Jump to content

Apple news


zEki

Recommended Posts

Pogledao sam kompletnu prezentaciju TIGER-a, moram da priznam da je poprilicno impresivno, od samog OS-a do fotki koje je koristio tokom prezentacije...znaci da ne verujes kako su obradjenje :)))

@Zerbah

Nadao sam se da ce doci taj dan (a dosao je od kada su ubacili intelov procesor u mac-a), jer je mac superiorniji od PC-a upravo zbog OS-a, samo me zanima da li je to vec zazivelo tj. da li si video u praxi? if you know...

fml

Link to comment
Share on other sites

instalirali su ljudi tiger na novije x86 mašine, osnovne stvari rade ali naravno nemaš drajver ni za šta.. otprilike je upotrebljivo za surf i slušanje muzike, al za naprednije stvari jok..

ako te baš zanima, treba ti noviji procesor (sse3) i ati grafička, a x86 tiger skini preko torenta.

Link to comment
Share on other sites

Jebesh mac, pogotovo sada kada mozesh da instalirash mac os na bilo kom intel (i ne samo) pc-ju... Po meni je mac bacanje para.

Mislim da gresis, bas suprotono uopste nije bacanje para pogotovo ako ih imas. Priznajem da je najbolje imati apple opremu u Americi, jeb ga. Ali jos koju godinu pa ce polako i to da se menja. Vidim da cemo uskoro stavljati posle .mac, a ne .com ;)))

Jeb ga ja sam fan apple jer prvenstveno gledam kvalitet i dizajn a oni su u tome najbolji. Na kraju krajeva sta god da su izbacili sve je valjalo i sve je bilo skoro savrseno...

LOL i ROFL :)))

Zeki i na ipod-u moze da se slusha zika, a i jeftinije je ;)

Imam nano-a ali trebace mi racunar kad odem za USA. :)))

V

Link to comment
Share on other sites

kupovati macbook pro samo kao igracku i fetish je zaista suludo. I ako radish ( mislim na bash rad a ne na igram igrice, surfujem, chatujem i crtam u photoshopu), postoji mnogo i jachih i jeftinijih kombinacija od apple laptopa....Osim ako zaista imash para ni sam ne znash koliko...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, OS X je odlichan za:

1. DTP. Ne zbog toga shto ima neke napredne mogucnosti u odnosu na Win programe (tj. Adobe Creative Suite ima iste mogucnosti i OS X-u i u WinXp-u), nego zato shto je multitasking uradjen mnogo bolje - znachi kada sam probao da radim na Dual G5 (jedan od onih macova koji koshtaju 2000+ $) programi pojedinachno nisu neshto brze radili u odnosu na P4 3.0 (naprimer), ali sam zato mogao da otvorim 10 programa i nijedan nije nimalo kochio (shto kod Win-a nema shanse da bude...).

2. Zvuk. Iskreno da kazem, ne bavim se obradom zvuka, ali znam da svi koji se profesionalno bave istim hvale Mac OS i programe kao shto je Pro Edit (valjda se tako zove) kao mnogo udobniji sistem.

3. Internet. Na Mac OS-u praktichno nema spyware-a i virusa (shto ne znachi da ih nece biti kada predje na x86 platformu).

U mnogim drugim stvarima Mac OS je josh uvek daleko od Win-a (podrzani hardver, igrice, 3D programi itd).

Osnovno pitanje koje se sada postavlja je sledece: Ako MacOS bude x86 kompatibilan, postoji li svrha kupovati Apple kompjuter - moze se jednostavno kupiti ista ta Intel konfiguracija (za mnogo manje pare!) i instalirati istovremeno i MacOS i WinXP (Linux ili shtagod). I uzivati lepo u blagodetima Intel "slobode" izbora OS-a [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Na poslu imamo dve G5-ice koje su kostale sa sve monitorima po 5000$ svaka, jedan P4 na 3Ghz i jednog Xeona, veruj mi sto se brzine tice nista ne moze da se meri sa mac-om...znaci standardan test u PS-u P4 uradi za preko 100 sec, Xeon priblizno isto, a mac za 17 sec...pa ti vidi ;) i naravno 10 programa odjednom bez seckanja + mnogo je bre lepo da se radi na mac-u :)))

fml

Link to comment
Share on other sites

Dobro sve to stoji Z sto ti kazes. Ali ovde je krenula rec o tome kako je apple fetish kako nije vredan tih para i kako nema podrsku. Podrsku za sta ? Kako nema ? Evo imate lepo web cast pa vidite sta ima sve od podrske za apple + sto su to totalno novi programi napravljeni od istih firmi koje prave programe za pc i win. Na kraju krajeva kada budete bili u Americi i usli u Apple prodavnicu ali bas Apple onda cete znati o cemu pricam. A sto se tice cene ni tu niste u pravu. Sa cime mi ovde poredimo cene apple. Sa kineskim kutijama koje ko zna odakle dolaze i ko zna ko pravi te delove. Mi nismo zemlja u kojoj mozemo da poredimo PC sa Apple jer taj PC koji svako od nas ima ne spada ni u jednu kategorije kvaliteta. Znate da postoje A B i C kategorija, a svi kompjuteri na ovom trzistu kao i u Bugarskoj, Rumuniji, zemljama bivse SFRJ pa i Grcke nazivaju se zutim kutijama. Ovaj moj intel je kupljen kod nekog dilera i to mogu slobodno da uporedim kao da sam otisao kod kineza i kupio Puma patike za 2500 dinara umesto da sam ih platio 7500 dinara.

Pa da fetish. ;)))

V

Link to comment
Share on other sites

1. Ovo nije Amerika

2. Apple ima proizvodne pogone u kini [jeftinije je jelte :)]

3. mac ko shto kaze Srba opstaje zbog dizajna i os-a na koji udaraju cenu, a za god dana imacemo mac os na pc rachunarima

Rachunica prosta: Ako ne zivish u americi i ne bavish se profesionalnom obradom grafike mac je chisto bacanje para.

PS: Ako ti se bacaju pare overi alienware seriju lapova :)

Edited by stalja
Link to comment
Share on other sites

1. Ovo nije Amerika

2. Apple ima proizvodne pogone u kini [jeftinije je jelte :)]

3. mac ko shto kaze Srba opstaje zbog dizajna i os-a na koji udaraju cenu, a za god dana imacemo mac os na pc rachunarima

Rachunica prosta: Ako ne zivish u americi i ne bavish se profesionalnom obradom grafike mac je chisto bacanje para.

PS: Ako ti se bacaju pare overi alienware seriju lapova :)

Hmmhm, mislim da nisi shvatio moju poentu ?

V

Link to comment
Share on other sites

Na poslu imamo dve G5-ice koje su kostale sa sve monitorima po 5000$ svaka, jedan P4 na 3Ghz i jednog Xeona, veruj mi sto se brzine tice nista ne moze da se meri sa mac-om...znaci standardan test u PS-u P4 uradi za preko 100 sec, Xeon priblizno isto, a mac za 17 sec...pa ti vidi ;) i naravno 10 programa odjednom bez seckanja + mnogo je bre lepo da se radi na mac-u :)))

Slazem se, ali opet - za 5000 $ mogu da kupim 5 dobrih PC-ja... Jednostavno ne vredi toliko. Mislim postoje profi makine koje koshtaju po 10-20 000 dolara, ali meni takve ne trebaju da bih zavrshavao posao. Iskreno da ti kazem, mozda je udobnije raditi na Mac-u u PS-u, ali meni i PC odlichno zavrshava posao + PS odavno nije u rangu najzahtevnijih programa... 5-7 PC-ja koji renderuju u mrezi > 1 Power Mac G5.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

podrzavam zekija, ali i suprotnu stranu. Imao sam g4 powerbook, i to je izuzetna sprava, on mi je koristio za surf, muziku/divx, programiranje (java i c). Dobro je shto je sun-ova java direktno ugradjena, i mnogo bolje optimizovana, te se programi brze izvrshavaju nego na Win-u ali je problem shto chesto kasne sdk i jre dok ga programeri iz apple-a optimizuju za njihovu platformu, shto ponekad potraje po mesec-dva, shto za nekog ko programira u javi svakog dana i zivi od toga zna da smori (nisam jedan od tih za sad)

Shto se tiche igara sve moze da se potera, negde naravno morate da se pomuchite, ali je naravno problem cena, jer ce 15.4" powerbook koshtati 2k dolara u usa, a za te pare se npr moze uzeti vaio s serija (centrino 2ghz, giga rama, 100gb hd, 6600 grafika, 14 incha ekran i sve to spakovano u kucishte od 1.9kg) plus ce vam ostati 200 dolara kusura. U evropi ce ovaj laptop biti dosta skuplji, tako da se nama tek ne isplati, inache sve pohvale za apple.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...