Jump to content

Windows Vista


Guest

Recommended Posts

Ja sam izchekirao Longhorn alfu...koja je prestala da radi posle 2 dana al dobro (tolko o kvalitetu sistema) i poshto vidim da je doshlo do neke konfuzije Vista je Longhorn, Longhorn je bilo samo kodno ime tog sistema...

Link to comment
Share on other sites

ljudi jel vi zaboravljate da je to beta i da je daleko od finalne verzije (i izlgeda) viste?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Inache kada vec govorimo o grafichkom interfejsu Viste, juche sam se malo igrao sa Mac OS-om 10 (Tiger) koji ima 3D akceleraciju interfejsa - mogu vam reci da to jako fino izgleda, ima mnogo lepih efekata i dosta brze se iscrtavaju prozori (poredio sam Dual G5 2.3 GHz, 1Gb RAM, Ati 9600 u rezoluciji 1920x1200 sa mojim P4 3.2 Ghz, 1 Gb RAM, GeForce 6800 u 1600x1200). Josh jedna interesantna stvar kod Mac OS-a je da praktichno ne kochi kada se otvori vishe od 10 programa (npr. Photoshop CS, Illustrator CS, Corel 11, Safari (net browser), Ice Juice (pandan icq), Word, Excel, Cinema 4D, iTunes, Quictime 6.5 itd), tj. multitasking na mac-u je odlichno odradjen. Brzina rada programa ponaosob je (subjektivno) neshto sporija nego na Win PC-ju, ali za nas koji volimo da istovremeno radimo u Photoshop-u, 3dsmax-u, Illustrator-u (npr.) multitasking je zaista veoma vazan...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

u prvom postu je xp, i to bi znao da si čitao topik, umesto da budžiš postove..

ja sam poprilično siguran da će promeniti dizajn viste pre nego što je izbace (i to bar još dva puta).. ako se sećate, xp je u beta stadijumu izgledao ovako (ovo je shareaza skin al nisam uspeo da nađem ništa bolje na brzinu)..

Link to comment
Share on other sites

Inace ovaj 3d gui postoji za linux vec neko vreme, razvio ga je naravno sun, pod imenom Looking Glass, i dzabe je, moze i source da se skine, mislim da je neka beta ili tako neka probna verzija, kompajlira se, instalira i vozi. Dzabe je za po kuci i slicne stvari, ko hoce da ga koristi u komercijalne svrhe, tipa da ga ugradi u svoj OS kao MS, onda placa. Koliko se secam bila je neka prica da je MS otkupio licencu ili vec sta za LG da ga ugrade u Longhorn/Vistu

Link to comment
Share on other sites

Moze li neko da post-uje slike prave Viste???

Zavisi sta podrazumevas pod slikama prave Viste, imas zvanicne slike na Microsoftovom sajtu, ali su dosta male i neupadljive.

Sa druge strane imas recimo CNETov opis Beta1 verzije koji je po meni dosta dobar i njihov slide show se bas fokusira na bitnim novitetima sto mislim da je skroz ok za pogledati.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja vam kazem da ce na kraju to biti prilicno drugaciji windows.. ne zove se beta eto tako..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...