma bitnih talenata ubacio bih tu 15% mana regena dok kastujes ns innervate i skraceni healing touch mada to moras da imas da bi imala ns ...

Pvp kao resto je generalno nadzivljavanje protivnika. Mana usere dobijes tako sto oni ostanu bez mane u vecini slucajeva i da tajmiras heal kad ne mogu da te silencuju i koristis rejuve non stop. Sto se tice protivnika bez mane poenta je da dobro poznajes njihove skillove i talente da bi znala kad treba da se shiftujes za heal root ili nesto trece .. jako korisni tu su natures grasp i feral charge ako te zanima neka klasa konkretno reci pa cu opisati detaljno kako izgleda fajt ali inace ne bi trebalo da budes mekana .... imaj u vidu sledece u bear formi si kao protection warrior = tesko gines, sa natures swiftnessom imas 2 healta sto mu dodje kao dva prot wara a na to jos dodaj travel formu i to da ne mogu da te ispore ili imobilisu nikako osim stanom a njega skidas pvp trinketom ... znaci u mass pvpu svi umru onda druid pa onda pala :D

feral:

ne vidim sto je ovo nekome valjda sarulji jedini zanimljiv bild ... isti je k zato sto moze da dpsuje ? pa onda ne moze da hiluje ako zelis da izvuces full dps iz druida nosis bukvalno rogue opremu a ona bas nema mnogo inta spirita i tako dobijes paladina u valoru ... btw znam da je nekima od vas nezamislivo ovo sto cu upravo reci ali NE LOZE SE SVI NA DMG ... a na raznovrsnost druida mozete zaboravite za razilicite uloge druid mora da nosi razlicitu opremu a to u combatu ne moze da menja ... primera radi u resto opremi imam 6-7k armora u bear formi dok sa tank opremom imam 12k armora a opet u resto opremi imam 400ap-a u bear oko 600 u dps oko 1k ap-a al kao sto rekoh to bi bilo korisno kad bih mogao u combatu da menjam opremu ... zalosno je kad vidis druida koji ne sme da se shiftuje zato sto kosta puno mane

elem za duel bild 0/30/21 za mass pvp resto

za farmovanje 14/32/5 mada to si trebala do sada da koristis a ne da to budes sad.

verovatno sam nesh zaboravio al me mrzi da citam opet sva ova sranja sto sam napisao tako da cu dodati kad se nastavi rasprava ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pih ja sam warrior i sad chitam sve ovo shta ima druid u bear formi i jos vidim da neko kuka shto nema sunder armor... onda opet vidim paladina ... neznam shta da mislim vishe... za shta koji moj sluze warriori pored ovakvih klasa... boze sachuvaj...

Edited by Mario^^
Link to comment
Share on other sites

Znam toliko :) Ali sada vidim da nisu bash neophodni... dobro necu da kenjam previshe jer neznam puno... nisam ishao preko 45. lvl-a :S

Mislim znam da sluze tankovanje, ali ne vidim toliku bash potrebu za njima pored paladina na primer... ma nema veze... necu da zrachim topic sa imbalans temama...

Link to comment
Share on other sites

gledaj na to ovako u ozbiljnim situacijama pala i druid ne mogu da tenkuju pogotovo ne pala

svi filmovi sto ste gledali kako druid tenkuje u moltenu su gilde koje su uradile molten milion puta i ne moze nista pogresno da im krene i mogu da peglaju bossa sat vremena da bi druid recimo drzao agro ...

heroic revenge sunder shieldslam sa razlogom imaju tooltip "generate high ammount of agro"

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

protection pala = off tank = prima jedan heal na jednom mobu koji se ne dpsuje ... mada je i to ne potrebno ... osim ako vam fali priotection warova pa onda pala ako je protection prima daleko manje dmg sa shtitom = manje je potrebno mane da se lechi u mc ako off tankuje trash moba onda moze 1 druid / pala / priest da ga lechi opusteno dok on off tankuje ..

druidu je lakshe jer ima taunt ali je opet ogranichen u neki drugim aspektima ...

dakle war = tank ... pala / druid ako zagusti eventualno offtank ... bez neke preke potrebe za njima ...

blah

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

boze storme ne kenjaj ... po tvojoj logici i hunterov pet i voidwalker mogu da tenkuju ...

druid moze da drzi agro kad dps pazi sta radi i da vrati moba na sebe kad dps pretera tauntom ali kao sto rekoh svi ostali moraju da paze sta rade tj nema nukovanja i tako toga

druid kao tenk > shaman i pala samo sto je war za dve klase ispred ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

u cemu je problem ? ? ? Ja sam lepo rekao da pala moze da drzi agro samo i samo ako off tankuje ... jer nema nista slichno tauntu ...

sto se druida tiche on je u boljoj poziciji jer ima taunt ali nema foru kao sunder armor ... tako da se druid moze da koristi isto tako efikasno za off tankovanje ili mozda privlachi masu zbog taunta ... i samo zbog taunta ili kako se vec zove kod druida to ...

i da upravu si samo sto ide war > > > > > druid > pala >>>>>> shaman ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ma ne moze pala da tenkuje ljudi, sta vam je... Moras pola sata da ga pustish da naprvi agro, i opet ne mozes da budesh siguran da ga nece izgubiti posle veceg DPS-a ili heala.

Pre ce biti da je Warr>>>Druid>>>>>>>>>Paladin... A shamani da tenkuju, to nisam znao.

Iskreno, uopste mi nije jasno zasto ljudi rolaju Paladine. Shaman je bar imba, a ovo je govno u Plate armoru:)

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...