Jump to content

Konfiguracija


millanče

Recommended Posts

Moj ortak hoće da uzme komp, pa smo prelistali brda oglasa, i on i još jedan lik su se složili oko jedne primamljive kombinacije, ali meni tu nisu baš čista posla. Obraćam se iskusnijima od sebe, za pomoć i savet. Cena dole mu već opasno probija budžet, još sa doplatom za DVD rezač ili kombo... Dakle, ne sme da ide skuplje od ovoga.

Kućište Midi ATX 350W

MB Asus/Gigabyte//MSI ?

AMD Athlon 64 3000+ socket 939

512 MB Kingston

R 9600 XT

HDD 120GB SATA

CD rezač ili DVD Rom.

Monitor 17“, ne piše koji

Standardne periferije

615e

1. Ovo je, čini mi se prava zver, pa da li je OK da se smesti na neko levo „350W“ napajanje? Hoće li imati problema zbog toga?

2. Šta im znači ovo sa pločama, jer mnogo mi je sumnjivo. Moze li uopšte da se desi da mu „uvale“ ploču (može li da bude njesra ploča sa s939?). Da nije neki VIA ili drugi chipset (presudno je da bude NF)?

3. Grafička je prilično OK, mada je malo zastarila... Ima li neka koja je isplativija i bolja, a u istom cenovnom rangu?

Konfiguracija ima pristupačnu cenu, i super procesor, ali me ipak sve ovo malo zbunjuje, a za sada mi treba neko stručnije mišljenje. Verovatno ćemo uskoro i telefonirati (firma List Computers), pa ću znati više.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1) Što bolje napajanje, to veća stabilnost i zdraviji PC

2) Pa verovatno stave onu koju trenutno imaju na lageru, osim ako neko ne traži baš neku određenu ploču; to vidite sa njima

3) Koliko znam, nema

Malo više RAM-a ne bi škodilo :) Mislim da je List ok firma.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi bas rekao da je prava zver.Mozda procesor.Tu graficku ja imam,ona je sada dobra,ili mozda bolje receno solidna.Kad izadju Oblivion i Gothic 3 ili igre tog kvaliteta a drugog zanra ona ce biti low end.I 512 memorije je danas hmmm....Trebalo bi 1 gb ako misli bas da se igra.No,to nije problem jer uvek moze da se ubaci jos 512.Trazite da umesto te kartice ubace 6600.Neka ne bude gt verzija ako mu je puno doplate

Link to comment
Share on other sites

CPU: AMD Athlon 64 3000+ Box, Socket 939, 128kB L1 + 512kB L2 cache, Venice core, garancija 3 god. 136.02

Imtel PC Mega Store

MB: ASUS A8N-E S-939 nForce4 Ultra A64/64FX 100.01

EASY Computers

RAM: DIMM 512MB, DDR DRAM, 400MHz, CL2.5 Corsair ValueSelect, LifeTime Warranty 50.94

Imtel PC Mega Store

GA: Gigabyte 6600 PCI-E 128Mb DVI 108.00

List Speed.Store

HDD: HDD 160GB 7200 Maxtor 8MB 76.90

DPM

Monitor: LG 17 710S 93.00

Eurolink Team

Case: ASUS ATX Mid Tower TA250/BSB 360W 50.00

Eurolink Team

===

614.87

fali dvd, mish, tastatura ali mislim da je to zaista sitna kinta. ovo iznad su zaista sve probrane komponente i mislim da za te pare ne mozhe nishta bolje da se kupi.

ne znam kako oni planiraju uopshte da stave r9600xt u NF4 plochu kada one imaju sve samo PCI-e slotove dok je r9600xt agp karta. naravno neki 6600 PCI-e je logichan izbor.

i kad chujem neki 17" ne pishe koji, digne mi se kosa na glavi...

Link to comment
Share on other sites

ma oni prodaju machku u dzaku, a64 s939 procesor, ne zna se koje jezgro. plocha ne zna se koja, kucishte ne zna se koje, monitor ne zna se koji, grafichka koja ne mozhe da ide uz to...

ja kad kupujem volim da znam shta sam kupio i da pazhljivo odaberem komponente koje ce raditi u mojoj mashini, sistem daj shta dash nikom nije doneo dobro pa nece ni tebi. tako da moj savet - sedi u kola, provozaj se po gradu i pokupuj sve komponente za sat ipo dva, lepo sklopi to za sat vremena ili pozovi nekog drugara koji se razume da ti sklopi i znsah na chemu si.

Link to comment
Share on other sites

ja imam skoro istu konf

AMD Athlon 64 3000+

512 RAMA

i istu graficku ATI RADEON 9600 XT

samo da znash...ja sad uzimam jos 512 rama....moras ako hoces da ti nove igre klizu...

Najmanji je problem dokupiti RAM, a znajuci ovog ortaka, on ce samo W3 igrati, pa mu je 512 i vise nego dovoljno za pocetak...

Najvise me interesuje graficka, ima li bolje resenje za slicne pare, kao i ploca-koju biste predlozili uz ovo?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...