Jump to content

Pugna


I7APTI/I3AH

Recommended Posts

Pomagajte ljudi, treba mi pomoc sa pugnom. Skillovi, itemi, taktika...

Moj nacin igre: budzim blast i ward i ulti, posle uzimam decrepify. Kupujem necronomicon, pa onda aghanim's/ zabu/ skadi.

Vidjao sam na netu da masa igra dobro sa pugnom, ali i dobra pugna je korisna koliko i prosecan silencer ili... ne znam ni ja, medjed. Malo je glupo da ga poredim sa agility herojima, ali jbg. Nisam do sad video da neko ownuje, tj pravi pickolom, da bude najbolji na mapi...... Ako nemate bolji nacin igre od ovog mog, dobice repick od mene svaki put.

images.jpgNe dajte mi divine u ruke! :P
Link to comment
Share on other sites

kk... da li ces ti stici da bacis blast i dagon dok je on pod decr. ?!?!

Skill

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
dakle na pochetku budzis blast i ward . . . decr NE MORAS ... samo ako je neophodno dakle ako imate nukere u teamu OBAVEZNO ili ako NEMAS stunnere/slowere ... da malo bar pomognes...

Itemi

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
od itema...

sta ja znam...

na pochetku boots, 2x null talisman ili null + bracer ( pugna ima malo hp jelte )

i nesto za regeneraciju mane ( eul's ) ...

health ces uglavnom dobijati od kripova (ulti) ...

dakle guinsoo (hex ) [zaba] OBAVEZNO zbog damage-a i mane a pogotovu regeneracije a da ne pricam o tome da mu pridjes hexujes ga i sisas ga :)) i posle dagon ako imas ( u kombinaciji sa decrep. )

OSTALO STO SI REKAO ZA ITEME JE OK...

Tok igre...

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

UOPSTENO:::sa blastom ces kripovati dobro i dobro uzimati kule... ne uleci puno u 1v1... ward je predobar...

pored kazne za bacanje magije ward i CRPI manu neprijatelju i to dobro..., dakle na range-u od 1100 ( ili beshe 1300 na lvl 4? )

postavis u drvece ward ili na neko vec takticki predvidjeno mesto ( gledaj sta rade gosui ;) ) i ode im mana... i onda si bezbedan : )))

Ward mnogi potcenjuju...videces i sam..VEZBAJ I VEZBAJ....

Early game.

Pugna ima veliki int - dakle veliki base dmg... smaraj neprijatelja na pocetku sa udarcima ono u fazonu ako je melee cim krene da kripuje zvekni ga par puta...

ako je ranged onda ga ostavi sem ako on ne krene na tebe (pogotovu ako ima spell spam tipa tinker zeus razor gorgon... ) i naravno ja licno uchim 2x blast 3x ward 1x sisanjekrvi :)) (kad sam lvl6)

SMARAJ IH PUNO SA WARDOM...

Middle game.

Trebao bi da imas eul / necronomicon lvl 1 ... necrosi su iako ojadjeni i dalje korisni... mana burn bruka + dosta ljudi ne zna sta je last will

pomazi u pushu sa blastom... warduj...

Late game.

budzi HP (aghanim , eye of skadi , linken sphere )

znaci isto assist...

i zapamti TI NISI KILLER , imas malo hp i pojesce te za uzinu...

pomazes iz pozadine dok drugi stunuju koji su za to predvidjeni

tankovi npr

ti reche da imam beskorisne postove... hmm da li da obrisem ovaj post...ili ne...

Edited by Sasuke-kun

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

najbolje da pitate teslu, ali ubedljivo najbolji itemi za pugnu su:

dagon

necro

deceprify(iliti banish u wc3) + blast + dagon = oko 1200 dmg-a... i malo soul burna. npr do jaja combo sa + pugna ovi se zalecu,jelte na slabu i low hp pugnu ovaj krene da sisa hp cloud ispred pugne i focus jednog.cisto primera radi. naravno pugna nije solo heroj ona je pre svega team heroj npr bilo koji nuke ulti (akasha,lion,slayer itd.) + banish = mnooooogo dmg-a. ok je eul ali pugni ne treba vise inta niti mana reg. npr mozes da joj kupis boots(boots of travel)- imba speed 4 circleta i dagon. kasnije necro 2 bracera + dagon + guinsoo

ali pugna u rukama dobrog igraca nije nikad "repickson".

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

najbolje da pitate teslu, ali ubedljivo najbolji itemi za pugnu su:

dagon

necro

deceprify(iliti banish u wc3) + blast + dagon = oko 1200 dmg-a... i malo soul burna. npr do jaja combo sa + pugna ovi se zalecu,jelte na slabu i low hp pugnu ovaj krene da sisa hp cloud ispred pugne i focus jednog.cisto primera radi. naravno pugna nije solo heroj ona je pre svega team heroj npr bilo koji nuke ulti (akasha,lion,slayer itd.) + banish = mnooooogo dmg-a. ok je eul ali pugni ne treba vise inta niti mana reg. npr mozes da joj kupis boots(boots of travel)- imba speed 4 circleta i dagon. kasnije necro 2 bracera + dagon + guinsoo

ali pugna u rukama dobrog igraca nije nikad "repickson".

dada , pitajte mene BEZI TU CAMOTINJU OD SEBE COVECE BOLJE REPICKUJ ^^, najiskreniji savet, a ako oces da budes cool idi lvl 1 ward lvl 1 decrep i lvl 3 blast (buildup doo 5.lvl-a, posle je sve logicno) ... skupi za dagon kako znas i umes , bacaj blastove ko nenormalan (sad imaju malo veci range pa je i shansa da pogodis neprijatelja veca) i onda idi samo mass dmg ... i najvaznije NIKAD , ALI NIKAD NE OSTAJ SAM SA PUGNOM ^^ jer ces sigurno najebati : )... e a od itema jos ni blink nije los ako nemaju puno stanera u ekipi ...

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

kakav crni repikson si ti normalan?? :))

uzimaj decrepifaj i blast i gledaj da ides u liniju sa herojem koji ima neku ofanzivnu magiju :),takodje ja mu uzimam BoS ili ring of basilus + kokosku na pocetku jer ima ogroman base i super je za bockanje i creepovanje + kad dignes blast na lvl4 maltene svaki creep tvoj ^^,ja mu pravim hex jer onda ima 2 disable a posle mozete sta ocete mada ja volim da posle krenem na soul booster pa aganim a moze i dagon nije frka ;) ili necromonicon

edit: e pujke pitaj copavce sta ima je pugna jednom uradio ^^ bio je PICKOLOM !!! ^^ dusan 23-3 imba pugna ftw

u poslednjih par verzija su skinuli splash sa warda sto je po meni dobro,ali mu isto iz verzije u verziju povecavaju -ms zatim brzinu udarca(ne treba mu 2 dana da zamane ko nekad ^^) i brzinu kastovanja blasta tako da je sada zaista dobar ali kontam da ce te ga vi svrstati u korpu sa jevrejima :))) i reci da je beskoristan za sve osim da baci ward i pooluje druge heroje...

Edited by LoSmi
Link to comment
Share on other sites

pa mislim da je vecina vashih postova delom rechena u mom postu

ko ne zna nek klikne na show spoiler: ))

UJEDNO http://dota-allstars.com/forums/index.php?showforum=44

ovde imas taktike...

Edited by Sasuke-kun

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

lol pujke jako me zabrinjavash !!

znaci mi na turniru dobili pugnu i mejdenku ....

bilo je strasno znaci pored pugne samo neko da stoji sa demidz magijom to je strasno

never repick pugna

ja joj ovako pravim

bracer bracer boots blink necro aghanim hex dalje se partija zavrsava ....

treba imati samo tajming za prvu sto nije tesko

don`t eat yellow snow !!!!!

play hard go tard

if noob would airplane bnet will be airport

Link to comment
Share on other sites

ali pugna u rukama dobrog igraca nije nikad "repickson".

Naravno da nije, zato sam i pitao za savete.

naravno pugna nije solo heroj ona je pre svega team heroj npr bilo koji nuke ulti (akasha,lion,slayer itd.) + banish = mnooooogo dmg-a.

Fala Bogu da necu repickovati ako imam nekog od tih heroja :) , ali ja sam kontao kao i u lajni, bilo kakva damage magija, pa onda nuke, ali nekako mi je bitan ward, da oni ne bi nista bacali, tako da banish vredi tek kad sam lvl 12-13-14...

najbolje da pitate teslu, ali ubedljivo najbolji itemi za pugnu su:

dagon

necro

Ne volim dagon :(. Vidjao sam da masa to pravi, ali nekako..... Uvek vise volim dobar necronomicon, deb'o i nalevelovan.... Ali o5 dagon je + 300 damage-a, pa jos bonus od decrepify..... :(

e a od itema jos ni blink nije los ako nemaju puno stanera u ekipi ...

I o tome sam razmisljao..... Ali nikako da dodje na red. Toliko stvari hocu prvo da kupim.....

images.jpgNe dajte mi divine u ruke! :P
Link to comment
Share on other sites

brate banish vredi uvek, ponavljam uvek a ward kad prave push ili kad vi pravite push zabodes u budzak i miran si i blink to je sranje,nece koristiti timu uopste bolje hex ili necromonicon pa soul booster...moze i to sto kazu dagon ali je po meni preskuip item...i ovi sto sam naveo su korisniji za tim ^^

Link to comment
Share on other sites

ma pugna je govno od heroja uvek bila i ostala i tu nema spasa

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Znas u cemu je fora?... Ako igram sa pugnom, neka igram tako kako su ljudi rekli i neka budem toliko dobar koliko mogu da budem....

Ako ga repickujem, koga mogu da dobijem? Da ne idemo u ekstremne slucajeve dobrih heroja, neka dobijem heroja s kojim ne znam da igram. To su: srndac (leshrac), medjed, bloodseeker (sa njima dvojicom bih se jos i snasao), vampir, ezalor (ako je poolovanje zabranjeno, ubio bih se)... Tu se spisak zavrsava. Kontam da bih sa svakim od tih heroja odigrao bolje nego s pugnom. Kontam da nije lose znati igrati s njom, ali tek ako ispadne na repicku....

images.jpgNe dajte mi divine u ruke! :P
Link to comment
Share on other sites

brate banish vredi uvek, ponavljam uvek a ward kad prave push ili kad vi pravite push zabodes u budzak i miran si i blink to je sranje,nece koristiti timu uopste bolje hex ili necromonicon pa soul booster...moze i to sto kazu dagon ali je po meni preskuip item...i ovi sto sam naveo su korisniji za tim ^^

brate tt kako nije blink timski blinkujes se i 2-3 heroja - 325 hp-a a i pugna mora nekako da pobegne kad je pribiju ... sto se dagona tice nije 300 nego 400 dmg i ne mislim da je 3000 golda bas nesto extra skupo ... s' obzirom da za te pare otprilike skupis eul i quarterstaff a ovo ti da mnogo veci dmg ...ali slazem se da pugnu treba repikovati : )

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

pa vi ste neko vreme zevsa zvali repikson ^^ haahah

Brate, ja sa zevsom ne znam da igram (sad cete da kazete da sam ne znam kakav noob) i JA GA REPIKUJEM! Ali u svakom slucaju bih pre igrao sa zevsom nego sa pugnom, tj bolje bih odigrao sa zevsom. BTW, ja ne kazem da je zevs los heroj, samo da ja en znam da iskoristim njegove potencijale ako vi kenjate da ne mogu da pravim refresher. Za mene je njegova uloga da brani bazu/kripuje u sumi, kad treba zvekne 2 pojacane sheste i pooluje.

ali slazem se da pugnu treba repikovati : )

Sad ne kontam da li je ovo sarkasticno, ili...

images.jpgNe dajte mi divine u ruke! :P
Link to comment
Share on other sites

ccc brate naucite da igrate sa pugnom sta da ti kazem :))

pa vi ste neko vreme zevsa zvali repikson ^^ haahah

mozes biti umetnik igrice ali sa pugnom nemozes ni kripa da ubijes,a zevs je tu i tamo koristan heroj

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

e otkrio sam superkul pocetne iteme za pugnu, ako ga ne pickujete nego ga dobijete na randomu , napravite ring of basilus i trazite od nekoga da vam da grancicu , ili sacekate da dobijete 300 golda i uzmete stout shield, znaci do jaja pomaze na pocetku i omogucava mnogo bolji krip , a po meni je najvaznije kako cete da pocnete partiju

About WW.

Germans (oh not Germans - Fashishsts(Gitler) hard to translate) kill many (OMG my english) kill many juice(Israel, hope i true translate this nation), but in WW2 dead millions russian. AND say me plz WHY germany and austria send israel money for that and in russia not?

I not racist, i live in peace and i want what european must be more loality to russians. Childerns never not must cry if they paerents wars

Priceless

Link to comment
Share on other sites

ja sam izvalio da 99% likova koji igraju dotu, neznaju da igraju sa int herojima, koji su po meni najjaci i najskill heroji u samom modu, realno int heroji mogu da zavrshe partiju u 30-om minutu, a u late game-u su podjednako jaki kao neki nabudzeni sven ili neznam ni ja sta, posto poseduju kontrola magije i high dmg magije. A da ne pricamo da svi kontrola itemi su najkorisniji sa int herojima, ja bih pre napravio post, dali repickovati pasivne iliti "aura i plusitj" heroje , tipa troll , naix, razor etc.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ja sam izvalio da 99% likova koji igraju dotu, neznaju da igraju sa int herojima, koji su po meni najjaci i najskill heroji u samom modu, realno int heroji mogu da zavrshe partiju u 30-om minutu, a u late game-u su podjednako jaki kao neki nabudzeni sven ili neznam ni ja sta, posto poseduju kontrola magije i high dmg magije. A da ne pricamo da svi kontrola itemi su najkorisniji sa int herojima, ja bih pre napravio post, dali repickovati pasivne iliti "aura i plusitj" heroje , tipa troll , naix, razor etc.

Pazi, sve zavisi kakve mi imamo heroje, i kakve oni imaju heroje.... Ako zavrsavamo partiju na frq, moze da posluzi, ali po meni nema puno late game intelligence... Kasnije valjaju Chicha sa shtapom (pogledajte topic provali u doti), Bane, Rhasta, debeli Bolter, Koza (dryada).... Ako dobro odigras Leshrac, Silencer i Tinker... Ne valjaju Maidenka, Slayerka, Ezalor, Techie, Akasha, Lich, Zevs, Vestica, Furion... Ne znam da li sam nekog izostavio, ali princip je jasan : disableri zabijaju (tj support), a mass damage postaju beskorisni... A po meni ima mnogo boljih supportova od pugne.

E sad, ako se oduzi partija, a moja ekipa uglavnom ide na dugacke partije (sto takodje bitno za pitanje da li repickovati Pugnu), tako da... Ali o5 ne znam, ako imamo 4 late game i pugnu, ko ce da zaustavi njihove pusheve?

A u kurac!

images.jpgNe dajte mi divine u ruke! :P
Link to comment
Share on other sites

Omg ne verujem sta citam tt ae da je neko drugi iz tvoje ekipe reko al ti :) shame on u ... Akasha, vestica,zevs lich i furion NE VALJAJU ?!?! Akasha sabija, lich i vesica su uvek dobri, pugna sa guinsoom ima blizu 200 dmga+2 disablea(ako decreptify racunash u disable, posto ipak magije mogu da se bacaju iz njega), maidenka isto rastura sa aghanimom+blink+avatar ili tako nesto, Zevs da ne pricam sta moze da uradi...Jedino furion kao ajde, ali i njemu isto ako napravis hex desolator ili slicno ubija

Link to comment
Share on other sites

Moj omiljen int heroj , na pocetku ako idesh protiv zeva ili tako nekog sranje idem blast , ward, ward blast , ward drain life ... znachi bruka , svakog int spam heroja ojadi nachisto :)

sto se tiche itema u kasnjoj partiji scepter je obavezan , boots je potreban napocetnku i 2 null talismana ( ili bracera ili 1 od po jednog , ja volim null zato sto ti samo mana u principu treba ) , naravno dagon je isto super , ako nemash pored sebe nekog nukera , npr on i slayer su ... roflmao :)

Mozesh opusteno da ubijesh kulu sa prvom ,kad god hocesh , znachi ono , samo juri hp , ako hocesh dagon napravi ga sto pre , ali pre toga 2 null talismana su obavezna dakle i posle soul booster , prvo kupujesh onaj sto daje 250 hpa , pa onaj 200 hpa 150 mane , pa tek onda manu , mozda je cak bolje da prvo kupish + 25 int nego + 250 mana :) . To je to , super je heroj ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

btw , svi heroji valjaju , to sto ih vi nevolite i nemate pojma da igrate ne cini ih glupim i loshim ... ffs nabs :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...