Jump to content

Republika ili Monarhija


Da li ste za Republiku ili Monarhiju?  

56 members have voted

  1. 1. Da li ste za Republiku ili Monarhiju?

    • Republiku
      30
    • Monarhiju
      26


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da se ne zove Slavko i da nije derpe?

e sad kako se zove, ma bre mator cho'ek, ima celu na glavi, ne verujem da se zove Slavko... neam pojma :)

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Republika bez razmisljanja,samo da stavimo nekog diktatora koji zaista zeli da pomogne narodu.

Brate nisi ni svestan koliko si u pravu. Btw, pitaj koga ocesh, a da mene malo bolje poznaje : Ja sam taj covek :D

Shto se tice teme i konkretno kralja. Nemam poshtovanja prema tom coveku. DA je on neki SRBIN naucio bi taj srpski jezik josh dok je imao 20 godina. Mozda mu akcenat ne bi bio tako dobar, ali bi opet siguran sam mogao da pogodi padeze.

I josh jedno pitanje, zashto nije covek (kao onaj bugarski/estonski/rumunski/nesecamse koji) kralj/princ osnovao svoju partiju i lepo se izborio za mesto premijera/predsednika/ministra kroz institucije danashnjeg drushtva? Zato shto nije mogao, jer nema ni 3% podrshke u narodu. Takav vladati nikad nece. Nama treba srbin, a ne neki "stranac". Ja sam pre, ako cete vec da vracate monarhiju, da nadjete neko potomka Nemanjica :D.

p.s.

Taj sam <--- :D

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Brate nisi ni svestan koliko si u pravu. Btw, pitaj koga ocesh, a da mene malo bolje poznaje : Ja sam taj covek :D

Shto se tice teme i konkretno kralja. Nemam poshtovanja prema tom coveku. DA je on neki SRBIN naucio bi taj srpski jezik josh dok je imao 20 godina. Mozda mu akcenat ne bi bio tako dobar, ali bi opet siguran sam mogao da pogodi padeze.

I josh jedno pitanje, zashto nije covek (kao onaj bugarski/estonski/rumunski/nesecamse koji) kralj/princ osnovao svoju partiju i lepo se izborio za mesto premijera/predsednika/ministra kroz institucije danashnjeg drushtva? Zato shto nije mogao, jer nema ni 3% podrshke u narodu. Takav vladati nikad nece. Nama treba srbin, a ne neki "stranac". Ja sam pre, ako cete vec da vracate monarhiju, da nadjete neko potomka Nemanjica :D.

p.s.

Taj sam <--- :D

dadada, i onda umesto srpskog u skolama imamo koreanski i ucimo kako da napravimo stek sa barakom i suplajem i brzi exp sa zergom [:D][:D]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

carrier ftw!!!

о Боже, колико сам волео ту јединицу... знање је брзо стићи до ње, а онда атак и клик на њихову базу и... взијувзијувзију DIE DIE DIE!!!!!!! АХАХАХАХАХАХАХА... [:p]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Shto se tice teme i konkretno kralja. Nemam poshtovanja prema tom coveku. DA je on neki SRBIN naucio bi taj srpski jezik josh dok je imao 20 godina. Mozda mu akcenat ne bi bio tako dobar, ali bi opet siguran sam mogao da pogodi padeze.

I josh jedno pitanje, zashto nije covek (kao onaj bugarski/estonski/rumunski/nesecamse koji) kralj/princ osnovao svoju partiju i lepo se izborio za mesto premijera/predsednika/ministra kroz institucije danashnjeg drushtva? Zato shto nije mogao, jer nema ni 3% podrshke u narodu. Takav vladati nikad nece. Nama treba srbin, a ne neki "stranac"

Apsolutno se slažem! Moj ćale je radio sa nekim Italijanom oko 4 godine, za to vreme, taj lik je naučio i padeže (a nije iša ni u kakvu jezičku školu) i sada mu je jedina mana što ima mekan izgovor nekih naših tvrdih suglasnika i ponegde zabrlja akcenat. I onda da mi bude kralj lik koji govori srpski kao da je gluvonem pa ga je učio sa nekim slušnim aparatom, da me bude sramota svaki put kad čujem 90% stranaca koji žive duže od godine ovde... Strašno! Naš "kralj" je jedna obična gramziva svinja, koja se otima o nasledstvo sa kim god može, koja samo čeka povoljan trenutak da pokuša da ufura monarhiju na mala vrata, jer naravno neće da se blamira na referendumu... A "prinčevi" si tek priča za sebe...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Retardiran? Mislish ono kao retardiran medicinska dijagnoza? :D

Ako je tako, odlicno su to skrivali do sada :P.

btw, davno sam prestao da igram SC, ali rush bi morao da se uci :D. Mala cena za spas drzave zar ne? :P

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

carrier ftw!!!

о Боже, колико сам волео ту јединицу... знање је брзо стићи до ње, а онда атак и клик на њихову базу и... взијувзијувзију DIE DIE DIE!!!!!!! АХАХАХАХАХАХАХА... [:p]

Da i on izvuce goliate i ti carrieri popushe mastan kurac ;)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

u apsolutnoj monarhiji vlada monarh ili kralj. u ostalim vlada parlament iliti skupstina tako da se na isto svodi. opet, predsednika je mnogo lakse skinuti sa vlasti ako nam se ne svidja nego kralja. zato - republika.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

gledajuci cisto personalna resenja, da je nama on prestolonaslednik

436px-KingJuanCarlosI.jpg

a ne neko ko izgleda i ponasa se kao da je malopre dosao sa Special Olympics

danas110603.jpg

ja bih prvi bio za monarhiju. pogledajte samo biografiju huana karlosa http://en.wikipedia.org/wiki/Juan_Carlos i vidite sta je on uradio za demokratiju u svojoj zemlji pa uporedite sa ovim nashim likom ko se setio nas samo kad je cuo za dvorove

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

idem u XIV...

ma neki matori leek... kreten... valjda je iz Bosne, Sarajevo... vidi mu se po akcentu... :)

brate, mozda je to taj lik...

samo se oblizuje i govori ribama "pa ti si jedna sjajna djevojka, ma, brilijantna..." i u fazonu,

sve ribe imaju 5 samo malo da se razgolite...

ali najjache je bilo za jednu ribu kod mene,

kaze... "ti si jedna sjajna djevojka, fantasticna... cetvorka !" ... LOL

poz

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

uf. sta i bese ono studiras? pravo?

Ne znam na sta se ovo odnosilo ali da ti objasnim zasto sam to rekao, ova Srbija je za vreme jednog svinjara na vlasti, coveka koji je prodavao svinje, imala gradjanski zakonik i to 1844. godine, tada gradjanski zakonik niko nije imao sem 3 zemlje u evropi a to su Engleska, Francuska i Austrougarska.

Razumemo se oko toga da nije vazno da li je republika ili monarhija, ali posto smo mi jos na niskom stupnju ovde mi ne mozemo imati republiku gde ima njih 100 odgovornih za pljacku. Kad bi imali monarhiju znali bi ko je kriv a ovako krivicu deli njih gomila i jos placamo one idiote tamo u skupstini da citaju novine i igraju igrice na mobilnom.

Nije bitno moze i svinjar da bude na vlasti ali da dovede prave ljude da vode politiku i prave ljude na prava mesta.

I rest my case...

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Sad da was pitam jedno pitanje... Zashto swi kada goworite o prestolonasledniku pominjete Aleksandra? Swi znamo da je on nesposoban i kad bi mu dali dwe nacrtane owce on bi 3 izgubio... Nije bre Srbija imala samo jednu kraljewsku dinastiju... Pod hitno swi knjige u ruke i malo se podsetite istorije...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

hehe :) ne moze, ako hocemo da ovo ostane normalna rasprava :D

mada sam i ja sve vise  balonu da bi ovu zemlju samo skroz rajchs lik, sa neogranicenom vlascu mogao da sredi za neko kratko vreme.

Pa i u Rimu je postojalo pravilo da se dovede diktator da sredi stvar kad je stanje bilo lose.

Inace vec kad si se ukljucio u diskusiju zeleo bih da cujem i tvoje argumente, samo da imamo zrelu i zdravu raspravu na ovu temu.

Pozdrav!

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

uf. sta i bese ono studiras? pravo?

i ja sam u ovom balonu :)

problem ove drzave nije pitanje identiteta njenih gradjana. mozda sam ja 100% srbin (genetski) pa mi se opet ne dize kara na generalno poimanje srBstva u ovoj zemlji. ovaj narod treba da se ujedini oko prosvecenosti, rada, dobrog zivota, gradjanske kulture, uspeha sportista. ne vidim kako to moze da se postigne kraljevinom, odnosno koji je to specifikum koji kraljevina kao oblik vladavine poseduje, a koji nedostaje republici

e tu smo; (uopste ne ulazim sta je od ovoga tacno, a sta ne) ali kako ce kralj sa  ovlascenjima koje ima u parlamentarnoj monarhiji da iskoreni korupciju, nerad, nesposobnost, negativnu selekciju, burazerska poslovanja i ostale goruce probleme ove zemlje? nikako. sace neko ko je korumpiran i ko mlati stotine hiljada evra da kaze "NE! ja prestajem da kradem jer je dosao kralj, i ja zbog tradicije postajem posten". hm da

ono sto me najvise chudi je sto na pet strana niko nije napisao sustinu cele price.

monarhija ili republika, potpuno nebitno!

ono sto chini drzavu, znachi njene 3 vlasti, njen GDP, politicka i civilizacijska kultura njenih gradjana, ugled koji ona poseduje, svi ti elementi su dobri ili losi, i to uopste ne zavisi od oblika vlasti.

uprava ce biti korumpirana kralj ili ne. u parlamentu ce ti sedeti automehanichari i kelneri kralj ili ne. ljudi ce raditi za 200 jura kralj ili ne.

a tvoje poimanje kralja je da je on deus ex machina koji ce da dodje i da oduva probleme ove zemlje.

i sto je najlepse to poimanje se uklapa u nachin politickog razmisljanja ovde, da nam treba jedan chovek koji ce nas instant izvuci iz bule, a ne sistem koji se gradi godinama

samo si ti za kralja, a neko tamo za karica, a neko za kostunjavog...

нисам ја рекао да ће плата бити већа, да ће стање бити боље....

Једноставно враћање краља би било враћање старим вредностима, боље ми је да имам краља, ето једноставно нека буде фигура... али ће се бар нека застарела традиција поштовати...

Уосталом и даље би премијер био Љуштурица који тек личи да је дошао са Специал Олимпицс :)... а први је човек у земљи...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

нисам ја рекао да ће плата бити већа, да ће стање бити боље....

Једноставно враћање краља би било враћање старим вредностима, боље ми је да имам краља, ето једноставно  нека буде фигура... али ће се бар нека застарела традиција поштовати...

Уосталом и даље би премијер био Љуштурица који тек личи да је дошао са Специал Олимпицс :)... а први је човек у земљи...

Tvoje tumacenje mi lici na romantizam, bezanje u slavnu proslost, kao nemacki pokret istorijsko pravne skole, gde je vracanje starim vrednostima zagarantovan uspeh.

Sa tim se ne bih u potpunosti slozio ali da, vazan je taj narodni duh jer on drzi narod kao jednu celinu.

Naravno nije glavni problem u tome da li je jedan ili vise ljudi na vlasti, glavni problem je u tome sto nemamo adekvatne ljude na znacajnim pozicijama.

Ako bi samo postavili shator iznad nashe politicke scene mogli bi napraviti cirkus.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Tvoje tumacenje mi lici na romantizam, bezanje u slavnu proslost, kao nemacki pokret istorijsko pravne skole, gde je vracanje starim vrednostima zagarantovan uspeh.

Sa tim se ne bih u potpunosti slozio ali da, vazan je taj narodni duh jer on drzi narod kao jednu celinu.

Naravno nije glavni problem u tome da li je jedan ili vise ljudi na vlasti, glavni problem je u tome sto nemamo adekvatne ljude na znacajnim pozicijama.

Ako bi samo postavili shator iznad nashe politicke scene mogli bi napraviti cirkus.

pre neki dan gledajuci Skupstinu, doslo mi je da razvalim TV(glup komentar zar ne?) :))

Znachi oni se bave time gde ce kamera za prenos biti... sada su stavili skroz iza tako da moze potpuno da ti smuci zivot kada ih gledas... Dizu kao ruke da glasaju, smeju se, guraju jedan drugom ruku, vuku se... kao vrtic jebote... muka mi je dosla tada i sada mi je kada se setim te scene...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

pre neki dan gledajuci Skupstinu, doslo mi je da razvalim TV(glup komentar zar ne?) :))

Znachi oni se bave time gde ce kamera za prenos biti... sada su stavili skroz iza tako da moze potpuno da ti smuci zivot kada ih gledas... Dizu kao ruke da glasaju, smeju se, guraju jedan drugom ruku, vuku se... kao vrtic jebote... muka mi je dosla tada i sada mi je kada se setim te scene...

Pa kad su to divlji ljudi, bez imalo kulture i skole.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...