Jump to content

BOG?


Recommended Posts

@longleyy

bez veze ne verovati u neshto shto josh nije dokazano... neko mozhe da kazhe da ne veruje u ceo svoj zhivot jer mu je sinulo da je sve to ustvari san i da tje se kad tad probuditi iz njega i kako ti da mu dokazhesh da ovo nije san nego da je stvarno?

Ja nisam rekao da je zivot stvaran jer i za to ne znamo sta se desava posle smrti i sta se sve podrazumeva pod zivot , tako da:

1.Primer je glup

2.To je skroz druga tema , drzmo se topica

:)

@Cker:

Sam si se ukopao , to je poenta moje price koliko su ljudi zbog crkve i religije bili zatucani i nazadni da su chinili takve stvari.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Primer je glup

Ahhh, argument nad argumentima... u cant beat that ol' boy :)

To je skroz druga tema , drzmo se topica

kako druga tema?!? Ti kazhesh da ne verujesh zato shto nije dokazano, ja te pitam jel neshto mora da bude dokazano da bi ti u to verovao...

Mada sam trebao kao kali da ti kazhem da je sama poenta verovanja u veri u neshto, iako ti to ne vidish, ne osetjash, ne mozhesh da pipnesh, ne postoji dokaz, shta god...

Kad bi ti imao dokaz, ne bi bila potrebna vera... kao kad bi te neko pitao "jel ti verujesh da postoji Amerika?". Nema shta da verujesh, ona postoji :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ja se javljam kao prvi vernik. I ako bi u drugu zapovest moglo da se doda na kraju "i vino".

Ovo za vojsku meni nije bash od znachaja, ali podrzavam zbog bratje kojima je to muka u zivotu. :))

prijava gde gde???

ja licno ne verujem u boga jednostavno mi je cela pricha o njegovom pravljenju svega i svachega nerealna i za decu......

a i kad sam verovao ( davno pre 5 godina ) nikada mi nije pomogo :) samo mi sve nagore ide... cime sam to zasluzio

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

@Cker:

Sam si se ukopao , to je poenta moje price koliko su ljudi zbog crkve i religije bili zatucani i nazadni da su chinili takve stvari.

brate jel pratis ti raspravu uopste ??

da, napravili smo krug u kojem si ti ukopan, a to je da su ljudi bili zatucani zbog CRKVE (a ne religije) koja NIJE delovala u skladu sa hriscanskim ucenjem, vec u skladu sa sopstvenim interesima.

Ali dobro, kao sto ljudi nisu 350 godina posle Makijavelijevog Vladaoca mogli da razgranice politiku i etiku, tako ni ti sad ne mozes da razgranicis crkvu i religiju.

@ ramirez

Delimicno si u pravu za ovo sto pricas, ali ja cu i dalje da se drzim Budizma kao primera kao pijan plota.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ahhh, argument nad argumentima... u cant beat that ol' boy :)

kako druga tema?!? Ti kazhesh da ne verujesh zato shto nije dokazano, ja te pitam jel neshto mora da bude dokazano da bi ti u to verovao...

Mada sam trebao kao kali da ti kazhem da je sama poenta verovanja u veri u neshto, iako ti to ne vidish, ne osetjash, ne mozhesh da pipnesh, ne postoji dokaz, shta god...

Kad bi ti imao dokaz, ne bi bila potrebna vera... kao kad bi te neko pitao "jel ti verujesh da postoji Amerika?". Nema shta da verujesh, ona postoji :)

Nisi skontao , primer je glup jer je skroz druga tema da li je zivot stvaran ili ne...

Ja ne verujem u nesto.TO nesto ili postoji ili ne , thats it...

@Cker: a kakav je interes tu imala crkva??To nije bio interes nego su to bili nevernici pa su ih spalili.

Link to comment
Share on other sites

Nisi skontao , primer je glup jer je skroz druga tema da li je zivot stvaran ili ne...

auuu brate kako mrzim ove rasprave... idemo opet... ti si rekao da NE VERUJESH u neshto (Bog u ovoj raspravi) a ja pokushavam da skapiram zashto ne verujesh. Naravno da nije direktno vezano za samu temu ali je indirektno itekako vezano, bash si me smorio sada sa tim glupim insistiranjem na off topic. :/

Ja ne verujem u nesto.TO nesto ili postoji ili ne , thats it...

upravo ti o tome i govorim... nema ti shta da verujesh ili ne verujesh u neshto shto "postoji" (t.j. shto je dokazano)... vera je jedino logichki i mogutja u neshto shto "ne postoji" (t.j. nije dokazano).

po ovome shto si ti napisao, ti si chovek bez trunke vere (u bilo shta apstraktno ili ne dokazano)... a po meni to je nemogutje jer ti nisi logichka mashina.

Link to comment
Share on other sites

Hriscanstvo nije religija

to je Otkrovenje Bozije

i tu je kraj

i Naravno da verujem u Boga.

hmmm nije dokazano da postoji ali nije dokazano ni da ne postoji.

i taj dokaz ce doci vremenom, jer ljudi su znali mnogo stvari koje nisu mogli da objasne, i koje su objasnjene mnooogo kasnije. znali su da elektron u atomu zraci linijski spektar ali jako dugo vremena nisu mogli da to provale da se elektron krece po stacionarnim putanjama i da mu je moment impulsa = (n*h)/(2*'pi')... oni su se tripovali jako dugo da se elektron krece nekom gubaljskom putanjom ali u tom slucaju bi elektron zracio kontinualnu svetlost. i tako su se skenjavali dok nije dosao bor i objasnio im neke stvari.... i ima tako puuuuuno primera....

tako ce i nama jednom biti sve jasno. mozda ne nama ali narednim generacijama sigurno.....

jeste mi smo svi nastali iz bujona koji ne znam kako je nastao i svi smo nastali iz koacervata koji ne znam kako je nastao i svi smo nastali od amebe koja je navodno nastala od tog koacervata. mi smo u stvari jedna velika celija i ne sastojimo se od milijarde celija i milijarde milijardi razlicitih supstanci tece, luci se, nastaje, rastvara se u nama. sve je to nastalo iz amebe. MAJKE MI

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

@Cker: a kakav je interes tu imala crkva??To nije bio interes nego su to bili nevernici pa su ih spalili.

nemoj ti Katolicku crkvu da mesas sa nasom Pravoslavnom. Katolicka je nesto sasvim drugo i mogao bi da ti pricam danima o razlikama ali necu, recimo da je Pravoslavna onakva kakva je bila i 1054. (ako znas sta se tada desilo) i kakva je Crkva uopste bila pre tog dogadjaja - takva je i danas.

A to sto je Katolicka postala... potpuno drugacije a o protestantskim da ne pricam.. to je ludo sve

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

LJUDI BOG NE POSTOJI , deal with it , nadjite sigurnost u sebe i manite se bozije pomoci.

@darijan:

Eto i sam kazes da ce dokaz o bozijem postojanju doci vremenom , dotle on ne postoji ;) , to samo ti pretpostavljash i nadash se.A ja to necu , to je cela poenta :P

Toliko od mene na ovoj temi lepo sam pokusao da vam objasnim , jebiga ona slika lepo kaze sve ;)

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

@Cker: a kakav je interes tu imala crkva?? To nije bio interes nego su to bili nevernici pa su ih spalili.

o moj boze.. posle ovog mislim da ne vredi da ti dalje pokusavam nesto objasniti.. ocigledno ti intelekt ne dopusta da pojmis neke stvari..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ni tvoj intelekt ne dopusta da ja tebi objasnim neke stvari , pa sam pokusavao.

svi argumenti su ti plasirani na ovom topicu, ne mozes ni jedan da oboris.. a ti si tvoj intelekt pokazao i na "muzici" kad si rekao da je nemoguce da se po defaultu nekom svidja metal.. a i avatar ima uticaja na opstu sliku..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

svi argumenti su ti plasirani na ovom topicu, ne mozes ni jedan da oboris.. a ti si tvoj intelekt pokazao i na "muzici" kad si rekao da je nemoguce da se po defaultu nekom svidja metal.. a i avatar ima uticaja na opstu sliku..

Vidi se da me ne poznajesh...

Ne znam sta da ti kazem ako mislis da sam bio ozbiljan na muzici , takodje ne znam sta da ti kazem ako ti moj avatar shvatas ozbiljno , vidim da ne mozes ni da prepoznash kad je nesto sprdnja a kad ozbiljno...

Isto kao shto ti smatras da ne moogu da ti oborim argumente , tako i ja smatram da ti ne mozes moje , (a i stvarno da sam pristalica onakvog razmisljanja ne bi mi oborio jer stvarno su bezveze , al to je nebitno sad) , ali ti nisam ismevao inteleknt (u koji posle ovog posta vetj sumnjak kakav je) , vetj sam lepo pristojno izasao iz diskusije.

90% ovoga shto sam pisao ovde je sprdnja jer kad bi nashao prosli topic o bogu rekao sam da verujem da postoji nesto , nesto sto odrzava ravnotezu tipa ako si dobar prema drugima , desava ce ti se dobre stvari ako si losh desavace ti se loshe , ali da to nikako nije nesto sto nas je stvorilo , i nas i zemlju , nego neka sila koja nas gleda i trudi se da odrzi pravilnu ravnotezu.I smatram da to nikako nije nesto sto treba obozavati ili se klanjati tome vetj je to tu radi nas , a ne mi radi njega..

A ovde sam vas lozio jer:

ceo ovaj topic je shvatjen kao sprdnja posto je pre 3-4 nedelje bio isti ovakav tako da sam lozio masu...

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

ok

cool

samo postavi sebi pitanje s kim ces ubuduce moci voditi neku ozbiljniju raspravu koja te, zapravo, interesuje, kad stalno lozis, umesto da ostanes po strani ako te ne zanima predmet rasprave. samnom sigurno ne.

nhf & poz

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

i believe in you , now ... give me some money ! :))

I believe in you too, now...give me some sugar baby! :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Vidi se da me ne poznajesh...

Ne znam sta da ti kazem ako mislis da sam bio ozbiljan na muzici , takodje ne znam sta da ti kazem ako ti moj avatar shvatas ozbiljno , vidim da ne mozes ni da prepoznash kad je nesto sprdnja a kad ozbiljno...

Isto kao shto ti smatras da ne moogu da ti oborim argumente , tako i ja smatram da ti ne mozes moje , (a i stvarno da sam pristalica onakvog razmisljanja ne bi mi oborio jer stvarno su bezveze , al to je nebitno sad) , ali ti nisam ismevao inteleknt (u koji posle ovog posta vetj sumnjak kakav je) , vetj sam lepo pristojno izasao iz diskusije.

90% ovoga shto sam pisao ovde je sprdnja jer kad bi nashao prosli topic o bogu rekao sam da verujem da postoji nesto , nesto sto odrzava ravnotezu tipa ako si dobar prema drugima , desava ce ti se dobre stvari ako si losh desavace ti se loshe , ali da to nikako nije nesto sto nas je stvorilo , i nas i zemlju , nego neka sila koja nas gleda i trudi se da odrzi pravilnu ravnotezu.I smatram da to nikako nije nesto sto treba obozavati ili se klanjati tome vetj je to tu radi nas , a ne mi radi njega..

A ovde sam vas lozio jer:

ceo ovaj topic je shvatjen kao sprdnja posto je pre 3-4 nedelje bio isti ovakav tako da sam lozio masu...

verujes u 'neku silu koja nas gleda (sila ima oci) i koja odrzava ravnotezu ako cinimo dobro dobro nam se i vraca i sl sl sl... a ne verujes u Boga!?

i ako kazes da za Boga nema dokaza, pa sta je Isus Hristos radio kroz svoj zivot osim sto je pruzio mnogo cinjenica da Bog postoji (kao sveto trojstvo ali da ne smaramo sa tim).

i mnogo je lakse, bolje, pametnije (da ne nabrajam priloge) verovati u nesto u sta veruje 2.000.000.000 ljudi na zemlji i u nesto sto je dokazano pre 2.000 godina (vaskrsnuce, lazar i bla bla...) nego u nesto u sto verujes samo ti, a to je da postoji neka sila (F=m*a - to ti je po njutnu, ako oces napisacu ti po Shredingeru za kvantnu fiziku) koja nas gleda i odrzava ravnotezu....

pa gde je ta ravnoteza? mislis da je ta ravnoteza prisutna? da je to stvarno tako? Mora da je svaki milioner dusa od coveka...

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

verujes u 'neku silu koja nas gleda (sila ima oci) i koja odrzava ravnotezu ako cinimo dobro dobro nam se i vraca i sl sl sl... a ne verujes u Boga!?

i ako kazes da za Boga nema dokaza, pa sta je Isus Hristos radio kroz svoj zivot osim sto je pruzio mnogo cinjenica da Bog postoji (kao sveto trojstvo ali da ne smaramo sa tim).

i mnogo je lakse, bolje, pametnije (da ne nabrajam priloge) verovati u nesto u sta veruje 2.000.000.000 ljudi na zemlji i u nesto sto je dokazano pre 2.000 godina (vaskrsnuce, lazar i bla bla...) nego u nesto u sto verujes samo ti, a to je da postoji neka sila (F=m*a - to ti je po njutnu, ako oces napisacu ti po Shredingeru za kvantnu fiziku) koja nas gleda i odrzava ravnotezu....

pa gde je ta ravnoteza? mislis da je ta ravnoteza prisutna? da je to stvarno tako? Mora da je svaki milioner dusa od coveka...

lonleyy (glavni bayo iz kraja) nisam dobio odgovor ;)

citamo se

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...