Jump to content

Nova Mozilla (1.07)


dvnityCker

Recommended Posts

znaci izasla je nova mozilla. U novom patchu najvise se obratila paznja na bezbednost, tako da se moze smatrati security fix-om vise nego standardnim patch-om

Juce je objavljen izvestaj od strane jednog od sigurnosnih specijalista Symantec korporacije koji kaze da je firefox u prvih sest meseci bio ranjiviji nego MS IE

sad, koliko je pouzdan (i nezavistan) ovaj izvor je druga tema

evo delova izvestaja:

In its latest Internet Security Threat Report, released yesterday, security vendor Symantec Corp. noted that in the first six months of 2005, the open-source Firefox Web browser had more confirmed vulnerabilities than Microsoft Corp.
Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Juce je objavljen izvestaj od strane jednog od sigurnosnih specijalista Symantec korporacije koji kaze da je firefox u prvih sest meseci bio ranjiviji nego MS IE

Hehe, najjači su, ljubim ih u zlatne rolexe [:D]

Ovi mučenici u Mozilli kako primete koji propust, isprave ga u roku od odma', a ovi u MS-u sačekaju lepo sledeću verziju Windowsa, taman da dodaju novu verziju iza imena...

Link to comment
Share on other sites

FF prvi put kad se pokrece treba mu ~10sec, kad se napuni cache treba mu jedna sekunda.. opet, kad neka druga aplikacija zauzme cache opet mu treba 10 sec... za operu ne znam :)

sto se tice dl-a i mene je to par puta zajebalo... meni se ne svidja kod FFa to sto ne kesira stranice (bar ne koliko bi treabalo...) i to sto u ovoj beti koju koristim offline mod je potpuno neupotrebljiv.. i dosta ima konflikta izmedju FF i ZA petice... za sest ne znam

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Mali offtopik ljudi el to kod mene nesto ne valja ali FF se kod mene pokrece od klika na ikonicu za 5-6 sec a operi treba ravno 60 sec!!!! (8.50). E to tako standardno ili je nesto puklo kod mene. Brze mi ucitava war3 koji pokrecem preko emulatora  nego operu :)

identichan trip se i meni desava. to je jedan od razloga sto ne koristim operu ( a drugi je neshvatljiva zatvorenost koda koja sprecava postojanje mnogih korisnih plaginova koji postoje kod Firefoxa)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Dakle da objasnim za win-dousashe, kada se to ukuca OS napravi spisak svih programa i njihovih biblioteka na kompu i onda ode na net i sam skine update-ove za sve te programe i sam ih instalira.

Dakle non stop imas najnoviji software na kompu a ne moras ni prstom da mrdnes

(Ako naprimer stavis u cron da to komp radi sveke nedelje ujutro).

Genialno zar ne? [:)]

Link to comment
Share on other sites

Dakle da objasnim za win-dousashe, kada se to ukuca OS napravi spisak svih programa i njihovih biblioteka na kompu i onda ode na net i sam skine update-ove za sve te programe i sam ih instalira.

Dakle non stop imas najnoviji software na kompu a ne moras ni prstom da mrdnes

(Ako naprimer stavis u cron da to komp radi sveke nedelje ujutro).

Genialno zar ne? [:)]

plug & play :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...