Jump to content

Glupi komp mnooogo puca....


cageSerbia

Recommended Posts

Jebena jugodata i njeni "buvljak" delovi....

Nista,znaci moracu i memoriju da "pozajmim" iz firme,lol....

off:prvo je otisao dvd chitac,pa 2 modema a sada i ram i sve to,naravno,posto je istekla garancija...

Ty ppl.....

Jugodata? Ona ista shto prodaje Zida Tomato i Alladin ploce? [:D]

Nista brate ljudi su ti vec odgovorili, gold mem je konza, tvoj komp nije, tako da sav hejt koji se nakupio u tebi pretvori u korist te lepo pljuj po doticnoj i pricaj sve najgore ortacima i neortacima koji traze savet oko kompa - em ce ti biti lakse, em si ucinio dobro delo i spasao muke neku dobru dushu ...

Ja tipujem ili na hdd ili na napajanje kao sledece .... . sorry man ali ovo je brutalna istina [:D]

Link to comment
Share on other sites

ako imash dovoljno rama windows gotovo da nece koristiti virtuelnu memoriju

i samim tim ce ti komp bolje raditi...

uporedi brzinu hard diska i ram memorije... pa onda reci sam dal je dobro da ti komp radi pomocu virtuelne memorije

Greshish!

Windows ce UVEK koristiti page file, nema veze imao ti 128Mb ili 4Gb ram-a!

To su geniji is MS-a osmislili tako da se samo trenutni procesi obavljaju u RAM-u, a sve ostalo bleji po page file-u!

Linux sa druge strane se oslanja maximalno na memoriju a sto manje na paging i zato je stabilniji!

@SuHitman:

Initial size: 1152

Maximum size:1536

@Ciro: 768 - 1024, redovan defrag i uzivaj!

Ko ima 2 HDD-a neka premesti Page File sa C: (default) na drugi hard disk, koji ne koristi stalno za upis novih podataka (recimo 2 Hdd, na particiju sa filmovima) i njega recimo svakih 7-10 dana defrag!

Garantovano ce te osetiti razliku u WoW-u, Photoshop-u itd.

Ovo sve nisam ja izmislio nego je to prepouka Microsoft inzenjera! [^][:D]

Edited by Tarabash

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

tarabash vidim da se razumesh u materiju a ja sam totalni nab za ove stvari pa bih te priupitao.. shto se tiche prebacivanja page file-a na drugi hard/particiju ja imam 2 harda.. jedan od 60gb koji je podeljen na 2 particije iste velichine samo je na jednoj windows (jelte c) a na drugoj su mi filmovi (ta particija je fat32) ali takodje imam i drugi hard (ntfs) koj ima 120gb i na njemu su takodje stvari tipa zika, filmovi itd.. sve jedno, zanima me gde da prebacim page file da bi wow radio shto bolje, na drugu particiju harda gde je windows ili na totalno drugi hard?

Link to comment
Share on other sites

Drugi fizicki hard disk! U tvom slucaju na ovaj od 120Gb!

BTW, koliko imash mesta slobodno na njemu?

Ja imam slicno sredjene diskove!

Page File je na drugom HDD-u, na particiji od 100Gb, pod NTFS-om i ima slobodno oko 10Gb!

Najvishe se primeti poboljshanje u recimo AV-u ili Orgrimmaru i slicnim mestima gde ima gomila ljudi. masa AoE efekata itd!

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

ja nisam rekao da nece koristiti paging file

rekao sam da ga gotovo nece koristiti...

jer kad ti imash 128mb rama on ce paging file koristiti za operacije trenutno aktivne u memoriji i samim tim ce usporaviti ceo kompjuter...

paging file postoji da se operativna memorija ne bi pretrpala nepotrebnm glupostima a ne da se system oslanja na njega

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...