Jump to content

Aj da vidimo ko sta ima


Recommended Posts

na zardinjeru sa cvecem, na terasi mi dolaze cesto ptice i leteci insekti koje on vreba i juri po simsu, sto je cudno ako se pomene da nece da izadje iz kuce kada ga odvedemo na selo (jedanput se cak zavukao ispod haube)... prvi put je pao sa terase na drvo i apsolutno mu nista nije bilo. drugi put je promasio drvo usput i zalepio se za beton. Meko nepce koje razdvaja usnu i nosnu duplju mu je puklo ( pa sada cesto kija kada pije nesto) tri nedelje nije mogao da koristi zadnje noge a za to vreme je imao i pelene, jer je skroz izgubio kontrolu nad zadnjim delom tela. hranili smo ga cak i pipetom a dobio je tri ili cetiri inekcije, sto infuzije sto vitaminske... drugim rechima, o ovakvom tretmanu i mnogi ljudski bolesnici kod nas mogu samo da sanjaju.

Mozda sve ovo zvuchi hevi ali ne mozeshe se gledati nesto zivo kako se muchi i ne pomoci mu, makar to bila i jedna macka, sa pedigreom koji vodi cak do obliznjeg kontejnera

Respect za to lechenje, kapiram da bih isto uradio, bash volim zivotinje. A to shto se na selu zavlachio ispod haube, to je zbog novog okruzenja (machkama treba 4-5 dana da se malo priviknu i da uopshte pochnu da mrdaju), tako da je to normalno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da svaka chast, ja imam machku... koja btw nije nikakva rasa... obichna machka, pre par godina kresnuo je neki machor, ali se nesto sjebalo i razbolela se... Ne mozete da verujete kakav je to pogled bio... ( tad sam ziveo u kuci ) stajala je napolju ispod prozora i gledala nas tuzno... kao da samo cheka da umre... Poveli smo je kod veterinara i morala je da se operise ( carski rez ) rekli su da, da je nismo doveli za 3,4 dana bi umrla... tada je operacija kostala 300 maraka... ali zaista neznam kako bi neko imao srca da ne plati ... prezivela je i dobila 2 macheta, jedno je umrlo prve noci, drugo druge... Od tad ne moze da ima machice... sto je i dobro... zao mi je nju, ali mi je s druge strane drago jer stvarno nemamo uslova da ih toliko drzimo, da ih dam nemam kome, a da ih izbacim na ulicu stvarno ne mogu... I dalje je ziva i zdrava i ima 8 godina i kao chlan porodice je.

A to za navikavanje na nov prostor je tachno... ja sam isto moju nosio na selo... prva 3,4 dana se krila u kuci... posle toga je izlazila napolje sama i znala je da se snadje da se vrati i sve.

Nekad mi je bedak kad je vidim kako stane kod prozora i gleda napolje ( sad zivim u zgradi, 3. sprat ) ali ne mogu da je iznesem napolje... probao sam, ali kad sam je izneo za malo mi je pobegla... uplasila se od kola i svega... tako da mora da zivi u stanu...

Link to comment
Share on other sites

@Kruko

Kolko je mator zec?

Skoro 5 godina. Natovio sam ga da ne moze da mi skoci sa terase [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Imam Machku rasnu , rasa Maine-Coon , ogroman je ima 3 godine , kazu da je to najveca rasa i da rastu 5 godina , i keva mi vec freak-outuje , jer nam odgajivac prlikom kupovine to nije rekao...

AL GARI JE MASTER.

Nikad nisam shvatao shta vama Novosadjanima znachi to Gari ? [:D] I odakle vam, naravno...Nego, Maine-Coon su lepe machke, ima komshija ovde.

Link to comment
Share on other sites

ok odakle da pocnem od mojih LJUBIMACA

2 praseta od po 150 kg :D

15 pilica :P

2 mala crna jagnjeta (moji omiljeni)

1 jednu debelu matoru ovcu

a da imam i jednog macota ali ga vidjam svaka 2-3 dana posto samo luta po selu i kara ostale macke

Edited by travar

zatravara1gi.gif

...alkohol je nocas moja precica do raja...

Link to comment
Share on other sites

maine-coon-kitten.jpg

ovo je mace

ovo je odrasla :)

wood.gif

alex.jpg

zlo lepe macke , bar meni jer imaju to jebacko krzno , jako lep fejs , nije ko kod persijskih spljosten , i ogromne su!!!

Inache trazio sam sto slicnije mom , najslicnije je ovaj treci , tako da moj je varijacija neka od ovih :)

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...