Jump to content

uvezli smo lutalice?


Guest

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

samo nam josh to treba .. ne mozemo sa svojima da izadjemo na kraj

dobro nishta .. uveshcemo josh kineza [:D]

to nije dobro reshenje, unishtavanje jedne ivazivne vrste uvodjenjem druge u taj ekosistem se kroz istoriju mnogo puta obilo ljudima o glavu [:D]

Edited by KalElen_

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

U, jel cemo moci onda da pucamo iz ociju? i letimo, i i i ... brzo trcimo i sve?

Tebi ni Athlon 1800+ ne moze da pomogne po tom pitanju.....^___^

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

jeste sigurni da ti čipovi koji se ugrađuju psima u uši služe kao GPS lokatori? ja nešto baš i nisam..

očitavaju se nekim pda-like čitačem iz blizine, teško da mogu da posluže za nalaženje izgubljenog džukca preko satelita.. svrha je da znaju ko je lutalicu izbacio na ulicu i da onda njega kazne, odnosno, svrha je da država otme još para od svojih građana (ovaj put opravdano).

lako zaboravljate gde živimo.

Link to comment
Share on other sites

pa za gps lokaciju im sigurno treba neki veci izvor energije nego sto moze da stane u tako mali cip...

btw da imam kuche, a nesto gledam da uzmem nekog rasnog bobteila ili retrivera, mislim da ne bih dao da mu se nesto tako ugradi. nekako mi je to licemerno kada se to ne radi, npr i maloj deci ili bebama na rodjenju da ih neko ne bi ukrao ili pomesao

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa za gps lokaciju im sigurno treba neki veci izvor energije nego sto moze da stane u tako mali cip...

A kako onda na filmovima? :)

btw da imam kuche, a nesto gledam da uzmem nekog rasnog bobteila ili retrivera, mislim da ne bih dao da mu se nesto tako ugradi. nekako mi je to licemerno kada se to ne radi, npr i maloj deci ili bebama na rodjenju da ih neko ne bi ukrao ili pomesao

Mis'im da to nije pitanje da li ti hoces ili neces ... Barem po trenutnom sistemu lupanja pecata u uvo, to se radi kada hoces da napravis pedigre kucetu, ili kada ga redovno vakcinises ili kada radis nesto od tih akcija koje moras da odradis da bi ti kuce pozivelo duzhe i da ne bi pojelo ljude na ulici ;) Inace je to evropski standard vec neko vreme, i morace uskoro da krene da se primenjuje i kod nas. Evropski chipovi, a mozhe biti da nasi nece biti takvi, ocitavaju temperaturu kuceta i neke slicne stvari, pa veterinarima u startu olaksavaju posao.

btw, offtopic, Bob tejl i Retriver nisu ista sorta pasa, dobro razmisli koji ti vishe lezi, nemoj da uzimas kuce po fizickom izgledu.

Link to comment
Share on other sites

Eto shta se deshava kad chovek nije obaveshten...

Brizit Bardo je pre par godina sklopila sporazum (i shto je vaznije dala pare) sa tadashnjom gradonachelnicom Hrustanovitj da se na Avali napravi azil za pse, da se tamo odnose svi psi lutalice iz grada, sterilishu ali i hrane. Time bi se u najznachajnijem broju reshio problem pasa lutalica na jedan human hachin.

Znachi na vetj dobro poznati (nazovi srpski) nachin ova kobila je uzela pare, potpisala ugovor i nastavila da shalje shintere da ih hvataju i spaljuju u Borchi...

Zato Bardo kaze 40% je ostalo od tih lutalica.

Mogu da shvatim gnev ljudi zbog lutalica, ali ovo ne mogu da shvatim.

Radio sam u gradskoj skupshtini i znam da 95% posto mejlova koji stignu na njihovu adresu je problem pasa lutalica. Naravno ovi iz skupshtine samo to tutnu pod tepih.

A posle se kurche na tv-u pred izbore, pa vi glasajte za njih...

@Dz: Strava ti je novi avatar [:)]

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za osnivanje nevladine neprofitne organizacije SSS (Spasimo Srbiju od Smradova) i kao njen president prelazem sledece:

1.Pobijemo sve crnce (najmanje od sve gamadi ih ima)

2.Sterilisemo sve cigane pardon rome (mnogo se brzo kote a i brate mnogo su neuredni razbacaju djubre iz kontejnera na sve strane)

3.Dzukce pocnemo da izvozimo umesto da uvozimo (mozda BB pomogne u tome) --- ovim cemo da isplatimo troskove prve dve tacke.

4.kineze kao najzilavije pocnemo da planski unistavamo --- koncetracioni logori nisu lose resenje mada mozda nam zabrane ulaz u EU zbog toga tako da je jos u razmatranju metoda kojom cemo da ih iskorenimo.svi predlozi su dobro dosli.

1. pocxecemo od niggera :)))))

2. josx bolje naucximo ih kung fu koji inacxe oni po defaultu znaju po rodjenju i resximo problem pod tacxkom 4., a oni ce se se na kraju sami pobiti da utvrde ko je od njih brus li [:p]

3. ili ih posxaljemo kao humanitarnu pomoc za Nju Orleans

4. vidi tacxku 2.

fml

Link to comment
Share on other sites

Imalo bi da nema onih glupavih organizacija kao čuvajte životinje.

Kada su došli kod mog ortaka u kraj šinteri(inače mesto je puno lutalica) pohvatali su ih 99%.

Kasnije kada su došli u više naseljeno mesto došli su oni predstavnici kao to je nehumano,bla bla bla,srali 2 sata o njima i oterali ih.budale

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

glavna prednost tih čipova je u tom što će svaki ker koji IMA vlasnika morati da bude obeležen.. ako posle dva meseca skontaš da ti je smor da čistiš i hraniš kera, i izbaciš ga na ulicu, a šinteri ga uhvate, eto tebi par stotina evra kazne..

kada nekoliko ljudi bude kažnjeno na ovaj način, i kad b92 napravi nekoliko reportaža, odmah će biti manje novih lutalica.. a i država tu ima svoj interes, jer može svojim građanima da uzima dodatne pare, a to države najviše vole..

Link to comment
Share on other sites

zmisli koji ti vishe lezi, nemoj da uzimas kuce po fizickom izgledu.

pa da, meni je bobteil uvek bio simpatichan i nekako meni slichan, barem fizichki. a za labradore i retriveri mi mnogi kazu da mogu da se drze i u stanu i da nisu prohtevni kucici...A koja je razlika u njihovoj psihi ?

btw jesi li ti onomad nabavio na kraju onu tvoju "chudnu i retku" pasminu? secam se da je bila neka spika, koja je ukljuchivala inostranstvo, norvesku ili madjarsku itd...

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Dobro, zakon da psi moraju biti obelezheni postoji od vajkada, novi su ti chipovi koji bi trebalo da se ubacuju psima (i drugim zivotinjama) radi laksheg nalazenja. Mislim da to nije loshe, makar i samo zbog tog dela kada ti se izgubi pas da mozes lakse da ga nadjes.

Ima da se kupi i ono shto se kachi na ogrlicu gde napishesh tel i adresu

To je samo testiranje, pre nego shto i nama pochnu da ugradjuju implante...

I ja to mislim:)

jeste sigurni da ti čipovi koji se ugrađuju psima u uši služe kao GPS lokatori? ja nešto baš i nisam..

očitavaju se nekim pda-like čitačem iz blizine, teško da mogu da posluže za nalaženje izgubljenog džukca preko satelita.. svrha je da znaju ko je lutalicu izbacio na ulicu i da onda njega kazne, odnosno, svrha je da država otme još para od svojih građana (ovaj put opravdano).

lako zaboravljate gde živimo.

Od takvih ljudi i treba otimati pare, ako im ne treba uraditi i gore stvari

@Dz: Strava ti je novi avatar  [:)]

Hvala:)))

Problem pasa lutalica prosto nema lako resenje.

Ima, ovo sa avalom i sterilisanjem je bilo lako reshenje, a to shto ovde ljude zabole za pse je druga stvar. :((((

oO

 

Link to comment
Share on other sites

pa da, meni je bobteil uvek bio simpatichan i nekako meni slichan, barem fizichki. a za labradore i retriveri mi mnogi kazu da mogu da se drze i u stanu i da nisu prohtevni kucici...A koja je razlika u njihovoj psihi ?

btw jesi li ti onomad nabavio na kraju onu tvoju "chudnu i retku" pasminu? secam se da je bila neka spika, koja je ukljuchivala inostranstvo, norvesku ili madjarsku itd...

evo ovo je za tebe, ja mislim da nema lakseg psa za odzravanje :))

yorkshire-terrier-0094.jpg

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...