Jump to content

ЕКV


Recommended Posts

5. 11. 2005 је једнаестогодишњица смрти Милана Мледеновића, фронтмена ЕКВ-а. Колико ја знам у Београду се на два места одржавају живе свирке тим поводом:

- вечерас у СКЦ-у, "EKV Tribute Band"

- у петак у Фесту у Земуну, "Филиграни"

Ако некоме ЕКВ значи нешто, или је значила, било би лепо да се појави...

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Да не причам ја, други су лепше рекли:

"U subotu 5. Novembra u Beogradu umro je Milan Mladenović i to ne od SIDE već od raka pankreasa koji ga je samleo za ne

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ih 5 puta i bio sam na nesudjenom koncertu u Tivtu koji se nije odrzxao zato sxto je Milanu pozlilo... 3 meseca kasnije bio sam na sahrani na Novom groblju...EKV je obelezxio 80-te i po mnogima (ukljucxujuci i mene) je nasxa najbolja grupa svih vremena...poslednje Milanovo delo je Angel`s Breath sa Milanom Suboticem koji je takodje RIP...stradao je herojskom smrcu spasxavajuci master albuma iz pozxara...nakon Milana ostala je samo tisxina...

fml

Link to comment
Share on other sites

Ти си срећник ако си имао прилику да их слушаш уживо. Ја сам био мало млад за живе свирке кад су они били на врху. А ти си таман толико старији од мене, рекао бих.

Можда је Милан умро, али ЕКВ није. И неће.

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Два сата подсећења на ЕКВ, на неке друге дане. Дане које ја, искрено, нисам доживео како је могло; јеби га, године и локација. Људи су коректно свирали и "комерцијалу" и неке мало мање рабљене ствари. Све у свему вечрас је бар на два сата Милан поново био са нама...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Hm...nikad necu shvatiti zasto nekog odusevljava EKV ?

Recimo kad je bio onaj cuveni koncert u SKC (dal 89/90/91) jebi ga, ne secam se, pola skole je histerisalo, naduvalo se i bangavilo u prvim redovima ....

I nema razloga da velicate "duh 80-ih". Nije to bas bilo tako divno, prosto oni koji ga velicaju su se tad do jaja provodili, kresali, cirkali, bili puni kesha od mame i tate i studirali umetnicke fakultete (tad popularni kao sad recimo menadzment). Meni su eto 90-te neprevazidjene :)

P.S Milanu svaka cast, nemojte pogresno da me shvatite, samo mislim da bi bio bolji reziser/pisac .

P.P.S Eto ja sam sad odslusao na radiju "krug", a sad slusam miss kittin-sinatru. Garantovano se mnogo lepse i pzitivnije osecham nakon miss kittin :)

Link to comment
Share on other sites

Ti si izgleda neshto pogreshno razumeo/la. Ne velicha se toliko duh 80-tih (po mnogo chemu najzajebanije vreme) vetj duh svega toga pretochenog u njegovim pesmama. Mozda ti nije najpozitivnije da slushash EKV, ali to ne znachi da oni ne vrede.

Umetnost i vrednost je shto je to zabelezeno. Upravo taj neki bedak.

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

EKV je obelezio jednu muzichku eru kod nas. I zauvek tje ostati zapamtjeni. Mladi narashtaji tje slushajutji ih sigurno osetiti kakvo je to vreme bilo i shta je Beograd bio tada a shta je danas. Bez neke prevelike nostalgije, svaka njihova pesma, svaki tekst ima jachinu i neku poruku.

Mladi narashtaji slushaj Grand. [;)] Nemam nishta protiv EKV-a cak ih i gotivim ali sve vishe odlaze u zaborav.

.

Link to comment
Share on other sites

Hm...nikad necu shvatiti zasto nekog odusevljava EKV ?

Recimo kad je bio onaj cuveni koncert u SKC (dal 89/90/91) jebi ga, ne secam se, pola skole je histerisalo, naduvalo se i bangavilo u prvim redovima ....

I nema razloga da velicate "duh 80-ih". Nije to bas bilo tako divno, prosto oni koji ga velicaju su se tad do jaja provodili, kresali, cirkali, bili puni kesha od mame i tate i studirali umetnicke fakultete (tad popularni kao sad recimo menadzment). Meni su eto 90-te neprevazidjene :)

P.S Milanu svaka cast, nemojte pogresno da me shvatite, samo mislim da bi bio bolji reziser/pisac .

P.P.S Eto ja sam sad odslusao na radiju "krug", a sad slusam miss kittin-sinatru. Garantovano se mnogo lepse i pzitivnije osecham nakon miss kittin :)

Slusxanje EKV-a je samo jedna u nizu prolaznih faza u zxivotu, bar je bila...nekad...

Sad da raspravljamo o tome koje su godine bile najlepsxe verovatno nas ne bi odvelo daleko...svakome je najlepsxa ona decenija(i po) kada je izmedju neke 15-te i recimo 30-te godine zxivota...i meni su 90-te najlepsxe, ali zato mojim matorcima 100% nisu, jer su prezxivljavali inflaciju i sva ostala sranja koja su se desxavala, a nama je bilo do jaja jer nismo morali da razmisxljamo o puno cxemu...Rezxiser, pisac, hmmmmm...sxteta majku mu...ali tripovao se jacxe na ziku ;)

btw. moj drugar Bole iz Vrsxca je bio poslednji basista do raspada EKV-a i naslusxao sam se najrazlicxitijih pricxa, a upoznao sam i Cimu...

fml

Link to comment
Share on other sites

Slusxanje EKV-a je samo jedna u nizu prolaznih faza u zxivotu, bar je bila...nekad...

Sad da raspravljamo o tome koje su godine bile najlepsxe verovatno nas ne bi odvelo daleko...svakome je najlepsxa ona decenija(i po) kada je izmedju neke 15-te i recimo 30-te godine zxivota...i meni su 90-te najlepsxe, ali zato mojim matorcima 100% nisu, jer su prezxivljavali inflaciju i sva ostala sranja koja su se desxavala, a nama je bilo do jaja jer nismo morali da razmisxljamo o puno cxemu...Rezxiser, pisac, hmmmmm...sxteta majku mu...ali tripovao se jacxe na ziku ;)

btw. moj drugar Bole iz Vrsxca je bio poslednji basista do raspada EKV-a i naslusxao sam se najrazlicxitijih pricxa, a upoznao sam i Cimu...

i njegov bas je zavrshio kod drugara laze isto iz vrshca :) svirao sam na jednom festivalu na tom gibsonu, opak instrument...

Link to comment
Share on other sites

i njegov bas je zavrshio kod drugara laze isto iz vrshca :) svirao sam na jednom festivalu na tom gibsonu, opak instrument...

Da taj gibson je maznut u Sxvici ili Sxvedskoj ne secam se dobro i kupljen je za neku sicu oko 75 DM recimo ;) a da je opak opak je, plus izgleda lepo...laza hijena otkad nisam video tog cxoveka...zar se nije on bacio na pirateriju i to na veliko i mislim da zxivi u Bg-u?!

fml

Link to comment
Share on other sites

zhivi u bg-u, al' je odavno prestao sa piraterijom, sad drzhi shtampariju i da kucnem u drvo - odlichno mu ide.. video sam ga pre pola godine... ti si 75o beshe? znash mozhda mog ujaka svetislava grbica? svirao je u GUZ-u (Glavom U Zid) pre nego je zapalio preko kod mojih ? : )

Link to comment
Share on other sites

zhivi u bg-u, al' je odavno prestao sa piraterijom, sad drzhi shtampariju i da kucnem u drvo - odlichno mu ide.. video sam ga pre pola godine... ti si 75o beshe? znash mozhda mog ujaka svetislava grbica? svirao je u GUZ-u (Glavom U Zid) pre nego je zapalio preko kod mojih ? : )

A ti si Svetina Ukrajinska "veza" ;) naravno da ga znam, ali ga nisam video josx od 92-93 od kada je zapalio preko, pre nego je otisxao bili smo skroz oke isxli smo u istu gimnaziju samo sxto je on dve godine mladji...Cxime se on bavi? JFK kako je svet mali :))))

fml

Link to comment
Share on other sites

p'da to mi ujak (iako je samo 5 godina stariji od mene) :)) pa nishta, magistrirao arhitekturu, ozhenio se, razveo se, sace opet da se zheni, i radi kao arhitetka u kijevu ;) javi se na PM ako ocesh mail/icq (mada bolje mail, icq retko pali:P)... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...