Jump to content

Polarne kape na minimumu


Dule_smor

Recommended Posts

Jos od 1978. otkad se satelitski belezi velicina polarnih kapa, arkticka polarna kapa je ove godine na minimumu, jedva nesto preko 2 milona kvadratnih milja.Nas ovo ne brine mnogo, ali to sigurno nece biti slucaj sa vishe od polovine svetske populacije koja zivi u priobalnim oblastima za nekih 50 godina.Ko jebe sporazum iz Kjota...

http://www.nasa.gov/vision/earth/environme...ce_decline.html

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmm, sada se pojavljuje i spika da nam sledi novo ledeno doba, navodno to je prirodni ciklus planete. A i magnetni polovi imaju tendenciju zamene mesta, za šta se zna da se već desilo, pre koznakoliko miliona godina.

Poenta svega je da nemamo pojma o tome kako Zemlja funkcioniše :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

brate a kad bude globalno otopljenje ode holandija,mada oni ce verovatno unapred da neke mere preduzmu,kao nasipe i to

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

to je sporazum izmedju svetskih vlada o smanjivanju emisija gasova koji dovode do efekta staklene bashte.

izuzimajuci nekoliko africhkih i azijskih drzhava koje su ionako nedovoljno razvijene da bi chinile vecu shtetu, jedine dve drzhave koje nisu ratifikovale sporazum su SAD i Australija, a SAD je trenutno najveci zagadjivach na svetu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, sada se pojavljuje i spika da nam sledi novo ledeno doba, navodno to je prirodni ciklus planete. A i magnetni polovi imaju tendenciju zamene mesta, za šta se zna da se već desilo, pre koznakoliko miliona godina.

Poenta svega je da nemamo pojma o tome kako Zemlja funkcioniše :)

U pravu si za ledeno doba ... jbt al cemo se pomrzamo ... [:D]

Citao sam pre 3-4 meseca na nekom americkom sajtu da na svakih 10.000 godina

sledi tzv. Ledeno Doba, jeza me hvata kada pomislim sta sve moze da se desi ovoj

jadnoj Zemlji [:(]

Link to comment
Share on other sites

A sto se tiche dinosaurusa oni su izumrli pre nekih 60.000 - 70.000

godina,pa ti sada racunaj,vrati se malo unazad i videces da je bas na

svakih 10.000 godina tzv. LEdeno Doba ( po recima USA naucnika )....

p0z.... i nemoj da lupetas,nije lepo spamovati !!!

[roflmao] za dinosauruse [roflmao]

P.S. Dinosaurusi su izumrli pre otprilike 64 000 000 godina...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ako sumnjas u reci americkih naucnika

ja predlazem da se svi istog trenutka poklonimo velikoj premudrosti istih :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo (sad bih da delujem jako vazan - ovo je naucna rasprava ohohoho) ekhm... Mislim da termin "americki naucnici" moze da se posmatra isto kao termin "svedski naucnici" : nije bas isto reci naucnici sa MIT-a i naucnici sa Stenforda, kao i sto nije pravilno reci naucnici sa beogradskog Univerziteta i naucnici sa novopazarskog univerziteta "Muftija Zuhorlic" u Pancevu...Bitno je *koji* americki naucnici

I PITTY DA FOO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...