Jump to content

[Fallout2] L.I.M.O.N. First Public Test



Recommended Posts

Evo par programa...

-watcom_cpp.rar je ime kompajlera... pitaj boga kako radi :)

-FMFDLGSetup_0-23-stable.exe To ti je neki od dialog makera... to nam treba!

-vdm0[1].9.2.rar Isto dialog maker...

-dlgch1[1].0.9.0.rar Dialog checker... valjda da vidi

Edited by Last Owner of the Wasteland

Bo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

-watcom_cpp.rar je ime kompajlera...  pitaj boga kako radi :)

Imam vec negde na cd-ovima legendarni watcom kompajler, secam se da sam ga na dial up skidao pre par godina celo veche (jer je tezak negde 70-100 mb, ne secam se tacno) [;)]

-FMFDLGSetup_0-23-stable.exe  To ti je neki od dialog makera... to nam treba!

-vdm0[1].9.2.rar    Isto dialog maker...

-dlgch1[1].0.9.0.rar    Dialog checker... valjda da vidi

Link to comment
Share on other sites

wooow!! ja se taman skenjao sto nema laste kad evo njega sa novim stvarima... e ajde pokazite bre ko je baja i ko ce zapravo da uradi i zavrsi jedan pravi mod za fallout... ovo sve do sada je tuzno :)

sjajne fotke!?!?! sta ce sve moci da se pravi???

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

apsolutno dovoljno :)  konjska/kravlja inekcija... lol

inace se slazem da je nekako interesantnije budziti vec postojece naoruzanje nego bash rasklapati i sklapati svoje... za tako nesto bi ti trebao science 200% il nesto tako nebulozno i da imas samo par stvari koje mozes da rasklapas ne bash i svaku, jer ipak je to vreme gde je malo pravih naucnika prezivelo pa je pitanje kako bi ti zapravo i naucio tako nesto 80-100 godina posle sveopsteg razaranja i tako to... mozda ako nadjesh neku napustenu bazu gde je bio nedovrseni tajni projekat za 'brzo uchenje' pa ako imas inteligenciju na 10 mozes da se podvrgnes tretmanu i nabudzish nesto za 70% (ili neku pozeljnu cifru)a tradeoff bi bio da ti se gube svi ostali skillovi tako sto tih 70% , recimo, podelish na broj koliko ima skliova pa puta tri i to oduzmesh od njih... tipa  70 / 10 = 7*3 = -21% na sve ostale skillove... odnosno neka slicna racunica, ovo je samo tupav primer... i onda si kao baja sa 200% science i ne znam koliki repair i mozes da pravis budzevine raznorazne :)))

Ehe, to je na

Bo

Link to comment
Share on other sites

ovo za oruzija sam mislio nemora da budzish postojeca samo nego da na primer sa nekog drugog oruzija mozesh da nakachish neki odredjeni deo na neka oruzija na primer : Na snajper da stavish bolju optiku koju nadjesh negde i da sa ti msnajperom imash bolju shansu za pogodak ili nadjesh negde sharzer istog tog kalibra veceg kapaciteta i stavish ga u oruzije.... Lasto aj pogledacu danas kad ustanem shto se tiche ovih cool stvari u igri i josh nekih ideja a ovo za stim pak sam mislio tak oneshto poz.

Link to comment
Share on other sites

Vratio sam se u Bg. Sutra kad ustanem cu sesti da odradim taj nightvision skript. Danas imam neke obaveze (ma serem, idem da se napijem, a veceras na utakmicu [:D] ).

Josh uvek nemam Fallout 2 kod sebe ali iscimacu druga da mi donese sutra.

Znachi od sutra zvanichno pochinjem sa radom ;)

p.s. to za crveni avatar bi bilo bash cool, jer odlichno izgleda :)

Link to comment
Share on other sites

lasto jes siguran da je neki random lik sa ulice sposoban da napravi minigun koji zapravo funkcionise i opravdava svoj renome iz predatora 2 ? :) meni se cini samo da lik koji se nalazi u sred wastelanda i moze da npravi minigun kvari tu posapokaliptik atmosferu... anyway moje misljenje je da ta cela prica oko sklapanja i rasklapanja oruzija mora da bude izbalanisrana opasno, jer ok je ako mozes da sklapas pistoljche koje puca neke kamenchice ali mi je malo preterano da lik moze sklopiti tek tako turba plasma rifle :) koji su malte ne bii samo experimentalni primerci... dakle shotgun napraviti je ok kao i municiju za nejga ali neshto kompleksnije je vrrrlo zeznuto.. u ostalom taj quest za sklapanje nekog mega oruzja treba da bude bas specijalan i da odradis dosta toga da bi dosao do svih delova za njegovo sklapanje kao i da imas veliki science, jer ako se 'prozivodnja' oruzja svede na sasvim uobicajen nivo to onda gubi draz a i postaje gotovo nemoguce balansirati igru onda

kako god overi ove linkove sa NMA koji su u stvari Van buren design docs, vrlo vrlo zanimljivo (ako vec nisi citao)

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php...ile&file_id=724

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php...ile&file_id=721

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php...ile&file_id=723

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php...ile&file_id=722

u stvari sve se nalazi na

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php...egory&cat_id=61

poz

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lasto jes siguran da  je neki random lik sa ulice sposoban da napravi minigun koji zapravo funkcionise i opravdava svoj renome iz predatora 2 ? :) meni se cini samo da lik koji se nalazi u sred wastelanda i moze da npravi minigun kvari tu posapokaliptik atmosferu... anyway moje misljenje je da ta cela prica oko sklapanja i rasklapanja oruzija mora da bude izbalanisrana opasno, jer ok je ako mozes da sklapas pistoljche koje puca neke kamenchice ali mi je malo preterano da lik moze sklopiti tek tako turba plasma rifle :) koji su malte ne bii samo experimentalni primerci... dakle shotgun napraviti je ok kao i municiju za nejga ali neshto kompleksnije je vrrrlo zeznuto..  u ostalom taj quest za sklapanje nekog mega oruzja treba da bude bas specijalan i da odradis dosta toga da bi dosao do svih delova za njegovo sklapanje kao i da imas veliki science, jer ako se 'prozivodnja' oruzja svede na sasvim uobicajen nivo to onda gubi draz a i postaje gotovo nemoguce balansirati igru onda

Ok, slazem se da treba igru izbalansirati tu nema spora, ali mislim da se u prirodu oru

Bo

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hmmm... Sto ste sad svi ponestajali kad se prica zagrejala? Sto se tice onog oruzja, kontam trebalo bi ti big guns 50-ak max posto jbg science je cudo, ne treba ti da izmisljas nego da izdimezionises izbalansiras etc...

Ne mozes tako razmisljati da kad imas big guns 300 mo's pravti bilo koji gan. Kontam, napravices ti njega ali kad nadjes sve (GOTOVE) delove inace nema smisla. Postoji mogucnost da ces ti delove i napraviti ali ces vrlo verovatno ubiti svog prvog m8-a [:D] ako ne i sebe ukoliko ti se desi critical miss.

A sto se tice novih itema, mogao bi da zbudzis neki sniper koji ce ti dici Percepciton +2, da bi mogao da budes ultra snajperista ali da uradi (check perception, then +2 a ne set perception 10 ili tako nesto)

Sto da ne ako power armor MK2 moze da ti napici strenght onda moze i snajper da ima ultra dzidzi midzi optiku uz koju ces moci da zveknes nekog na br00ka yards.

Mozda bi bilo ultra da se nabaci na oruzje neka varijanta extra okvir municije, ali ne fazon extended nego ako se secate nase cuvene fore sa automatskim puskama AK-47 sto smo slepljivali dva okvira jedan za drugi da ne bi morao da kopas po RAP-u (INVENTROY) pa da samim tim trosi manje AP-a. Ima jos toga, ali dajte se malo aktivirati pa da vidimo sta i kako jos. Ideja je najmanji problem ako moze da se realizuje. [;)]

U military base-u bi moglo da se nabudzi jos nekoliko stvari ali otom potom.

JAOOOO, jos jedna stvar. Mogli bi ubaciti kod onog sugavog robota u samom pocetku kod onog srusenog vertibirda neku weapon-ariju, stvarno je trulo da tamo nadjes samo sugavu karticu. E sad da li jos malo pojacati HP robota pa da se znojimo za malo jaci weapon ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Prvo da se izvinim shto me nije bilo bruka dugo.

Samo da kazem da ne planiram da dignem ruke od ovog moda iako i dalje radim sam. Nadam se da ce neko da "come in my aid". Shta se desilo sa Nothingmanom, ostaje misterija... ne sumnjam da ima mnogo obaveza. Znam kako je to... Ali Not mogao bi bar da se javish i da kazesh da si bussy i da nemash vremena da se petljash oko propale igre :). elem..

Pozdrav za xensho-a, hvala

Bo

Link to comment
Share on other sites

Pa trenutno radim sajt za jednu softversku kucu u Chikagu... kad to zavrshim, postoji mogucnost da dobijem svoj domain, a kad se to desi onda ce da bude veselo :). Mislim sajt ce da bude chisto ono: prezentacija i informacija :) necu da kacim forum jer mislim da je ova tema ovde dovoljna.. za sada, a ako i bude bio forum bice za development team... i tako bice, bice :)

Edited by Last Owner of the Wasteland

Bo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...