Jump to content

Ja znam shta je modem


Mario^^

Recommended Posts

Malo je off topic, a malo je i on... uglavnom... svi kazu da je YUBC najbolji za igranje na modemu... i ja sam preshao pre 2 meseca na YUBC i moram da kazem da sam za razliku od sezama uspeo da "igram"... Veza puca sa vremena na vreme... desi se nekad pa puca svako 15 minuta... nekad jednom u sat vremena, dok nekad uspem da povezem i po 2 sata... naravno... dosta chesto zna samo onako da ulaguje i da se nishta ne desava nekih 10 sekundi ali se vrati posle toga i sve je ok... Evo sad sam seo i ocu da se igram... ocu samo da napomenem da sam sinoc igrao celu noc bez nekih vandrednih problema... dakle klasika... pukne veza jednom u sat, sat ipo... normalno je radilo... sad kad sam probao... pa neznam... veza mi puca svako MINUT, dakle nije da preuvelichavam kad kazem minut, bukvalno je svako MINUT. Probao sam svih 5 brojeva za dialovanje i ne vredi, nishta nisam menjao odavno u internet podesavanjim ili bilo shta vezano za to...

Sad mene zanima... svi ovi koji toliko hvale YUBC... Da li vam se ovo nekad deshava !? Moram da znam... dal' treba da menjam modem, provajdera, komp .. koji kurac vishe poludecu...

P.S. 3 puta mi je pukla veza dok sam kucao ovaj post!

Link to comment
Share on other sites

ja kada sam hvalio yubc uvek sam naglashavao da pricham sa analogne na analognu centralu...kada mi je bio istekao sezam i uzeo mesec dana yubc fleta imao sam iste probleme ko ti, najcesce u nocnim satima, ali to sam reshio tako sto sam "obicni" yubc dialup broj zamenio sa onim 042 cela srbija brojem (jer sam sad na diginalnoj centrali) i problemi su bili otklonjeni...izgleda da i oni i sezam i svi ostali imaju frku zbog sopstvene preopterecenosti i telekomovoh veza koje svi zajedno koriste i da to koji je provider zapravo i nije bitno....

Link to comment
Share on other sites

hmmm ... meni je modem dok sam ga koristio pucao na svakih 40 sati sesije ... to sto se tebi deshava ... ne verujem da je uopste do samog ispa tvog vec do trojanaca virusa crva ili cega god josh ...

nabavi dobar fire wall nabavi dobar av i nabavi bar 2 programa protiv spy warea i tih sranja i bicesh miran i radice ti kako treba ...

pre nego sto pocnesh ista ozbiljno sredi komp aka format c ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

@noobchina : prochitao sam sve...

@Kole : Probao sam sve brojeve juche i pucalo je svako malo... chak sam probao i onaj sezam 042 broj i to je pucalo...

@StormScion : Moguce da je virus... ali opet mi je jako chudno da mi je odlichno radilo prethodne noci ( meni je odlichno kad mi veza ne pukne sat ipo ) pa onda onako da mi radi... evo jutros sam opet igrao 2 sata i nije mi puklo nijednom...

Neznam...

Link to comment
Share on other sites

ti bi definitivno trebao da procitas tarabin post

??? gde ti vidish tarabin post ???

Verujm mi jeste ... zato sto tako i rade ... ko zna kada on pokrene pozadinski protok ka netu .. mozda dmah mozda posle . Ja ti kazem nema sanse da modem tako puca osim ako nisu nesto radili te noci specijalno a u to isto sumnjam ( da su radili ) nazovi ih pa ih pitaj , nazovi nekog ko koristi isto tog ISPa pa pogledaj ako i njemu puca u isto vreme kao tebi onda stvarno nije do tebe , ali ne verujem ... mislim pucanje veze na svaka 2 sata je smeshno ... na modemu sam igrao na lokalnom sugavom provajderu koji ima mozda 100 korisnika i po 10 sati D2 i nikad nije pucao net .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Nisi jedini sa tim problemom.... i meni i mom ortaku na YUBCu je počelo mnogo da zajebava! Zato sam odlučio da batalim WoW dok ne budem u mogućnosti da uvedem ADSL ili cable.

Ne znam kako ali do pre jedno nedelju ili dve je sve radilo super ali u poslednje vreme očaj! Juče sam igrao ZF i poludeo sam od pinga i diskova i pucanja veza!

Sad ne

Sperminator - zaštitnik materice

Link to comment
Share on other sites

ako si probao sve i nishta od gore navedenog ne pomazhe, probaj da smanjish brzinu pristupa.

Znam da ce ti verovatno raditi josh loshije, ali igranje WoWa preko modema i nije bash pametno. Ja sam radine imao rachune i po 3-4 hiljde dinara, a sad platim adsl 1800 i miran ceo mesec.

Ali kako ti je veza pucala i dok si kucao "ovaj post", verovatno ti nisu bash najsrecnija podeshavanja ili ti je komp pun raznih: virusa, crva, addawere-a, trojanaca i raznih stranih i unutrashnjih neprijatelja.

nema te logike koja ce me zaustaviti

Link to comment
Share on other sites

Hehe ni kod mene nije bio, nadam se da ce moci uskoro i to :P

Nego... moram da kazem da sam video strasnu muku dok sam instalirao ova govna... Neki driver nije bio kompatibilan sa XP-om... boze sachuvaj... pa me to neshto zezalo, ali srecom, na kraju je sve ispalo kako treba i sad sljaka [:p]

Nisam jos pokusavao da se kachim na 128, ali kako radi sa 64, ja sam prezadovoljan... evo sam igrao 3 sata i nikakvih problema nisam imao... Naravno, veza nije pukla nijednom, jesam imao u par navrata u instanci malo posrtanja kao sa modemom... ono kao... neki mali lag 2,3 sekunde, ali se vrati... sve u svemu... prezadovoljan sam i konachno sam se reshio budjavog modema, idem da se igram, pozdrav [xx(][^][:D][:p]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...