Jump to content

Gilda - udruzenje zanatlija, zajednicki interesi


Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam mislio da budem herbalism/enchanting ali vidim da se mohican prijavio da bude enchanter pa nisam siguran da li cemo obojica moci da razvijamo skill u isto vreme. u tom slucaju cu ili preci na herbalism/alchemy ili na mining/engineering. rado bih cuo vase predloge:) naravno sve usluge ce biti besplatne za giuldm8s

Edited by hellboy
Link to comment
Share on other sites

evo i ja da se javim, nikako da stignem da odgovorim na ovaj topic. ja sam bash zaludan shto se tiche profesija, svako ko me zna zna da sa i onim low level likovima sam mnogo vremena provodio samo na profesije.. obozavam da budzim! =) znachi jedan dan sam preko 15h (kunem se) samo pecao i kuvao pa sada vi vidite. ja sam tu za svaku kombinaciju, ako treba skupljacha resursa rado tju odvajati vreme za to, ako treba neko ko tje da pravi ajteme i tu sam.. samo da vidimo shta tje nam najvishe trebati. koliko vidim imamo dosta lw-orkera ;) takodje par njih se javilo da budu alhemichari - to nam sigurno vishe ne treba. za sada imamo samo jednog tailora, imamo jednog ili mozda dva enchantera ali nemamo blacksmithera.

po mom nekom ukusu ja mogu biti:

- gatherer (herbalist/miner)

- tailor/enchanter s'tim da bih krenuo od samog pochetka to da radim ali da mi memberi shalju svakom prilikom makar zelene iteme koji im ne trebaju (naravno, neke prodate, neke poshaljete meni.. chisto mala pomotj!)

- bilo shta drugo shto bi guildu pomoglo.

eto, vi odluchite.. ja nemam drugog chara, ovaj na h. serveru tje mi biti jedini tako da tju se svakako cimati do maximuma bez obzira na profesiju.

pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

s'obzirom da nema nijedan appropriate topic za to - stavljam ovde, kad smislimo ime gilde javite mi se u vezi hostinga za site (ko god bude bio GM).. radim u hosting firmi a i moj ortak ima serv tako da nece biti limita ;)

Edited by Sa1Nt
Link to comment
Share on other sites

za sada imamo samo jednog tailora, imamo jednog ili mozda dva enchantera ali nemamo blacksmithera.

nekako se osecam kompetentan (poshto su mi skoro svi likovi bili BS) pa da kazem shto se ovog tiche par redova:

- BS ne donosi nikakve pare (dobro to vecina vec zna)

- najbitnije je da u klanu imamo jednog BS-Axesmitha za potrebe warriora

i to je to =)

mislim evo sad sam pregledao recepte i od kad sma prestao nisu nishta mnogo bitno novo ubacili tako da i dalje stoji ovaj gore postulat, ako neko hoce da budzi hammersmit zbog sulfurusa samo napred al to je po meni suludo (gomila para i vremena za jedan item koji je pitanje dal ce pasti)

shta nam treba u gildu najvishe po mom mishljenju je Herbalista i Alchemy koji je stalno na netu .. ne moram da ponavljam koliko je klasama koji nemaju heal olakshano lvlovanje sa poshnima

isto sam uverenja da na pochetku treba samo jedan encharter koga cemo svi budziti, shto zbog nas shto zbog kesha koji ce time moci da obrne za gildu, dok se ne pojavi masa koji ce oboriti cene

isto tako tejlor (po mogucstvu isti gore navedeni encharter + da je without rl [:D]) je jako bitan na startu zbog torbi .. moja preporuka je da lik koji bude ench+tejlor bude prist jel oni iz ovoga tejlor mogu da izvuku maximum

i da ponovim za kraj .. jako je bitno da se resursi na pochetku ne rasipaju nego shto pre da nabudzimo po jednog iz svakog zanata jel mogu da se izvuku lepe parice i olaksha progres

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

hmmm ovo ne spada zvanicno ni u jednu profesiju i nece nam trebati na pocetku ali za kasnije treba da organizujemo gathering essencija + ko kod zna neke rare mobove (i njihoh spawn naravno) koji imaju finu sansu za neki fin drop neka upoznaju gildu sa tim jer tu leze dobre pare.

ja znam jednog baju u azhari koji dropuje jedan plavi bodez ali spawn mu je ili 12 ili 24 cuke nisam izvalio jos.

sto se tice essencija, pored standardnih air/water/fire/earth koji bi svi trebali da znamo gde padaju mogu da vam kazem da sam zaradio dobre pare farmujuci living essence od TAR debila u un' goru.... mada to sve otom potom.

Link to comment
Share on other sites

totalno se slazem sa maudom. za sada smo se javili ja i mohi shto se tiche tailor/ench. shto se mene tiche ja mogu biti i to a i neshto drugo kao shto sam vetj rekao - kako mohi odluchi tako tje da bude.

U principu je najbitniji tailor zbog torbica na pocetku i u par gildi video sam da GL ima kombinaciju tailor/enchanting. Slanje materijala za torbe na pocetku i snabdevanje svih ljudi istima treba da bude prioritet.

Ponavljam da ljudi koji su non stop on-line mogu komotno da uzmu crafting profesije a za one koji nisu za ozbiljniju varijantu i hoce brzo da udju u igru bolje su skupljacke profesije. Ne bih nikoga ogranicavao u izboru profesije ali ovo je najdobronamerniji savet, ko nece da ulozi puno slobodnog vremena nek ne uzima LW, BS i ENCH, a cak i onaj ko hoce nek se uzdrzi ako moze jer ce puno ljudi hteti da radi to a suludo je da svi ucimo da pravimo iste predmete i na pocetku a pogotovo na kraju kad budemo radili MC/Onyxia kada ispadaju epic recepti.

Ne slazem se za alhemicare da ih ne treba vise jer su jako korisni kasnije zbog sposobnosti da transmutuju arcane crystal u arcanite bar i essence iz jednog u drugi sto ce nam trebati za arcanite reapere itd. Inzinjerstvo je takodje profesija koja je po meni uz mining naravno prihvatljiva za svakog clana gilde. Tako da predlazem da se podelimo ovako:

Mali broj ljudi uzima LW/SKIN, BS/MIN i TAILOR/ENCH (crafteri)

Veci broj ljudi uzima ALCH/HERB ENG/MIN (pvp, support profesije)

Najveci broj ljudi uzima SKIN/HERB, SKIN/MIN (skupljaci, nemojte HERB/MIN jer ne mogu da se traze resursi u isto vreme, a i bolji je skinning sa svakom od ove dve iz iskustva)

Svako neka uzme sta hoce na kraju krajeva ali razmisljajte racionalno, pokazalo se od bete da su krajnji proizvodi uvek vredeli manje od sirovina jer je previse craftera, od cele populacije na serveru mozda 1-5% treba da budu crafteri da bi mogao da se ostvari profit na tim profesijama.

Link to comment
Share on other sites

totalno si u pravu, jako je lose kad se trziste preplavi (nisam isao na megatrend badava ;)... tako da manje craftera >>> vise kesa

isto vazi i za ah... ako vas mrzi da petljate po ah saljite iteme dvojici-trojici ljudi, jedan je malo za celu gildu verujte mi znam, koji ce odvajati vreme da maximiziraju profit na ah. tako nece dolaziti ni do moguceg medjusobnog nadmetenja u cenama i famoznog price wara koji me je ubijao u mozak. To 2-3 ljudi treba da zna dosta o ah i malo o rl ekonomiji da bi bili uspesni i znali kad da iskuliraju sa prodajom nekih itema ili reagenta u cilju maximiziranja profita. ja bih mogao da budem jedan od tih ljudi sa nekim alt charom ali samo ako niko drugi nece (smorio sam se vise od toga ali posto treba gildi.... jbg)

Link to comment
Share on other sites

Znam da na pocetku netreba ali kasnije oce sigurno . Moracemo da imamo 3 LW i valjda 4 BS ( nisam siguran )

Slazem se sa onim sto si napisao NWO , i onda cu uzeti 2 sakupljacke profesije

Mislim da bi trebali da imamo jednog cookera ( meso nije tolko lose jer pored sto hila daje i atribute , a i napocetku mozemo dosta para da zaradimo od onog mesa sto svi bacamo)

Edited by enclave
Link to comment
Share on other sites

Znam da na pocetku netreba ali kasnije oce sigurno . Moracemo da imamo 3 LW i valjda 4 BS ( nisam siguran )

Slazem se sa onim sto si napisao NWO , i onda cu uzeti 2 sakupljacke profesije

Mislim da bi trebali da imamo jednog cookera ( meso nije tolko lose jer pored sto hila daje i atribute , a i napocetku mozemo dosta para da zaradimo od onog mesa sto svi bacamo)

Prijavljujem se za to [:D]

Nemojte da se zezate ko ja da cooking budzite i kupujete sve recepte koje nadjete usput, sa svojim prvim characterom bukvalno nisam imao 'leba da jedem zbog cookinga [:)]

Link to comment
Share on other sites

Prijavljujem se za to [:D]

Nemojte da se zezate ko ja da cooking budzite i kupujete sve recepte koje nadjete usput, sa svojim prvim characterom bukvalno nisam imao 'leba da jedem zbog cookinga  [:)]

ja se prijavljujem za fishing:) ali ozbiljno. pre svega ga uzimam zbog alchemy jer kasnije su potrebne neke ribice, ali sam mislio pride da uzmem i cooking. ali kada si se ti vec javio onda ga ostavljam tebi. a spremi se da dobijes i tonu sveze ribe za kuvanje.

Link to comment
Share on other sites

ja se prijavljujem za fishing:) ali ozbiljno. pre svega ga uzimam zbog alchemy jer kasnije su potrebne neke ribice, ali sam mislio pride da uzmem i cooking. ali kada si se ti vec javio onda ga ostavljam tebi. a spremi se da dobijes i tonu sveze ribe za kuvanje.

Fishing je gathering uz to i secondary profesija i neogranicen broj ljudi moze da je uzme kao i cooking i first aid, jedino sto nije preporucljivo da tako trosite svoje vreme zbog levelovanja [;)]

Link to comment
Share on other sites

Ja cu ici na Skining/Mining - samo kes a posle cemo da vidimo ^^

Sa mojim starimherojem batalio sam Eng, zato sto trebaju vekovi i tone golda da ucinis nesto korisno ... jeste da imas neke questove za koje su samo eng (npr ona puska u Splintertree ili ona baterija za majmuna u Un Goro Crater-u , ali osim toga nema leba) sada sa skining mining prebijam se od kesa ... tako da cu da izaberem ovo ako nekome ne smeta???

Link to comment
Share on other sites

Ja cu ici na Skining/Mining - samo kes a posle cemo da vidimo ^^

Sa mojim starimherojem batalio sam Eng, zato sto trebaju vekovi i tone golda da ucinis nesto korisno ... jeste da imas neke questove za koje su samo eng (npr ona puska u Splintertree ili ona baterija za majmuna u Un Goro Crater-u , ali osim toga nema leba)  sada sa skining mining prebijam se od kesa ... tako da cu da izaberem ovo ako nekome ne smeta???

Naprotiv, ako si citao vrlo je pozeljno da vecina uzme tako neku kombinaciju :)

Link to comment
Share on other sites

ok su profesije ali ako si citao gore : mi smo TIM . svi radimo zajedno , sve resurse koje sakupljas saljes ljudima koji to preradjuju i onda dobijas iteme od njih . i zapamti mi nismo guild samo da bi imo spisak likova koje mozes da cimas za instancu . Mi smo TIM i pomazemo jedni drugima

Nemoj ovo da svatis kao neki hejt , samo ocu da ti skratim ono sto smo na 3 strane pisali , jer vidim da te mrzi da citas [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...