Jump to content

Kondicija / Stamina


Recommended Posts

aj i ja da napravim neki topic (mali predah od sexa i riba ... mada leto je ;p)

elem, sta me zanima. u poslednjih 2 godine sedim nenormalno za kompom. posto imam takav metabolizam da se negojim tako da neke promene u kilazi nisam doziveo, ali sta primecujem je da mi je kondicija skoro postala ravna nuli :-/ cim trcim vise od 5-10 min pocinjem da riknjavam, ledja su krenula malo da me bole itd. Problem je sto nemam vremena da se aktivno bavim nekim sportom, tako da mi treba neka varijanta na 2-3 sata koja ce uz redovno praktikovanje da donese neki mali uspeh i poboljsane kondicije :)

znaci zanima me koje stvari (sport,vezbe) preporucujete, ili da kazemo sta radite u slobodno vreme za svoje telo.

(warning: ako moguce bez komentara "brate ja igram fudbal od 5 godine!!!!!oneoenone" ili "sine, idi u teretanu na bench i cepaj" ... thnnxbye)

Pitam to ovde, jer kapiram da je ovde velika koncentracija ljudi koji su u slicnoj situaciji kao i ja, tj. da vec moraju da sede za komjuterom (posao) i da im je to ujedno i jedna od najvecih zabava :)

Edited by coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

trcanje pre. 5 km svako jutro i nemas problema, osecaces se kao zmaj. 5 puta nedeljno. tri puta jako, dva puta lagano, i dva dana nista ne radis, ili vozikas bajs i na konju si, za mesec dana ces se osecati kao zmaj.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao isti problem samo sxto mi se i kilazxa podigla do 125 kg, e onda je bilo zajebato nabiti kondiciju...ali 2-3 poota nedeljno fudbal i umerenost u zxdranju, plus malo sxetnje uspeo sam da se spustim na 95 i imam solidnu kondiciju...dovoljno je par pputa nedeljno po sat dva da budesx fizicxki aktivan(koji god sport volisx uopsxte nije bitno) i bice ok [;)]

fml

Link to comment
Share on other sites

trcanje pre. 5 km svako jutro i nemas problema, osecaces se kao zmaj. 5 puta nedeljno. tri puta jako, dva puta lagano, i dva dana nista ne radis, ili vozikas bajs i na konju si, za mesec dana ces se osecati kao zmaj.

skroz istina....

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

Ma bilo kakva fizicka aktivnost,al kao sto rekose neki trcanje za kondiciju,bajs itd.

I ne znam sta fali teretani,al ajde...

nisam ja reko da nesto fali teretani, samo ne volim da mi neko kaze idi cepaj bench ili tako neke napaljene fore, jer to zna svako ... a i u teretanu se vise ide da se malo budze misici, sto mene nesto extra neinteresuje. [:)]

kruko: aj probacu mada ustajati ujutru u 6 ce najteze da mi padne :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice kondicije, uvedi pola sata trcanja dnevno, u pocetku 2-3 dana nedeljno pa onda povecavaj. Teretana krece malo posle, kad nabacis kondiciju, ako zelis da nastavis trening, i postaje ozbiljnije.

Tu vec moras da pazis na ishranu dosta, ako zelis da smrsas, to je tek filozofija.

Uglavnom trcanje, ubaci bajs u plan, neki basket/fudbal u zatvorenoj sali s ortacima 1nom nedeljno vadi iz mrtvih veruj mi :)

Ali prvo od svega je - smanji wow ;)))

E to mene jebe trenutno ^^, razmisljam sta i kako, danas krecem s trcanjem posto sam dobio adsl kuci ;)

Mogu da odvojim sat vremena za sada, i previse za pocetak :)

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ako pushis, prestani. Ako pijes, prestani i to. Ako imas kola prestani da ides svuda njima (npr. do prodavnice). Ako zivis u zgradi, par jednom dnevno zaboravi da lift radi i shibni gore stepenicama.

Idi na trcanje, ne moras brzo, ali gledaj da bude dugo, minimun 20min. Sve ispod toga nema svrhe.

Takodje pazi na ishranu. Jedan obiman obrok izjutru i vise manjih preko dana.

A za ledja, preporucio bi ti teretanu. Da ih ispravis i ujedno i malo ojacas. A ako neces teretanu, onda je tu shipka od ljuljaske, nista toliko dobro ne ispravlja ledja kao stari dobri shiroki zgibovi :)

Link to comment
Share on other sites

Ne seri da mozesh da trchish 5-10 minuta... nisi onda toliko losh.

Ledja te verovatno bole zato shto ti je "jezgro" oslabilo. Pokushaj da sam sebe u'vatish kako sedish za kompom. Ako si pogrbljen, a pritom sedish dugo, probaj da radish na tome.

Rofl @ Iguana! [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

6 serija zgibova , 6 serija sklekova ( imam shipku u sobi ) i trchanje posle toga.

Ne znam za ostale, ali meni je efekat trchanja mnogo bolji kad asm umoran, odnosno kad sam vec neshto radio pre toga, zato trchim posle vezhbi :p

to radim vec mesec dana, odkad ne idem u teretanu , i nisam izgubio nishta gornje mase, chak sam nabio noge malo.

Moja preporuka ti je svakako trchanje,ali ako imash gde, i ako stizhesh , plivanje 3x nedeljno , i bicesh roki.

Link to comment
Share on other sites

možemo do sutra pametovati oko toga šta je najbolje za kondiciju, šta za mišiće a šta za drkanje kurca, ali ćemo mašiti poentu..

odaberi sport koji ti odgovara, zabavan ti je, nije ti muka da se njime baviš.. može da bude manje ili više dobar, ako budeš želeo da ideš na trening, veće su ti šanse da uspeš.. džaba ti najbolji program na svetu ako će te posle trećeg treninga smoriti i ako ćeš samo čekati izgovor da ne odeš.

Link to comment
Share on other sites

Idi na trcanje, ne moras brzo, ali gledaj da bude dugo, minimun 20min. Sve ispod toga nema svrhe.

Tachnije tek posle 30 minuta trchanja krecesh da skidash masne naslage. Do tada je chisto zagrejavanje tela i slabo sticanje kondicije. Moja preporuka bi ishla na plivanje, ako ikako mozesh, poshto 1h plivanja 3 puta nedeljno bi te drzao u prilichno dobroj kondiciji u kombinaciji sa nekim vezbama za definiciju u teretani...poshto ovo kucam vec 3-ci put jer mi se internet neshto baguje, chisto da dodam da je Ivanov predlog najbolji...probaj nekoliko stvari, ako ti se neshto svidi toliko da ti se stvarno ide na treninge ostani pri tome, bice najbolje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...