Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

da, kod mene isto, igra je stvarno bruka, pogotovo u pojedinim segmentima. ali ja sam jako malo presao, zato sto sam alergican na onakav dizajn, pricam o celoj igri, kao da su gadjali da me smore, ono, otprilike oblaci su mi grozno dizajnirani:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vi niste normalni :) Nije ni čudo što vam se sviđa FO :)

Neki su kasnije pravili nabudžene model riplejsmente koji su bili dosta bolji, al ono, uopšte ne vidim razlog za tim. Dizajn je potpuno homogen, ispranih boja se ne sećam (jedino ako non-stop niste igrali u 07:00 po igrinom vremenu :) ) a nebo uveče i noću je fenomenalno...

Na konto lika koji postaje prejak, ne znam, mene su mahom lešili ko vola...

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

moram da se slozim, morrowind je stvarno odlicna igra

nisam je presao, mada sam je igrao dosta, na kraju me je smorilo najruznije okruzenje i likovi koje sam video igde

tacno tako.Sasvim ok igra bese.Nisam je ni ja zavrsio jer ionako smara kad u jednom trenutku lik koga vodis postane prejak, onda je zestoko smaranja.Taj balans su lose uradili. A i dijalozi su ocajni.

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Don't look at me, ja retrofuturizam ne volim pa bio on i u Oblivion endžinu.

Moja je zapravo uloga na ovom topicu prosta odbrana kvalitetnog razvojnog tima kao što je Bethesda, koja nam je dala takvu megaigru kao što je Morrowind čime je nepovratno ušla u rolplejski hall of fame. Prema tome, hejteri stop.

I lol'd.

Da povuchem paralelu:

Avellone i ekipa su nam (izmedju ostalog) dali PS:T, jel' to znachi da treba da mu glodjem kitu za sva vremena bez obzira na to shto je ispovrtio ono govno KotoR 2 i sad radi na jebenom Alien RPG-u? :rolleyes: Pritom da ne ulazimo u to da PS:T >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Morrowind i koliko on ima vishe ristekpa kredita u tom smislu od Bethesda-e.

A trebalo bi mozda i uporediti Morrowind ekipu sa Oblivion ekipom sa FO3 ekipom, da vidimo koliko uopshte ima poklapanja. :)

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Avellone i ekipa su nam (izmedju ostalog) dali PS:T, jel' to znachi da treba da mu glodjem kitu za sva vremena bez obzira na to shto je ispovrtio ono govno KotoR 2 i sad radi na jebenom Alien RPG-u? :rolleyes:

Pa normalno. Nego ti ne znaš za poštovanje!!

Nego, oko Avelonea i Alien RPG-a: čitao sam negde da je jedan od dvojice kreatora Elite za jednu od tri najbolje igre prošle godine proglasio Halo 3 :S

Što ide u prilog mojoj tvrdnji da se vremena definitivno menjaju i da ljudi odlepljuju, tj. da ako je neko bio genijalno kreativan pre 10 ili 20 godina, apsolutno ne garantuje da će i sad izbaciti novu igru. A može se ubaciti i ono sa pihtijama i godinama...

Mada ovo i ne važi za Avelonea, MotB je vrh. Jel si igrao? A da, nisi, teretana pre apgrejda.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Pa normalno. Nego ti ne znaš za poštovanje!!

Al' me zato vole zene, jer sam probisvet i pogani Fallout zealot! ;D

Što ide u prilog mojoj tvrdnji da se vremena definitivno menjaju i da ljudi odlepljuju, tj. da ako je neko bio genijalno kreativan pre 10 ili 20 godina, apsolutno ne garantuje da će i sad izbaciti novu igru.

Ako svi skachu s mosta, ne morash i ti za njima. Ozbiljno.

Mada ovo i ne važi za Avelonea, MotB je vrh. Jel si igrao? A da, nisi, teretana pre apgrejda.

Sisaj karu. :) Uzecu jebeni RAM, evo od sledece plate.

btw Fallout je vrh vrhova. Jel' si igrao? A da, nisi. Grafichka kurvo.

I nemoj to jadno editovanje bez edit by lajna, don't be one of those sucky ppl. :(

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Ako svi skachu s mosta, ne morash i ti za njima. Ozbiljno.

lol, pa ne pričam za sebe. Nego za sveopšte "OH, KAD BI SAD DOŠAO <TAJ I TAJ> ON BI OD FALLOUTA 3 NAPRAVIO JOS JEDNU LEGENDU". Bi, al zamalo. Možda bi napravio nekakav novi FO Tactics za koji znamo kako su ga voleli svojevremeno.

Sisaj karu. :) Uzecu jebeni RAM, evo od sledece plate.

I grafičku da promeniš, jebote imaš za 40 evra na benču 7600GS, tu tvoju prodaš za 20, i za 20 evra razlike imaš 3x bržu grafiku, majkemirođene.

btw Fallout je vrh vrhova. Jel' si igrao? A da, nisi. Grafichka kurvo.

taj rad, upravo, znaci nigde se nisam toliko smorio ko posle 3 chuke morovinda sat vremena fallouta 2

kvestovi bruka, razvoj likova, otvorenost, ma sve - a sa druge strane, one braon prerasle pechurke oni braon prerasli pacovi, isprane boje i vilenjaci koji izgledaju ko izgladneli mishevi likovi koji izgledaju ko hrpa piksela

;)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

lol, pa ne pričam za sebe. Nego za sveopšte "OH, KAD BI SAD DOŠAO <TAJ I TAJ> ON BI OD FALLOUTA 3 NAPRAVIO JOS JEDNU LEGENDU". Bi, al zamalo. Možda bi napravio nekakav novi FO Tactics za koji znamo kako su ga voleli svojevremeno.

Ovde je atmosfera vishe "OH KOJI JEBENI SMOR SHTO JE DOSHLO DO TOGA DA SE ONI RASPADI IZ BETHESDE USUDE DA STAVE SVOJE POGANE SHAPE NA FALLOUT". Podsetim te na topic. FO3 pod dirigentskom palicom Todija i ekipe NIKADA nije imao shansu...

I grafičku da promeniš, jebote imaš za 40 evra na benču 7600GS, tu tvoju prodaš za 20, i za 20 evra razlike imaš 3x bržu grafiku, majkemirođene.

Grafichka sa garancijom > 3x brza grafichka bez garancije. Mada, ja ti to pricham vec godinama, vrlo je moguce da ja tu garanciju vishe i nemam!? [:D]

taj rad, upravo, znaci nigde se nisam toliko smorio ko posle 3 chuke morovinda sat vremena fallouta 2

kvestovi bruka, razvoj likova, otvorenost, ma sve - a sa druge strane, one braon prerasle pechurke oni braon prerasli pacovi, isprane boje i vilenjaci koji izgledaju ko izgladneli mishevi likovi koji izgledaju ko hrpa piksela

2003112536450900291_rs.jpg

;D

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

da se ne lazhemo, vudu uzhiva u fallout prozivkama, zato i dolazi na ove topice

takodje je svestan manjkavosti onog smera rezonovanja koji izlazhe, da je 200% uveren u superiornost svog stava bilo bi mu dovoljno da u miru zhivi sa tom istinom, ovako oseca potrebu da uveri josh nekoga kako bi njegov self deception dobio na cvrstini ;oP

Link to comment
Share on other sites

Vi niste normalni :) Nije ni čudo što vam se sviđa FO :)

Neki su kasnije pravili nabudžene model riplejsmente koji su bili dosta bolji, al ono, uopšte ne vidim razlog za tim. Dizajn je potpuno homogen, ispranih boja se ne sećam (jedino ako non-stop niste igrali u 07:00 po igrinom vremenu :) ) a nebo uveče i noću je fenomenalno...

Na konto lika koji postaje prejak, ne znam, mene su mahom lešili ko vola...

e sad me dobro slusaj, pa primeni na ubuduce kad budes meni riplajovo:)

vudu brate, jebacu te krastavcem:) gori si od G-a samo u suprotnom smeru:) sad ces ti mene da ubedjujes da mi se u stvari svidja dizajn u morovindu? ja nisam pominjao uopste objektivno-tejnicke karakteristike dizajna, rekao sam da ne volim taj fazon dizajna, podseca me na fantasy stripove sedamdesetih i do jaja sam alergican na to i to je sve. a sad dizajn moze objektivno (mada, sta je objektivno) da bude vrh vrhova, sta to meni vredi kad se meni licno ne svidja (ne svidja, znaci izraz potrazi u recniku). znaci nema to veze sa modelima koji su bolji ili losiji, dizajn, dizajn, kao sto mi se ne svidja citroen c3, a svidja mi se 206. ovo za nebo moram da ti kazem da si stvarno lud:) izjava 'oblaci su mi ruzni' predstavlja metaforicko hiperbolisanje, nemam pojma kakvi su oblaci, ne secam se, samo sam hteo slikovitim primerom da iskazem kako mi jednostavno svako parce dizajna ide na ganglije, tj ne odgovara mi.

dalje, ja licno od FO serijala igrao sam samo dvojku i to sam stigao do tipa drugog grada jer ne volim taj fazon igre. spreman sam da objektivno diskutujem o tome i smatram da je FO2 stvarno jedna od najboljih igara. ali opet, mene je smorila jer mi je dosadan i neprivlacan PA fazon (vidis, isto kao i morovind, ali to nema veze sa objektivnom vrednoscu igre). tako da ne mozes meni da pricas da mi se svidja FO kad mi se ne svidja, cak sam se terao da ga igram tipa pre godinu dana i opet sam uspeo da igram sat vremena i verovatno ga nikad vise necu igrati.

poenta ovog mog kretenskog izlaganja u kojem izgleda kao da ti se obracam ko da imas deset godina je: nemoj ulaziti u mod sam protiv svih pre nego sto procitas post i vidis sta je u postu receno, a sta nije i koji je ton posta, kao i poenta, a citanje izmedju redova batali, ja sve napisem u redovima:)

e tako, ziv bio, nadam se buducim diskusijama:)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@dulio:

rileks brada', nisam ja dži pa da na krv i nož osuđujem one kojima se ne sviđaji iste igre ko i meni ;)

mislim razumem ja potpuno šta znači "ne sviđa mi se dizajn", pa prvi sam alergičan na televizore sa zaobljenim ekranom i kadilake :) ali! morrowind je gadan samo ako ga posmatraš kao "lele al su sklepali ovog lika od šes' poligona" i "al su nazubljene ivice onih planina". međutim, uz dovoljan broj sati u igri, sve to postaje totalno nevažno, znači kad prošetaš vardenfelom uzduž i popreko, vidiš koliko je maestralno dizajniran, kao sam za sebe, ne upoređujući ga ni sa jednom drugom igrom, i koliko je truda i pažnje uloženo da te ne smori generičkom livade i šume konstrukcijom, a da te ne odbije alienated okruženjem.

što opet povlači da morrowind baš i nije generički medieval ko u dnd igrama (što me je lično neverovatno privuklo čim sam pročitao opis), ali svejedno, poštujem tuđe mišljenje a naročito tvoje ;) od iste boljke s te strane pati i fallout - ili se neverovatno primiš na taj pulp fiction, il ti se ogadi automacki.

svejedno, daj ponovo šansu morrowindu. ja sam ga zavoleo tek iz, ja mislim četvrtog (i slovima, 4.) "pokušaja"... pre toga sam o njemu mislio isto što i o falloutu :D

edit: i da raščistimo više oko igranja obliviona, jebo vas on :) kako sam ga prešao, jedno triput sam pokušavao ponovo, i smorim se pre izlaska iz kanalizacije. jebiga, ipak je to jedna od onih igara koje su fenomenalne samo za jedno prelaženje.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

upravo tako. verujem ja da bih graspovao all da beauty i morovinda i folauta kad bih prenebregao te tripove, ali jebiga, previse me smara:) meni nije bio trip nazubljene planine i likovi od sest poligona, ja igram igre od pre dvadesetak godina i dalje. meni je trip ogromne bube, likovi sa krokodilskim glavama, ambient sounds, arhitektura, drvece, atmosfera, osecam se ko neki medieval flas gordon, a meni je to smor preveliki. a sto se tice folauta, jednostavno ne volim PA okruzenja pa bog:) to sto je tebe privukao morovind sto nije genericko dnd okruzenje, mene je upravo to odbilo, sto se tice takvih igara, zivim za neki dobar izlizano-provaljeni-medieval-mac-magija-zmajovi frp koji bi bilo potpuno slobodan i nelinearan, ali to niti je postojalo, niti ce postojati, po svoj prilici.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nije slobodan, ne mogu da otvorim duff i da ne radim nista drugo, ne mogu da prodajem telo za pare i slicno, dalje, igra ima centralni kvest sto mi je takodje smor, ima skriptovane dijaloge/scene i tako te stvari, dovoljno da bude isti ko bilo sta drugo u ponudi:)

al sad sam se oftopicario previse:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

^^

REALNO mozes onaj krastavac iz vudijeve bulje da delish sa njim !!!1

@dulio:

rileks brada', nisam ja dži pa da na krv i nož osuđujem one kojima se ne sviđaji iste igre ko i meni ;)

ne ja sam samo ponekad na krv i noz samo sa likovima koji nemaju osecaj za rpg i primaju se na nwn i oblivion (do skoro si ga brate mili opisivao kao vrhunac jedne igre ikada) i konzole dok ih mama koja strika iznad glave nudi mlekom i plazmom

morrowind je degradacija u odnosu na arenu, oblivion u odnosu na morrowind, logicno je razmishljati kakva ce degradacija tek biti FO3 u odnosu na morrowind pogotovo kada se pogleda sa aspekta jednog rpg-a (ne mislim na setting) uz najnovije reinventing parole,a ti sto su fo1&2 daleko ispred morrowinda po pitanju recimo dijaloga, po pitanju posledica koje nastaju kao rezultat tvojih odluka, replay value, i sl gluposti nebitno... rpg je oduvek bio za uzi krug likova koje boli dupe koliko ima poligona ili pixela dok je to u duhu igre i neke druge stvari su se vrednovale, no nebitno...

mislim dokle se danas stiglo sa raspravama, kada se samo setim onog pljuvanja da li je bolji fo ili bg, a onda dodje neki noob i kaze diablo rulez pa onda krene zajednichko bashovanje datichnog, bar si znao da imas sa necim ravnopravnim da uporedjujes... tja...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

realno mogu samo da kazem da je oblivion nekoliko svetlosnih godina ispred fallouta i da treba da budete srecni sto betseda radi fo3, mozda konacno taj fallout serijal dobije neku dobru igru

Nisu dinje za Bugare, Emile idi igraj FPS, sam si rekao "jebes igru gde ne treba refleks", iskljuci mozak ukljuci reflekse i samo cepaj!

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

ne ja sam samo ponekad na krv i noz samo sa likovima koji nemaju osecaj za rpg i primaju se na nwn i oblivion (do skoro si ga brate mili opisivao kao vrhunac jedne igre ikada) i konzole dok ih mama koja strika iznad glave nudi mlekom i plazmom

hehe, i meni si pretio kad sam udario po scifi 50ih dizajnu i atmosferi FO, i rekao da mi se više sviđa postapoc dizajn FOT jer je uverljiviji..

..doduše nisu vađeni krastavci u tom slučaju [:D]

Link to comment
Share on other sites

haha siguran sam da nije bilo u tom kontekstu ali dobro :) mani me price "FOT dizajn je bolji" ... ako je tebi bolji -super, ali nikako nije bolji za sam FO od originalnog setinga... meni su oni roboti uzasno smesni ali na neduhovit nachin :) sto je najgore ovi danashnji pavijani uzimaju FOT kao referencu za fo3 :/

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih uchtivo hteo da predlozim svaki put kad Vudiju ispadne krastavac iz bulje dok hoda, da zagrize malo pa nazad u bulju.

offtpic:

Inace Wulfi, onaj klip sam na nekom levom sajtu video pre par godina, nema sile da cu se setiti. Ali posecuj B0g.org ima dosta kvaliteta tamo. A tu su i 1horse2men.com 4girlsfingerpaint.com itd itd ^^

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

evo vam mao prevjua na CVGu sa svim onim skeniranim fotkama u dobrom kvalitetu, ima svega od mutanata sa ljudskim lobanjama, koji nose vrata kao stit, do ekslopdirajucih glava istih mutanata i kalashnjikova u njihovim rukama preko zardjalih PA ... sve u svemo veoma bedno...

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=180587

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...