Jump to content

Sibirska katastrofa


Zoolok

Recommended Posts

Znate na sta mislim, right? :)

Davno jos sam procitao neku knjigu o tom dogadjaju (imam je i danas), ali zakljucak mi je bio pomalo neobican. Autori su zakljucili da je eksplozija bila uzrokovana padom vanzemaljkse letelice, a to su bazirali na cinjenicama da je eksplozija, po svemu sudeci, bila nuklearna (zbog radijacije i drveca koje je ostalo uspravno u centru eksplozije) i na tome da su svedoci tvrdili da je ta stvar sto je pala u Sibir manevrisala na nebu (skretala). Zakljucak je bio da je taj vanzemaljski brod trazio pusto mesto da padne, da bi bilo sto manje zrtava od pada.

Knjiga se zove "Tajna sibirkse katastrofe", a mene zanima da li znate za jos neku knjigu na tu temu :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Pa, da, teorije su:

1) Meteor

2) Kometa

3) Minijaturna crna-rupa ili parcence anti-materije (no comment :))

4) Atomska bomba, ali tada nisu postojale

5) NLO

Eksplozija je bila tako jaka da su u Londonu usred noci mogle da se citaju novine na ulici :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Zvanicna verzija je da je to bio meteor od nekih stotinak metara ako se ne varam.A za drvece ne znma, ja sam video neke slike na kojima se vidi oboreno drvece?A da smo imali srece jesmo, zamislite da je pao na neku metropolu.

btw, svidja mi se teroija o parcencetu antimaterije:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

naravno, sledeće noći je došao search and rescue..

kao i za sve, i za ovo postoji savršeno razumno objašnjenje (koje ne uključuje vanzemaljce i božansku intervenciju), samo ga ljudi još nisu pronašli..

Link to comment
Share on other sites

Evo posto je neko stavio teslu u kontekst teorije zavere,pokusacu da malo cinjenicno razjasnim neke stvari vezane za sibirsku exploziju.

Ona do dan danas nije razjasnjena niti objasnjena,stoga ja necu tvrditi nista,vec samo navesti par cinjenjca.

Po teoriji vezanoj za teslu stvar je sledeca:kada je Robert Piri krenuo u svoj drugi pokusaj osvajanja severnog pola,tesla je obavestio njega I expediciju da ce na neki nacin pokusati da stupi u kontakt sa njima. 30.juna 1908 tesla je zajedno sa svojim sekretarom Dzordzom Sherfom usmerio svoj zracni top sa Vordenklajf tornja preko atlantika ka arktiku,malo zapadnije od proracunatog polozaja pirijeve expedicije.

Odmah sutradan je poceo da prati sve izvestaje o ekspediciji,ali nista neobicno se nije pojavilo,a tek posle par dana stize vest o exploziji u sibiru,gde je unisteno 200 000

hektara suma,explozija se cula u radijusu od 1 000 km I bila je jacine kao da je explodiralo 10 megatona TNT.

E to je sve sto se pretpostavlja za teslu mada nikada nije dokazano.

Tek negde oko 1930 prvi naucni tim(vodja je bio Leonid Kalik) odlazi na lice mesta,ali tada nije otkriven ni jedan trag koji bi makar mogao da nagovesti sta se tamo desilo.

1946. godine Alexandar Kazancev tada vodeci sovjetski akademik dolazi do zakljucka da je tu doslo do atomske explozije,na oko 2 km iznad tla(polazeci od pretpostavke da je doslo do kvara na NLO-u).

1958.jos jedan ruski naucnik,Aleksej Zolotov,je isto dosao do zakljucka o NLO-u ali se zakleo da se nece brijati dok ne pronadje dokaze.95,sa bradom ispod pojasa,on biva ubijen od strane religioznog fanatika koji je tvrdio da je explozija bila bozija opomena.

Najznacajnija stvar se desila 1976. godine kada je Kazancev uspeo da pronadje komad metalne stene,tezak 1.5kg,na obalama sibirske reke Vashka.Ta stena je bila sledeceg sastava:76 posto cerijuma,14 posto lantana I 10 posto niobijuma.Svakako u to vreme nijedna do tada poznata tehnologija nije bila u stanju da proizvede tako nesto.

Danas je najvise u opticaju teorija o meteoru ili delu komete,mada dok ne pronadju valjan dokaz koji bi to I potvrdio(neki krater,mineralne ostatke I sl.) prica o udaru meteora I o nlo-u drzi vodu isto koliko I prica da je tesla odgovoran za to.

No Pity For The Majority

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...