Jump to content

TeamSpeak vs Ventrilo


Sajro

Recommended Posts

Ajde ljudi koji su koristili oba programa za voice komunikaciju da bace par rechenica.. zanima me kao prvo da li ceo tim moze da koristi neki neutralni server ili neko od nas mora da ima podignut server a.k.a. da li mogu svi da imaju client verziju ili neko treba da ima server instalaciju?

Takodje, koj od ova dva programa manje memorije zauzima, koji je jednostavniji za upotrebu aka fleksibilniji etc?

Hvala unapred na odgovorima! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kortistio sam oba programa, doduse team speak nesto krace. Ventrilo koristim vec 4-5 meseci. Uglavnom, savrsena stvar bez koje ne mogu da zamislim igranje wowa.

Trenutni problem kod nas je to sto nemamo svoj server, nego smo prikaceni kod Inner Sanctum guilda. Gledamo to da promenimo ovih dana, videcu kolko kosta server, pa cu vam reci, ako vas zanima.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da svi treba da imate cliente i jednu masinu sa serverom i to je to.

Verovatno nece moci da se igra sa te masine. Tako kada budete pravili MC/ZG raid trebacete negde da se ushlepate( ako neko zna nekoga, ko zna nekoga :) )Server podrzava i do 3 guilda, a mozete i da napravite svoj server ako neko ima non stop upaljen i prazan komp ;)

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

ventrilo vuche bandwidth

ozbiljno? a TS ne? ;)

evo kako laichki izgleda protok:

klijent uploaduje svoj govor, a dloaduje ono shto drugi govore. radi i na dialupu, ali ako igra povuche malo vishe necesh razumeti shta se govori

server downloaduje sav govor, a uploaduje SVIMA shta se govori. ako lik ima npr. 256kbps adsl (na adslu shto je veci upload to je manji dload) TS server ce mu ubiti konekciju sa igrom.

ja nekih tri godine koristim TS. Ventrillo sam koristio 2-3 meseca, i stvarno nisam video neku razliku u zahtevnosti i protoku. moj glas ide TSu jer mi je udobniji za korishcenje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...