Jump to content

Extraterrestrial


Formica

Recommended Posts

Postoji mnogo primera i bliskih susreta zemljana sa ''vanzemaljcima''...

Shta mislite da li su istiniti? Koji je od njih za vas najupecatljiviji... Fenomen kosmosa?

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ako uzmemo da broj planeta u svemiru teži beskonačnosti, onda i broj planeta koje su dovoljno slične zemlji da na njima nastane život teži beskonačnosti. znači, ako je svemir beskonačan, negde sigurno postoje bića koja su posve slična nama. ako nije, opet na osnovu sadašnjeg znanja o broju galaksija, zvezda i planeta u njima opet postoji veoma velika šansa.

međutim, sama definicija života je ono što je po meni glupavo. kod nas život čine ćelije zasnovane na ugljenikovim jedinjenjima, voda i električni impulsi koji su u funkciji nervnog sistema, koji nam daje svest. kada se funkcionisanje našeg tela razloži do dovoljno bazičnih procesa, tu nemamo ništa osim hemijskih reakcija, promene naelektrisanja i sl, samo mnogo kompleksnih i u mnogo velikom broju u okviru jedne jedinke.

u prirodi postoji mnogo primera podjednako jednostavnih fizičkih i hemijskih reakcija koje ne učestvuju u postojanju živih bića. pogledajmo npr. klimatske procese. planetarni vetrovi, golfska struja, uragani i -2 u sred juna su takođe posledice jednostavnih fizičkih i hemijskih procesa.

šta ako u venerinoj atmosferi postoje sistemi oblaka koji su toliko kompleksni da ti bazični procesi u njima dovode do pojave neke vrste svesti? možda se upravo sada inteligentni oblak na veneri pita da li je sam u univerzumu.

jebi ga, možda se upravo sada okrugla munja na zemlji pita da li je sama...

Link to comment
Share on other sites

to je jedan deo one moje (nashe) priche o vanzemljacima .. al jednostavno mi sa takvim (gore navedenim) oblicima zivota ili svesti necemo nikad ili mozda za milijardu godina uspostaviti kontakt i ako su oni mozda tu oko nas jel je to totalno drugachija ravan postojanja

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

to je jedan deo one moje (nashe) priche o vanzemljacima ..

A to su one vase cuvene filozofske diskusije posle rhh-a kad se zapijete u nekoj birtiji:)...nije ni cudo sto vam ovako zanimljive stvari padaju na pamet:).

Elem, ko ima diskaveri, 26.juna imate emisiju alien planets, pretpostavljeni oblici zivota na drugim svetovima, sve to lepo animirano...cenim da vredi pogledati.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

E ali zashto bi chovek bio najvece cudo prirode?

Mi trazimo choveka u vasioni.. on ne postoji najverovatnije.

Ali mozda postoji neshto slicno ili ne ali sa istom funkcijom...

Da mislim da postoji zivot u svemiru...

Pazite kad se jednom zahukce tehnologija nishta vishe ne moze da je zaustavi... sve se brze razvija...

Pogledajte ''vesele 70.'' i danas... koliko se toga tako brzo razvilo... 2030 ce vec biti neshto trece... do 2100 zemlja ce biti dijametralno suprotna od ove danas.

Vasiona posoji milijardama godina...

Ogromna je verovatnoca je da je u tom intervalu posojao inteligentni zivot... + beskonacni svemir... kolika je verovatnoca da nema zivota u svemiru, osim nasheg?

Shta da se pojavila civilizacija koja je 1000 dina starija od nashe? Samo 1000 godina. Zasto ne bi postojala civilizacija koja je inteligentnija od nashe i uspela je da dopre do Zemlje?

Kada bi sada rekli:

Eh Partizan ima kvotu 1.3 da dobije Zvezdu... svi bi normalni bi igrali na manju kvotu (veca verovatnoca)

Ista je situacija sa svemirom samo mnogo izvesnija...

Milijarde galaksija, Milijarde milijardi planeta, jos toliko njihovih satelita... alo moze li biti ociglednije?

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

A s kime ti to pricas, ne vidim da je neko rekao da nema et zivota...ali postoji jedna stvar koja se zove prozor kontakta, vremenski period u kome su civilizacije na takvom stupnju razvoja da mogu a komuniciraju...e pa taj prozor je prilicno uzak da se tako izrazim...zato ne verujem da je bilo nekog kontakta do sad...taj problem uspostavljanja kontakta je stanislav lem odlicno razradio u svojoj knjizi fijasko...znam da vas smaram, ali stvarno vredi procitati:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

A to su one vase cuvene filozofske diskusije posle rhh-a kad se zapijete u nekoj birtiji:)...nije ni cudo sto vam ovako zanimljive stvari padaju na pamet:).

ma nije to nishta .. trebalo bi da chujesh spike iz komore =) e to je vec filozofija II [:D]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pochnemo 'vako

Da li je kosmos imao pochetak, ili je oduvek postojao.

Imao je pochetak, jer da je oduvek postojao, po elem. teoriji haosa koja kazhe da sve stvari tezhe ka haosu, sada bi sve bilo sjebano, unishteno, postojala bi samo energija, jer bi crne rupe "pojele sve".

drugo, koliko je star kosmos i koliko je uopshte vremena potrebno da se gore navedene gomile i gomile jednostavnih reakcija oforme? naravno, to je referentno... recimo da je nash Sunchev sistem star oko 25 milijadi godina, starost kosmosa mislim da josh nije utvdjena, ali sudeci po odmicanju nebeskih tela jedno od drugog, its a lot...

Ako je vec prozor otvoren, i da se mnogo inteligentnije vrste uspostavile kontakt, zashto bi vlasti to objavile? Prvo bi reatardirani amerikanci pocheli masovnu histeriju, verovatno kako tje ovi da ih poubijaju, dalje ide religiozna histerija, koji je njihov bog ili neshto slichno. Tako da je chuvanje te tajne verovatno u opshtem najboljem interesu, iako bi nas vecina reagovala sa interesovanjem i fascinacijom, postoje i gore navedeni debili...

Link to comment
Share on other sites

A s kime ti to pricas, ne vidim da je neko rekao da nema et zivota...ali postoji jedna stvar koja se zove prozor kontakta, vremenski period u kome su civilizacije na takvom stupnju razvoja da mogu a komuniciraju...e pa taj prozor je prilicno uzak da se tako izrazim...zato ne verujem da je bilo nekog kontakta do sad...taj problem uspostavljanja kontakta je stanislav lem odlicno razradio u svojoj knjizi fijasko...znam da vas smaram, ali stvarno vredi procitati:)

Zashto ne bi bio uspostavljen kontakt?

Vidi imash mnogo primera npr.

1. Oummo (pisani dokument!)

2. Area 51

Shto se tice ovog prvog... neki drugi put

A Area 51 - zasto Ameri ne puste ljude i kamermane tu da vide da tu nema nichega... nego su stavili zicu na 5 kilometara.

Imamo Bermudski trougao - da li je neko objasnio shta se tu deshava?

Nama ljudim ne bi bilo dovoljno ni da nam vanzemaljac izadje na tv i kaze: Mi smo vanzemaljci... dosli smo na zemlju. Ljudi bi rekli : kakva je ovo zajebancija

Tako da ne verujem da cemo uskoro uspostaviti kontakt pre svega zbog toga shto jos nismo spremni da prihvatimo kosmos onakvim kakav stvarno jeste.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Do jaja...

''Nek nam vrate Elvisa,

Haseta, Brus Lia,

a evo im silikoni atomska i CIA''

(Edo Maajka ''Jesmol sami'',2004)

[:D]

Edited by Brain Damage

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Najverovartnije je da je velika vecina tih prica "ja sam izabran kidnapovali me vanzemaljci" izmisljena zbog auto propagande ili je neko to toliko umislio da je izgubio osecaj za stvarnost.

A po nekoj mojoj logici ako vec gadjamo na foru da su vanzemaljci tu oko nas i da nas sa nekom vrhunskom tehnologijom proucavaju.Onda mi se cini logicnije da

one koje su kidnapovali (ako im je to uopste potrebno) nakon analize puste sa delimicno izbrisanom memorijom tako da se on ne bi secao celog tog kidnapovanja.

A da bi diskutovali o necem kao sto je nastanak kosmosa i postojanosti oblika zivota sirom univerzuma mislim da posedujemo sa premalo cinjenica.

Ali sigurno bi bilo glupo stvoriti nesto tako ogromno poput svemira sa samo jednom malom plavom palnetom u njemu bi bilo totalna glupost.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u nekom filmu sam cuo ... kaze " zasto nas,ako postoje inteligentna bica van nase planete,ne kontaktiraju ? "

"ti si inteligentniji od buba-svabe...da li si pokusao da je kontaktiras?"

mnogo dobro ^^

JAoo i ja sam skoro gledao taj film!!

Inache kontam da negde daleko mora da postoji josh neki life.

Ili ko u South parku , zemlja je mozda samo reality show , a zapravo svako bice na zemlji ima svoju planetu , i metli ih sve na jednu da vid sta ce biti:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...