Jump to content

Omiljena knjiga


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odavno zelim da prochitam nesho od barkera(od kada sam prvi put igrao undying) ali ne znam sha. filmovi radjeni po njegovim knjigama me bash i nisu odushevili. mozesh li mi nesho preporuchiti uz kratji opis(nisha u vezi radnje vetj vishe tvojih utisaka, kakva je atmosfera i slichno)

barker ima ups i downs kao i svaki pisac mada neke stvari koje ja smatram za ups loshe prolaze na trzhishtu tako da ne znam da li je pametno da mene slushash

u svakom sluchaju preporuchujem ti imajicu, galilee i weaveworld za pochetak.

imajica je epskih razmera, debela i posoljena pricha koja uvuche i ne pushta. morbidna do beskraja ali puna istina i ima do jaja sklopljenih elemenata u postojece chinjenice (npr ukrshtanje nekih bitnih elemenata priche sa nekim elementima religije).

galilee je natripovana pricha (pod ovim podrazumevam da je na chudan nachin isprichana i da je mega neuobichajen kraj) uglavnom o ljudskoj iskvarenosti i moci.

weaveworld je najpitkija od navedenih (tj ima najmanje negovih trademarkova tipa bizarne i morbidne scene, mnogo chudnog seksa i mass pogibija glavnih likova), ovo je bajka za odrasle. takodje ima malo morbidnosti, par elemenata religije (khmurielkhm), pricha o davno izgubljenom raju i borbi za sachuvanje istog

inache filmovi su mu uzhas, a knjige po kojima su radjene genijalne. upravo chitam hellraisera.

u prvoj sceni, kada frenk rasklopi kutiju, ne desi se ono shto se desi u filmu. u filmu kolko se secam lik samo primi gomilu kuka koje ga rastave na parchice.

u knjizi se prvo objasni da je frenk lik kom je u zhivotu cilj da jebe zhene, drogira se, pije i uzhiva u svemu shto do jaja prija. on se toga zasitio, sve ga smara i chuo je da cenobiti mogu da mu pruzhe beskrajno zadovoljstvo... on nalazi kutiju. go, premazan i okruzhen svetjama (ritualno) je rasklapa (posle x sati muchenja) i pojavljuju se cenobiti. oni tu standardno seru i seru i seru :)) bash valjano i kroz prichu ga nekoliko puta pitaju da li zheli da mu pruzhe zadovoljstvo. kada im frenk definitivno potvrdi cenobiti mu pojachaju svako chulo milion puta. lik je u agoniji, svako chulo mu bombarduje mozak informacijama i nije mu dobro, krece da vrishti ali mu je josh gore jer zbog sluha prima dodatan damage. uspeva posle nekog vremena da zatvori ochi i izoluje se u sebe i krece da prozhivljava ceo zhivot ponovo u glavi (near death experience) i u jednom trenutku krece da se priseca svih zhena koje je imao. prazni jaja po podu u roku od 1sec ali olakshanje je mizerno u odnosu na uzhas od novostechene osetljivosti chula. posle nekog vremena navikava se na to dovoljno da mozhe da otvori ochi a da ne zavrishti i ono shto vidi je zhenski cenobit na tronu od lobanja sa parchicima mesa po njima. cenobit ustaje, drzheci shipku sa koje vise stotine lanaca na chijim krajevima su kuke i izgovara: "pochnimo."

e sad pazi hellraiser je horor, a ono shto sam ti nabrojao spada u njegove fantazijske radove tako da nije bash na ovaj fazon ako ti to smeta.

izvinjavam se svima na offtopicu, koristim svaku shansu da propagiram gosn klajva :)

Edited by LaG

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

weaveworld je najpitkija od navedenih (tj ima najmanje negovih trademarkova tipa bizarne i morbidne scene, mnogo chudnog seksa i mass pogibija glavnih likova), ovo je bajka za odrasle. takodje ima malo morbidnosti, par elemenata religije (khmurielkhm), pricha o davno izgubljenom raju i borbi za sachuvanje istog

inache filmovi su mu uzhas, a knjige po kojima su radjene genijalne.

I kako sad da ne procxitasx knjigu... btw. tnx lazxe :)))) imacu u vidu i dalje tvoje preporuke ;)

fml

Link to comment
Share on other sites

Da vincijev kod!!

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

@Starbak

Necemo se sloziti oko omiljene knjige, jer omiljena knjiga je knjiga koju volis da citas, koja ti je kul, bez ikakvih (mada ih moze biti) pretenzija da je ona visokog kvaliteta. Kao sto se da videti iz prilozenog. Ako neko kaze da su Alhemicar ili Da Vincijev kod knjige vrhunskog kvaliteta, onda tu nema zbora. Ipak ovde se prica o tome sta je kome omiljeno, a ne sta je zaista dobro. Pricamo o ukusu, ne o estetici.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

i totalno sam zaboravio da ti pohvalim izbor,1984 vrh knjiga,kad sam bio klinja,dao mi cale da procitam Orvelovu zivotinjsku farmu,ali posto sam jelte bio mali  nisam je bio ukapirao onako kako sam trebao,ali me je ipak odusevila,i sad kad mi pre neke 2-3godine dao 1984 da citam,procitao sam obe i stvarno sam se odusevio...Orvel je definitivno bio pisac ispred svog vremena :))

@ Ivan_

Znaci ne znam sta da ti kazem,moguce je to da ja imam mentalnu blokadu u glavi cim je neka knjiga lektira i nema sanse onda da mi se svidi...prosto nisam procitao dobru skolsku lektiru...u nju ukljucujem i Kafkin Proces sto je neko naveo...;))))

ima i dobrih i loshih lektira, mogute je da se tebi besh nijedna ne svidja ali ono... ipak su tu Majstor i Margarita, Bratja Karamazovi, Faust, i taj pomenuti Proces... i verovatn josh poneka koje trenutno ne mogu da se setim. Ima i trash lektira koje bi ja sigurno zamenio (chak i nekim knjigama koje se meni lichno ne svidjaju recimo).

Orvel nije pisac ispred svog vremena, jer su se pre njega ljudi bavili problemom autoritarnosti - npr "Gvozdena peta" Dzeka Londona. prva potpuna anti-utopija je "Mi" Jevgenija Zamjatina, posle chega ide "Vrli novi svet" Hakslija, pa tek onda 1984. Orvel ima najkompletniji pristup, to svakako, ali nikako nije prvi pisac koji se bavi temom, naprotiv...

nije prvi pisac ali je definitivno ispred svog vremena. To shto se neko bavio slichnim temama kao i on ne znachi nishta osim upravo toga da nije prvi valjda :)

Link to comment
Share on other sites

ne chitam previshe, ali mi se svidjaju Andriceva dela mnogo. Uz to u zadnje 2 godine sam procitao i 1984, i dopala mi se.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Brate, nemamo ista merila.

A i da imamo, ozbiljno bih se zapitao, da li treba dobrom da smatram istu knjigu, kao i lik koji postuje "ja i moj mozak" fore...

Zasto je moj ukus ka knjigama zbog "ja i moj mozak" fore loshiji od tvog,izvini ali i da sam procitao sve knjige ovog sveta, osim SERONJE ne bih nasao drugi izraz za tebe

Obito.jpg

What?! The land of the free? Who ever told u that is your enemy

Link to comment
Share on other sites

sha ja znam... Mario Puzova dela... tipa, Kum, Porodica, Omerta, Poslednji Don...

Plus knjigica, trilogija koja mi se posebno svidela... ono jes da ima nekih dosadnih delova al knjiga je stvarno !!! Crveni Mars, Zeleni Mars, Plavi Mars...

i Stiven Presfildova knjiga - Ognjena kapija... spartanci kmeeeee :))

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

uff

 

glupa poenta mog glupog posta je bila da omiljene knjige imaju ljudi koji ne chitaju mnogo, odnosno chitaju malo, pa su procitali UKUPNO 2 knjige u zivotu, pa im se jedna vise dopala (ma koliko dobre da su obe ili ne, potpuno nebitno), pa im je to ispade omiljena knjiga

znaci nije bitno da li su chitali dzojsa i solzhenjicina ili neke 2 prcparade. jes?

ja prochito 30 knjiga (knjiga, ne stripova, slikovnica ili nekih smejurija od 50-100 strana) i imam omiljenu knjigu

SHTA CESH SAD

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ah,da glavni hit, ne znam zasto ljudi toliko gotive tu knjigu,meni je tako smor

Zato sto je 'Da vinci' bog za mene ;)) lol

Dopada mi se knjiga jer 'Da vincija' smartam za.... ma ne bitno,ti gledas americke filmove samo sta ima tebi da pricam ne bi skapirao uopste...

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...