Jump to content

Par "naivnih" pitanja


dvnityCker

Recommended Posts

e imam par pitanja vecini ce verovatno biti smesna al eto zanima me.

1) Sta bi se desilo kad bi covek bez ikakve opreme izasao u svemir, tj ima li u svemiru pritiska, sta bi bilo kad bi pokusao da udahne...?

2) ako bacimo loptu kroz svemir, ona ce u slucaju da ne naleti na nikakav objekat vecno da ide istom brzinom?

3) da li metak moze da se ispali u svemiru (posto nema vazduha, pa nema ni varnice koja zapali barut)?

ako se setim jos nesto pitacu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. umro (tj. ugusio bi se) posto nema vazduha a nema ni pritiska! Ustvari posto je u svemuru jedna vrsta vakuma prvo bi mu izasao sav vazduh iz pluca a ne bi mogao nista da udahne

2. da lopta ide istom brzinom pitanje sta bi se desilo sa loptom zbog pritiska ali sto se tice brzine ista bi bila

3. pa teoretski ne bi mogao ali prakticno mislim da bi mogao jer ipak imas malo vazduha u cauri a to je dovoljno. Isti princip ti je kao u vodi, pod vodom mozes da ispalis metak iako nemas vazduha

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

2. da lopta ide istom brzinom pitanje sta bi se desilo sa loptom zbog pritiska ali sto se tice brzine ista bi bila

3. pa teoretski ne bi mogao ali prakticno mislim da bi mogao jer ipak imas malo vazduha u cauri a to je dovoljno. Isti princip ti je kao u vodi, pod vodom mozes da ispalis metak iako nemas vazduha

Ja mislim da bi lopta morala da uspori kad naleti na svemirsku prasinu,a mislim kad bi ispalio metak u svemiru da bi i taj sto je pucao poleteo istom tom brzinom unazad...samo mislim

Da i ko ti je rekao da u vodi nema vazduha kako ribe disu [:D][:D][:D][:D]

Link to comment
Share on other sites

Ma ne znam ja nista bre:)...elem zanimljiva pitanja, ajde da dam moje misljenje.

1.Covek bi se na kraju ugushio, u tome se slazemo:).Ali mislim da bi mogao da zadrzi vazduh par minuta, tj. ne bi doslo do isisavanja vazduha iz pluca...a uostalom covek i kada maksimalno izdahne vazduh moze da izdrzi neko vreme zahvaljujuci kiseoniku u krvi.Takodje ne bi se ni zaledio, bez obzira sto je -273, zato sto u vakuumu nema prenosa toplote kondukcijom.Ali zato bi mogao da bude sprzen ako je dovoljno blizu Suncu ili nekoj zvezdi.Poznato je da odela pored grejaca moraju da imaju i hladjenje u slucaju da se astronaut ne nalazi u "hladu".

2.Lopta ce ici istom pocetnom brzinom pod uslovom da ne dodje u gravitaciono polje neke planete ili zvezde.Ali ako pretpostavimo da je uspesno izasla iz Suncevog sistema, nastavice da se krece nesmetano kroz medjuzvezdani prostor, posto je verovatnoca da naleti na nesto enormno mala.

3.I sad najteze pitanje:).Stvarno ne znam, nikad nisam razmisljao o tome...ovo sto je phantomq napisao mi zvuci kao razumno objasnjenje.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

i da zasto je tih -273 najniza temperatura tj kako to da ne postoji niza, sta bi bilo kad bi telu koje poseduje tu temperaturu i dalje nastavili odvoditi toplotu.. ili je kod tog tela kolicina toplote jednaka nuli?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi lopta morala da uspori kad naleti na svemirsku prasinu,a mislim kad bi ispalio metak u svemiru da bi i taj sto je pucao poleteo istom tom brzinom unazad...samo mislim

Ona će usporavati, ali budući da je gustina svemirskog vakuuma bolesno mala za kočenje će biti potrebno takođe bolesno mnogo vremena. Lik koji puca iz pi

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Zastareli oni moji podaci:)...a kad sam rekao da se nece zalediti, mislio sam nece se odmah zalediti, tj, nece umreti od zaledjivanja, vec od gushenja...i jesi bas siguran da bi u svemiru gasovi i tecnosti bili isisani kroz pore koze...ajde kroz vece telesne otvore, ali i tu mislim da bi covek mogao da ih zadrzi par minuta kad bi ih drzao zatvorene.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

.. kad bi ispalio metak u svemiru da bi i taj sto je pucao poleteo istom tom brzinom unazad...samo mislim

nope, brzina je obrnuto proporcionalna masi, tj. dete bi posle ispaljivanja vishe odletelo unazad od Mr. T-ja

shto se tiche ekskurzije bez skafandera, mislim da sam negde prochitao da ukoliko udahnesh punim plucima i iskochish u vakuum prsnuce ti pluca, ali iskreno nisam siguran

a tek suncheva radijacija (i odsustvo iste..) [;)]

Link to comment
Share on other sites

bas se pitam kada bi na ispitu iz fizike umesto pV = nRT napisao PV = NkT da li bi mi priznali :)

a i nije mi jasan bas taj princip vakuuma to kod onog "pluca bi prsla" koje to tako jake sile deluju na predmet da ga razore.. i ako bi pluca prsla zar to onda ne znaci da bi i lopta prsla? koliko znam to se desva samo kod gasova ciji molekuli teze da se ravnomerno rasporede po prostoru (u ovom slucaju vakuumu) koji je beskonacan...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj to ovako: Pluća su puna vazduha čiji molekuli lete na sve strane i udaraju o pluća iznutra, a sa spoljne strane pluća nema ničega tako da su udarci o unutra

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

lepo kazhe tomkeus, technosti, vazduh, ostalo bi bilo "isisano" is tebe prevelikom brzinom da bi to pore, otvori i sl. izdrzhali, tj vakum bi te pocepao...

lopta bi pukla nakon 0.1 sec i nastavila bi rotacionom putanjom u beskonachnost, dok neka druga sila ne utiche na nju...

posle pucnja u zav od polozhaja pishtolja u odnosu na telo bio bi odbachen u supr. pravcu. Recimo, ako je pishtolj u savrshenom centru ravnotezhe tela (negde oko pupka :) ) odbacio bi te paralelno od pochetnog polozhaja, opet oko pucash u normalnom polozhaju pocheo bi da rotirash unazad, takodje u vchnost, dok neka sila blah blaH BLA

@ ZIVP

[dozey][dozey][roflmao]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

jos jedna stvar detonacija nuklearne bombe u svemiru.. kako je moguca? tj zar je energija koju oslobadjaju atomi toliko nezavisna od sredine?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

jednom sam negde prochitao da ikoliko bi stojao na mesecu i ispalio hitac iz pishtolja morao bi da imash veliku srecu da te taj metak ne pogodi u ledja...ako si ipak srecnik taj bi metak nastavio da beskonachno orbitira oko meseca... :) ne mogu da se setim gde sam to prochitao... (naravno ne rachuna se pucanj u vis ili u zemlju... ) :)

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...