Jump to content

Legionar


Recommended Posts

Mislim da post ima veze sa klejbezablama...

Vracam se ja sa faxa danas i prodjem pored kioska gde je kao kuriozitet izlozena Legijina nova knjiga : Milorad Ulemek "Legionar". Pod uslovom da je Legija imao ikakve veze sa pisanjem kako ove knjige, tako i "Gvozdenog rova", treba reci da je delo autobiografsko i prati Miloradove dane pod stegom les legion des etrangers koja ce mu kasnije dati prepoznatljivi nadimak. Tesko je pogledati slike kada je Mile imao kosu do pola plavu i dopola crvenu i citati izjave ljudi koje su Zemunci maltretirali u klubu "zombi" a potom sasosecajno prionuti na citanje delova kako je ui osnovnoj skoli Ulemek radio domace zadatke losim djacima za "neku kintu".

Prosto je neverovatno da su me na putu od pravnog do Vukovog spomenika ljudi koje poznajem sa gnusanjem startovali "kako mogu da citam to sranje". Niko ni ne pomislja da knjige znace nesto bez obzira na to ko ih je pisao (pogledajte Mein Kampf) i tako svi redom sikcu i grokcu, a i ne pomisljaju da li bi jedan Legija imao fond reci potreban da se ovakvo literarno delo, sa detaljnim opisom njegovog istorijata, napise.

Nas je blagoslov sto smo okruzeni maloumnim seljacima.

I PITTY DA FOO

Link to comment
Share on other sites

dobro, i onaj američki mafijaš je "napisao" knjigu, nismo to mi izmislili.. a da je jadno, jadno je..

zapravo, možda bi bilo MANJE jadno da se jeste toga sam setio..

Nas je blagoslov sto nam kriminalci pishu literalna dela.

literalna bi u nekom slobodnom prevodu sa b92 značilo bukvalna, ako se ne varam.. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre, decko je napravio lapsus.

A za Legiju, sta da kazem? Svaka knjiga vredi nesto, ko god da je pisao. Naucis nesto novo. Bar o budali koja ju je napisala.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nije bas suprotno-treba citati knjige mafije,njihov zivot ,avanture,kako oni razmisljaju

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Citao sam Gvozdeni rov. Iznenadio sam se cinjenicnom da knjiga ustvari i nije tako losa. Ima radnju, na momente itekako potresnu, ima likove, ima ok uvod i ok kraj. Stvarno sam se iznenadio. Mozda kazem iz neke predrasude, ali ne verujem da je on napisao.

Koliko kosta ova nova?

Link to comment
Share on other sites

Svaka knjiga vredi nesto, ko god da je pisao. Naucis nesto novo. Bar o budali koja ju je napisala.

ja cu chachkanjem nosa saznati neshto o biologiji. to ne znachi da je to pametno utrosheno vreme..

Link to comment
Share on other sites

"Sacu da te upucam" ;)

ja cu chachkanjem nosa saznati neshto o biologiji. to ne znachi da je to pametno utrosheno vreme..

Naravno da jeste, ako ga procackas jednom.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

knjiga kosta 590 kinti i na 398 je strana.

Svaku knjigu jeste bitno procitati jer saznajes stvari koje dotad nisi znao. Za one nove : "Gvozdeni rov" je stvarno postojao. Prica o tome kako je dobio ime je istinita. A u "Legionaru" imate pregrst upecatljivih slika i detaljan opis procedure kroz koju prodje onaj ko zeli u Legiju Stranaca

I PITTY DA FOO

Link to comment
Share on other sites

prochitao bih da sam besmrtan sa beskrajnoshcu na raspolaganju.

ima josh brda knjiga da prochitam od ljudi koje poshtujem. knjiga koja po mom rezonovanju ima cilj da popravlja nechiji imidz mi je na dnu wish liste..

Link to comment
Share on other sites

^^ Evo ga problem:

Knjiga pise o obuci u Legiji.

Ovako mozete da saznate kroz sta sve treba da prodje neko da bi bio u najelitnijoj jedinici sveta ( posle Juznokorejskih komandosa ). Nije o zemuncima, Djindjicu i sta ja znam. Ne postoji tresh od knjige. Znate li koliko ljudi se lozi na "Kandze" i "ples sitnih demona" a nema NISTA u njima da nauci.

Poenta jeste bas ono sto sam stavio u pocetnom postu: ljudi je osudjuju a nisu je ni pogledali. Da li neko ovde zna sve procedure i legende iz Legije? Naoruzanje, divizije, selekcije, plata, karijera ... itd?

Ja ih znam sada. U "Gvozdenom rovu" imas opis nezaboravljenih uzasa i pricu kako je Ulemek izgubio levu nogu. Osecam da niko ovde ko nije citao to ne zna pricu.

I PITTY DA FOO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...