Jump to content

Problem sa FPS-om u WoW-u!


Sajro

Recommended Posts

Ok zelim da vidim da li neko od vas ima probleme i da li zna neko reshenje.

Nisam igrao WoW mesec dana, pre nego shto sam prestao sve je radilo odlichno sada kada sam opet pocheo imam neverovatan FPS drop!

Znachi ukljuchim komp, udjem u WoW i FPS mi je 40 i tako polako opada, opada, opada i dodje do nekih 15 fps-a na istom mestu gde je taj fps pre pola chuke bio 40. Ne kapiram zashto. Komp mi je isti, sve je isto.. znam da nije pregrejavanje jer jebeno mi je u sobi 20c, otvoreno je kutjishte.. onaj cooler izbacuje ladan vazduh! :)

Znachi bukvalno nishta nisam menjao a WoW radi ochajnije nego na bratovom kompu koji je samo 3 puta loshiji!

E da, to se deshava na bilo kojim podeshavanjima.. i na onim gde mi je sve radilo odlichno pre i na onim tipa 800x600 rezolucija sve na low etc.

Josh gore je ako krenem da sretjem ljude.. onda FPS odma' padne. Recimo ako sam se izlogovao u Ironforgeu, pa restartujem komp tamo mi je pored 150 ljudi fps 20 prvih pola sata-sat-dva a posle taj FPS bude 15 i kada NEMA NIKOG PORED MENE, nikog sem creepova.

Imam P4 2.6GHz, 512DDR RAM-a, MSI Neo-V plochu, GF 5700 AGP 8x 128MB RAM-a. Prvo sam mislio da je do memorije, ali alt-tabujem se i vidim da WoW obichno zauzima 250,000-300,000K memorije a ja imam 512.

Ne znam shta da radim.. bash mi se ne formatira hard (skoro sam to uradio) a da nisam siguran da nema drugog reshenja, ako bih bio siguran da tje format da pomogne uradio bih to odmah sada.. ali NISAM!

BTW kada se alt-tabujem i vratim opet na kratko vreme sve radi ali opet jako brzo se vrati na ochajnih 10-20fps-a.

Nerviram se najvishe zato shto mi je pre sve odlichno radilo! :(

Da dodam sledetje, danas sam proverio komp od virusa/spy-ware-a i tu sam totalno chist!

Ajde ako neko ima koju pametnu da baci, bio bih mu zahvalan!

Link to comment
Share on other sites

evo pametne ideje.... prebaci se na hordu manje ces problema imati veruj mi.... ;)))))

salu na stranu manje vise svi imaju isti problem i ja sam skontao da je to do hard diska. da nemoj da se cudite... ovakva igra da radi i na dial upu???? pa to je verovatno zbog toga sto koristi sve potencijale vaseg hdda, a posto svi imamo mane vise los hdd, koji ne moze da se poredi sa onim sto vecina amera ima u svojim masinama (original silikonska dolina bato), and thus the razlika u perfomansama naseg wowa i njihovog (kad pogledate par filmova sve vam je jasno).

e sad je tvoje pitanje kako to kad sam imao isti hdd i pre mesec dana, i u pravu si. kako? pojma nemam, ali znam da mi wow sjebo disk skroz sve nesto krci otkad ga igram isto se desava i mom ortaku. ko zna, opet neka zavera da nas unazade da budemo gori od irana u informacionim tehnologijama?.... obratite se miodragu kuzmanovicu iz sk za vise informacija.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam koliko mi je losh hard ali moj ne "drlja" dok igram WoW.. samo FPS pada i pada i pada. Evo malo pre sam imao 19fps-a na jebenoj livadi, re-logovao se i nash party se tukao sa 3 hordasha na istoj toj livadi, a ono 35fps-a.. zashto, kako? :(((

Igram i GW, takodje MMORPG gde u gradovima sretjem josh 20-100 igracha i sve radi super, bez problema.. samo jebeni WoW sabija FPS do jebene neigrivosti! :(

Inache imam 66.93 nVidia drajvere, razmisljao sam da probam neke druge.. ali opet, sa ovim drajverima sve mi je lepo radilo pre.

Baj d vej, ako je do harda.. imam 2 hard diska Maxtor firme, jedan od 60gb (podeljen na 2 particije) i jedan od 120gb. WoW je instaliran na tom hardu od 60gb, na NTFS particiji gde imam 12gb free spejsa.. mislite da tje bolje raditi ako ga instaliram na ovom od 120gb-a?

Link to comment
Share on other sites

jel imash neki addon,koji skuplja informacije, tipa koje si iteme nosio, koje iteme neko nosi itd itd ? Ja sam imao slicnih problema pa zam pobrisao neke addonove i sad radi kako treba. Izbaci li ti popup da ti interface memorija koja je ogranicena na 32mb prepunjena?

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Nema to nikakve veze sa hard diskom, najverovatnije ti nesto radi u pozadini i jede memoriju i cpu time (wow addoni ili neki spyware).

Rekao si da si skoro formatirao disk, pa proveri da li imas iste drajvere za graficku kao i onda kada ti je sve radilo ok.

Imas slichnu konfiguraciju kao i ja (imas bolju graficku) tako da bi moralo da ti sve radi ok, ali to znas i sam :)

Link to comment
Share on other sites

Prover u video opcijama fps setings , zna nekad da se vrati na defaul 60 ... mada ne verujem da ce to da pomogne ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Hard: formatirao sam ga "skoro" - to jest pre par meseci, znachi kada je radilo sve okej.

Fps settings: shta/gde je to?

Addoni: nemam bash ni jedan.

Spyware: imam ad-aware najnoviji apdejtovan danas, full system scan = 0 objects!

"E da i proveri da li ti je ukljucena vertikalna sinhronizacija sa monitorom.": ukljuchena je, jel to dobro ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Okej iskljuchio sam vsync, mada mislim da nije u tome problem.. verujem da GF 5700 moze da iscrta 75 fps-a.

Ajde recite mi shta treba da iskljuchim/ukljuchim u Video opcijama da mi WoW lepo radi (to jest bolje nego sada).

Trilienear Filtering, Vertical Sync, Triple Buffering, Hardware Cursor, Smooth Mouse.. shta od ovoga treba ON a shta OFF?

Ostatak podeshavanja mi je sledetji: 1280x960 rez, 75Hz refresh rate, 24bit color 24bit depth 1x multisample, sve na low u "World Appearance" sem Textura i ukljuchen Level of Detail dok su opcije u Shaders sve iskljuchene

Evo sada mi je FPS izmedju 30-40 od kako sam iskljuchio vsync, nadam se da je u tome bio problem.. nadam se.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, ako sa iskljucenim vsyncom imas samo 30-40 fps to nikako nije dobro. Na zalost moraces sam da eksperimentises sa ostalim podesavanjima. Ja ti mogu dati samo kako je kod mene podeseno (burton 2600, 512 ram, geforce 5200 fx):

-rezolucija 800x600 , 75 hz, 24bpp

-world appearance sve na low osim terrain distance koji je na sredini. ukljucen level of detail.

-ukljuceni vertex shaderi, trilinear filtering, vsync, hardware cursor.

Sve sljaka odlicno, verovatno bi dobro radilo i da podignem neke parametre, ali ja sam zadovoljan (nisam preterano zahtevan :) i mrzi me da eksperimentisem :)

Ovo moze da ti bude neka polazna tacka. Probaj da vidis kako radi sa ovim "low level" parametrima i ako radi dobro uklucuj jednu po jednu od drugih opcija ili im podizi vrednosti. To je sve sto mogu da ti preporuchim. Good luck!

p.s. parametre podizi dok fps ne padne na 30-35 fps. tako ces dobiti najbolji odnos brzina / vizuelni izgled.

Edited by Nothingman
Link to comment
Share on other sites

nothingman kako ti radi wow u alterac bg-u? imamo skoro istu konfiguraciju, ja drzim 1280x960 rez, 75 hz rr, 24 bpp, distances na max, shadere iskljucene, ostalo medium. sece u alteracu dosta sa vremena na vreme mada ima periode kada sljaka ko nemac. mozda da smanjim na 800x600? mada neznam kolko bi to pomoglo posto kad ukljucim shadere radi mi isto ko i kad ikljucim.... skoro isto razliku primetim jedino kad ocu.

Link to comment
Share on other sites

Ehm offtopic kveshchn: POshto cu za 10-20 dana dobiti ADSL ko beotela (256k) konachno cu moci od kuce da pichim wow (ahh the feling :DDD) i zanima me da li ce me smarati to shto imam monitor koji podrzava svega 60Hz refresha ?

Inache ostatak konfiga:

ASUS R9600XT/128RAM

1Gbit RAMA @ 400mhz

P4 @ 2.4Ghz / 1Mb cach

WCD 80Gb @ 7200 RPM

konekcija gore navedena. . . .

Link to comment
Share on other sites

nothingman kako ti radi wow u alterac bg-u? imamo skoro istu konfiguraciju, ja drzim 1280x960 rez, 75 hz rr, 24 bpp, distances na max, shadere iskljucene, ostalo medium. sece u alteracu dosta sa vremena na vreme mada ima periode kada sljaka ko nemac. mozda da smanjim na 800x600? mada neznam kolko bi to pomoglo posto kad ukljucim shadere radi mi isto ko i kad ikljucim.... skoro isto razliku primetim jedino kad ocu.

Sljaka ok, ponekad samo secne (mislim da bi mi jos memorije dobro doslo) . Igra mi u principu radi odlichno, jedino mesto gde malo vishe secka je IF.

@SoulstormM

Nemoj da se zezas, nije zdravo za ochi igrati igrice na refresh rate-u od 60 Hz.

Link to comment
Share on other sites

A jel si pomislio da pogledas kuler na grafickoj. Mozfda ne radi kako treba ili ne radi uopste.

Rekoh da kuler izbacuje ladan vazduh + je otvoreno kutjishte + mi je u sobi 18-24c.. ali ajde proveritju sada da li shljaka, mada siguran sam da radi.. nova je grafichka a u ostalim igrama sve radi okej.

Link to comment
Share on other sites

mozda ce da pomogne ako odesh lepo display setings tamo nadjesh podeshavanja na graficku i vratish sve sto se moze vratiti na default ... jer to je definitivno do graficke ... samo je pitanje da li te zeza i u drugim igrama ( malo zahtevnijim ) ... ili je to samo u wowu ... ako je samo u wowu , onda jedino da probash reinstal ...

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Mozda je problem do tog rifresh rejta? Meni je podeshen monitor na 60 Hertza a WoW na 75 Hertza.. da ostavim tako ili da spustim WoW na 60 Hz jer monitor ne moze do 75 Hz-a. Imam Samsung SyncMaster 172v TFT i podesio sam monitor (rezoluciju/r. rate) onako kako je u knjizici koju sam dobio sa monitorom pisalo da je najbolje.

Link to comment
Share on other sites

budutji da si formatirao HDD par pitanja, bez namere da vredjam, ali:

da li si instalirao apsolutno sve drivere kao i ranije?

ukljuchujutj i drivere za matichu plochu,

update-uj drivere za grafichku na 7x.xx (mogutje da si od ranije instalirao (ili ne) nesto shto kochi)?

ako si instalirao SP2 mozda zeza on, poveri.

u sluchaju da je do konekcije:

da li su ti podeshavanja na automatic ili manual (mozhda tu nesto zeze)

nema te logike koja ce me zaustaviti

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche formata, ja kada sam formatirao hard mesec dana je WoW radio odlichno, onda sam mesec dana pauzirao sa WoW-om i evo sada radi ochajno.

Drajvere imam sve, evo bash sada proverio. Sve je kako treba da bude.

Proverio sam i kuler na grafichkoj, radi.

Imam GIGABYTE FX 5700 grafichku, po onome shto na Guru3D sajtu kazu, imam najbolje drajvere za graf. Shto se tiche reseta na default, nemam shta da resetujem - sve je na defaultu kao shto je uvek i bilo.

I da, nemam SP2 vetj SP1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...