Jump to content

demokratija vs diktatura*tito ili bilo koj vladar


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Kakva je to demagoshka banda"

... ma isto sranje su i oni postali... sad su u fazonu i mi smo demokrate podrzacemo demokratske promene bla bla... pif bre i oni su mi neshto smekshali [:D]

ali nemojte se zavaravati da oni uzivaju podrshku samo neobrazvanih... zapravo chini mi se da imaju mnogo vishe visoko obrazovanih ljudi koji ih podrzavaju nego bilo koja druga stranka... e sad shto su gotovo svi seljaci na njihovoj strani je drugi aspekt :)

Ono visokoobrazovanih shto je ostalo u Srbiji ne glasa... [:D]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Eto Ivan me je skontao...

Btw. da sazhmem - Nijedan poredak netje valjati, problem je u LJUDSKOJ PRIRODI

takodje ne mislim da je sad neko usrano vreme, uvek je bilo na neki nachin zajebano i uvek ce biti, takav je zhivot, takvi su ljudi, nisam budala da budem optimista, nisam ni pesimista nego sam realna..

oO

 

Link to comment
Share on other sites

@Ronaldinjo

Pljujes po ljudima, vredjas...pa ti se bre LJUTIS. Ti se covece ljutis sto si u manjini.

Ne bi trebao jer je to zdrava konkurencija. Niko ovde jos nije rekao "Fuj bre spijunu Demokratski"(pogledaj dalje u tekstu) pa da mu vrecas tako. Ne volim bas takve ljude (ako se mogu ljudima nazvati)...misle da su u pravu i da ceo svet njih treba da slusa( ko je spomenuo amere :)).

Pogledaj samo kineze...cetvrtina stanovnistva na zemlji su kinezi. Drzava stara oko 5000 godina, i sta su oni odabrali koristeci svoj Exp? Dodaj tome uvek lude Ruse i sta dobijas? Prosto...u MANJINI SI,krivo ti je i ljutis se.

@Ostali

Po meni...sve dok se ljudi bore za status LIDER-a iliti vodje nastaje haos, svadje koskanja i ostala sra*a. Komunizam je bio sam vrh sto se toga tice...pricas nesto protiv drzave ili vladara i pojede te mrak. Mada su komunizam iskvarili ljudi a ne da je bio losh...

Mada ni Vojni sitem ne bi bio losh...

NEMCI su ginuli do poslednjeg...da su krenuli na Amere umesto na Ruse ...svet bi danas bio mnogo bolje mesto. Al' ih sjebali Japanci pa udarili na ruse, i morali su da im pomognu.

Pogledajmo Japan, zemlja u kojoj se do pre 200 godina na vlast dolazilo macem...e to se zove vlast. Izadjes sa vojskom u boj i u prvim si redovima i ima velike sanse da pogines - kako ljudi da ti ne veruju...kada si rame uz rame sa njima kada treba.

A ne danas ameri...posalju nebitnog coveka, on obelezi cilj a tamo neki HEROJ samo stisne dugme i gotovo. E zbog toga ne volim amere...nema tu casti, a i istorija im je duga...

A evo zato ih jos nevolim. Pre nekih mesec dana se setam sa par ortaka po Novom Sadu i u centru kod katedrale nas salete neki likovi..."Uzmi letak. Daj potpis" pitam sta je ovo a oni likovi skupljaju potpise za ukidanje vojske. Tu sam popizdeo, zguzvao letak( nasilno mi stavljen u ruke) bacio liku u face...onda se najednom smirio, nasmejao jadniku i nastavio da se setam.

TO TI NIKAD NECE POLETETI proslo mi je kroz glavu...

I posle kazite da te Demokrate nisu spijuni i izdajnici. Prvo nam ruse zemlju pa ruse vojsku i ugled vojske...pa jos hoce i da je ukinu.

FUJ BRE SPIJUNI, PEDERI, NARKOMANI i OSTALA DEMOKRATSKI GAMADI!

SVE OSTALO SAMO NE DEMOKRATIJA!

Ako neko hoce da mi dokaze da je u pravu, neka me pobedi u fajtu 1na1 sa hladnim oruzjem ili golim rukama i postajem DEMOKRATA!

Samo mi pre toga pogledajte profil...hvla.

OVO MORAM DA DODAM :)

Ameri traze od kineza da se razjasne okolnosti o desavanjima na trgu oko 1980 god, kao povreda ljudskih prava...a oni njima " Mars bre u ku**c, idi svojoj kuci pa gledaj ljudska prava", :) carevi Kinezi.

( oko 1980 god. su Demokrate izasle u protest protiv vlasti. A ovi isterali tenkove,cekali da padne mrak, sve izgazili i ocistili trg do jutra - ovo je skraceno)

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

Po meni...sve dok se ljudi bore za status LIDER-a iliti vodje nastaje haos, svadje koskanja i ostala sra*a. Komunizam je bio sam vrh sto se toga tice...pricas nesto protiv drzave ili vladara i pojede te mrak. Mada su komunizam iskvarili ljudi a ne da je bio losh...

Tu i jeste problem komunizma - nemogu svi ljudi da budu jednaki... Komunizam je teorija, a praksa je neshto sasvim drugo.

Mada ni Vojni sitem ne bi bio losh...

NEMCI su ginuli do poslednjeg...da su krenuli na Amere umesto na Ruse ...svet bi danas bio mnogo bolje mesto. Al' ih sjebali Japanci pa udarili na ruse, i morali su da im pomognu.

Pa ne bih se bash slozio da Hitler nije hteo da ide na Ruse - ako malo bolje razmislish i setish se osnovnih uzroka I i II Svetskog rata shvaticesh da su osnovni ciljevi bili resursi kojih u Evropi nije ostalo pochetkom XX veka. Samim tim je Rusija bila logichan cilj kao najveci izvor prirodnih resursa.

Pogledajmo Japan, zemlja u kojoj se do pre 200 godina na vlast dolazilo macem...e to se zove vlast. Izadjes sa vojskom u boj i u prvim si redovima i ima velike sanse da pogines - kako ljudi da ti ne veruju...kada si rame uz rame sa njima kada treba.

A ne danas ameri...posalju nebitnog coveka, on obelezi cilj a tamo neki HEROJ samo stisne dugme i gotovo. E zbog toga ne volim amere...nema tu casti, a i istorija im je duga...

U istoriji Amerike je takodje bilo heroja. Vremena se menjaju. Bilo bi glupo poslati konjicu na drugi kontinent da postavi bombu na tamo neki objekat ruchno kada to moze da se odradi iz aviona sa 10K metara. Razlika izmedju heroizma i gluposti je nekada veoma tanka linija.

A evo zato ih jos nevolim. Pre nekih mesec dana se setam sa par ortaka po Novom Sadu i u centru kod katedrale  nas salete neki likovi..."Uzmi letak. Daj potpis" pitam sta je ovo a oni likovi skupljaju potpise za ukidanje vojske. Tu sam popizdeo, zguzvao letak( nasilno mi stavljen u ruke) bacio liku u face...onda se najednom smirio, nasmejao jadniku i nastavio da se setam.

TO TI NIKAD NECE POLETETI proslo mi je kroz glavu...

I opet - vremena se menjaju - realno gledano u savremenom ratu vojska od milion vojnika sa starom tehnikom nema shanse protiv deset hiljada profesionalnih vojnika sa najsavremenijom opremom. S druge strane vojska koshta, a nasha drzava nema para da izdrzava normalnu vojsku. Po meni je ovde vazniji kvalitet i zato dajem glas za profesionalnu vojsku.

I posle kazite da te Demokrate nisu spijuni i izdajnici. Prvo nam ruse zemlju pa ruse vojsku i ugled vojske...pa jos hoce i da je ukinu.

FUJ BRE SPIJUNI, PEDERI, NARKOMANI i OSTALA DEMOKRATSKI GAMADI!

SVE OSTALO SAMO NE DEMOKRATIJA!

Ako neko hoce da mi dokaze da je u pravu, neka me pobedi u fajtu 1na1 sa hladnim oruzjem ili golim rukama i postajem DEMOKRATA!

Samo mi pre toga pogledajte profil...hvla.

Surova chinjenica - svet u kome danas zivimo lezi na parama i interesima jedne jedine "superdrzave"... Pravila diktiraju oni dok ih neko ne skine sa "prestola".

OVO MORAM DA DODAM :)

Ameri traze od kineza da se razjasne okolnosti o desavanjima na trgu oko 1980 god, kao povreda ljudskih prava...a oni njima " Mars bre u ku**c, idi svojoj kuci pa gledaj ljudska prava", :) carevi Kinezi.

( oko 1980 god. su Demokrate izasle u protest protiv vlasti. A ovi isterali tenkove,cekali da padne mrak, sve izgazili i ocistili trg do jutra - ovo je skraceno)

Sa pozicije sile je uvek lako "pregovarati". Medjutim seti se kineske ambasade u Beogradu... Bice dobro ako Kina uspe da se podigne toliko da protivotezi Americi.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

( oko 1980 god. su Demokrate izasle u protest protiv vlasti. A ovi isterali tenkove,cekali da padne mrak, sve izgazili i ocistili trg do jutra - ovo je skraceno)

Tada je u Kini, zbog visoke stope nezaposlenosti, kao resenje bio primenjen sistem koji je zaposljavao ljude na odredjenim pozicijama. Imali su platu, zdravstveno, socijalno, penziono, ali su bili osudjeni da ostanu na tom poslu do kraja radnog veka, svidjao im se ili ne.

I ljudi sa visokim obrazovanjem su isto tako zavrsavali, tj. kao i oni bez obrazovanja. Cemu onda visegodisnje studiranje i sav taj trud i napor?

Studenti su te godine protestovali protiv toga, a ne protiv vlasti, i zato su bili pogazeni tenkovima.

Generalno, citav tvoj stav i hejterski post su patetican pokusaj ozbiljnosti i upucenosti, od kojih nema ni traga, sa sve slagom na torti na koji sam se slatko nasmejao:

Ako neko hoce da mi dokaze da je u pravu, neka me pobedi u fajtu 1na1 sa hladnim oruzjem ili golim rukama i postajem DEMOKRATA!

Mislim, sinak, jel ti zivis u kamenom dobu ili dvadeset prvom veku?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Mada ni Vojni sitem ne bi bio losh...

NEMCI su ginuli do poslednjeg...da su krenuli na Amere umesto na Ruse ...svet bi danas bio mnogo bolje mesto. Al' ih sjebali Japanci pa udarili na ruse, i morali su da im pomognu.

zoltrix, chudo jedno sta sve mozesh da saznash ako procitash IJEDNU knjigu o istoriji 20. veka...

Japanci nisu napali Ruse u Drugom Svetskom ratu nego rusi Japance, 4.avgusta 1945 kada su izvrsili invaziju na Mandzuriju . Japanci su napali sedmog decembra 1941. Amerikance kod Perl Harbura a dva dana nakon toga Hitler je mozda i nepotrebno objavio rat Amerikancima koji su do tada dve godine kulirali napade Nemacke na Britaniju, Rusiju...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

zoltrix, chudo jedno sta sve mozesh da saznash ako procitash IJEDNU knjigu o istoriji 20. veka...

Japanci nisu napali Ruse u Drugom Svetskom ratu nego rusi Japance, 4.avgusta 1945 kada su izvrsili invaziju na Mandzuriju . Japanci su napali sedmog decembra 1941. Amerikance kod Perl Harbura a dva dana nakon toga Hitler je mozda i nepotrebno objavio rat Amerikancima koji su do tada dve godine kulirali napade Nemacke na Britaniju, Rusiju...

Nemacka do tada nije nijednom napala Englesku...

Zbog chega?

Pa zato shto su Nemci Germani bash kao i Englezi... Hitler nije hteo prolivanje germanske krvi, pa je hteo da sklopi primirje pa je zastao Denkerka... Shto je omogucilo De Golu i 300 soma francuskih vojnika da shmugne u Afriku...

Rusi su se plasili od japanskog napada, pa su svoje najjace jedinice smestili na istok. 1941 se te jedinice prekomanduju na Zapad (Moskvu) shto je pomoglo da Rusi predju u kontra ofanzivu... i pobede Nemce i nanesu im prvi poraz... Dakle, kontakta izmedju Japana i Rusije u uvodnim (najbitnijim) godinama rata nije ni bilo kao shto je iguana i rekao.

Edited by Brain Damage

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

kako nije nemacka napala britaniju? jesi li ti cuo o bitci za britaniju, koja je vodjena u jesen 1940. izmedju luftwaffe i raf-a...zbog poraza luftvafe hitler je odlozio pripremanu kopnenu invaziju. da su se sukobili na tlu britanije, nemacke pancer divizije bi ih zbrisale.

a da ne govorimo o bombardovanju londona, koventrija...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

kako nije nemacka napala britaniju? jesi li ti cuo o bitci za britaniju, koja je vodjena u jesen 1940. izmedju luftwaffe i raf-a...zbog poraza luftvafe hitler je odlozio pripremanu kopnenu invaziju. da su se sukobili na tlu britanije, nemacke pancer divizije bi ih zbrisale.

a da ne govorimo o bombardovanju londona, koventrija...

Napali su ih poshto su pregovori o primirju propali... daleko od toga da kazem da Engleskoj nije bilo nishta ali to je bilo minimalno... imajuci u obziru shta su prezivele Francuska i Rusija...

Da su se sastali na kopnu... pa ja ti o tome govorim - nije bilo susreta na kopnu GB

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

pregovori o primirju? lele...

jedini pregovori su bili oni koji su postojali u glavi ludog rudolfa hesa koji je 10 maja 1941. uzeo mesersmit 110 da bi se u skotskoj sreo sa nekim vojvodom koji je trebao da ugovori susret sa kraljem dzordzom VI koji je dalje trebao da smeni Cherchila chime bi se pojavila mogucnost za pregovore...

kada je ovo chuo hitler, odrekao ga se... a kasnije su mu u nirnbergu sudili kao ludom...

lele, kakvi bre pregovori. pa jel gledash ti barem diskaveri

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Da gledam diskaveri...

Shta mislis zasto su dozvolili da se povuku britanske i francuske trupe iz Francuske (posle prelaska preko Ardena)? Gest dobre volje?

Mozda nisi cuo ali ti pregovori su bili tajni i oni su ubrzo propali... Medjutim ogroman broj vojnika britanskih i posebno francuskih je to iskoristio i povukao se...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

pregovori? to su kao one priche da se hitler dogovarao sa Kongom da ovi izvrshe invaziju na ameriku 1944. i preokrenu plimu rata...

denkerk je bio pogreshna odluka nemaca, odnosno hitlera koji je verovao da luftvafe moze sama da dokrajci saveznicke snage zarobljene u dzepu oko tog grada, bez nepotrebnih gubitaka tenkova i pesadije

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Tu igricu nikad nisam igrao ;) igram iskljucivo strategije...

Sad cu ti reci...

Francuzi su izgubili svoju veliku koloniju Indokinu... i dali je Japancima. Ne bih rekao da su bili netaknuti... mozda bi sve to dobilo na tezini da je nemacki general spalio Pariz na naredjenje Hitlera...

Nasuprot tome Britanci nisu izgubili kolonije u Indokini.

Znash kako ne bi poredio bombardovanje sa pravom invazijom... mislim da je to malo glupo.

Poz

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

naime francuska skoro uopste nije pretrpela nikakve gubitke - jesi li ti chuo za kapitulaciju francuske u vishiju? choveche francuska je ostala netaknuta, ceo nemacki oficirski kor je jebavao po parizu tokom rata. sve do sredine '44, kad krece saveznicka ofanziva, koja je do kraja avgusta oslobodila ceo severni deo zemlje; posle toga je sve "road to berlin"

sa druge strane engleska je skoro 3 godine nemilosrdno unistavana od strane luftvafea. zbog toga je drezden kasnije strahovito bombardovan od strane saveznika; za samo 7 dana grad je poravnat, i tada je poginulo 100 hiljada ljudi

i da - stavljati francusku i rusiju u istu recenicu kad se radi o zrtvama i unistavanju je naf sed sa tvoje strane...

drezden je bombardovan tokom dva dana u februaru 1945-te kada je poginulo oko 100 hiljada , uglavnom izbeglica pred crvenom armadom. za osvetu englezi nisu bombardovali drezden posebno, nego hamburg nakon sto su nemci sravnili koventri...

ali ok, stijo kapiram da nema svrhe da vishe pricamo ovoj deci...

pas laje, vetar nosi.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Da gledam diskaveri...

Shta mislis zasto su dozvolili da se povuku britanske i francuske trupe iz Francuske (posle prelaska preko Ardena)? Gest dobre volje?

Mozda nisi cuo ali ti pregovori su bili tajni i oni su ubrzo propali... Medjutim ogroman broj vojnika britanskih i posebno francuskih je to iskoristio i povukao se...

auuuu...

u pravu si da je Hitler imao dileme oko Engleza zbog krvi, pogotovo sto je politicka klima u Engleskoj bila naklonjena Nemcima 30-tih godina, zbog narastajuceg straha od komunizma i u uverenju da ce Nemci zaustaviti crvene. ali je dileme ubrzo prevazisao i resio da terorise Engleze. V1 i V2, oruzje odmazde, pomerilo granice u raketnoj tehnologiji samo zbog Hitlerove resenosti da kazni Engleze, da ne govorimo o Luftvafeu...

a sto se tice Ardena...

taj proboj se desio krajem '44. kao poslednji trzaj Rajha. 50 divizija super-tenkova koji su zgazili saveznike, a onda se ugasili zbog nedostatka goriva. Dankerk je bio '40.

stvarno, ako zelis ozbiljno da razgovaras o WW2, nemoj da ti se znanje zasniva na 5 poluinformacija ko zna odakle, upotpunjenih secanjima iz osnovne.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

a sto se tice Ardena...

taj proboj se desio krajem '44. kao poslednji trzaj Rajha. 50 divizija super-tenkova koji su zgazili saveznike, a onda se ugasili zbog nedostatka goriva. Dankerk je bio '40.

Bila su dva napada preko Ardena - ti znash za jedan... i onda ja imam poluinformacije

Sad cu da ti objasnim:

Ardeni su planinski masiv u Belgiji... Belgija i Holandija su bile neutralne. Shta se desava? Da bi Hitler obishao Mazino liniju(sistem utvrdenja) morao je da prodje negde drugde. Jedino preko Belgije i Holandije.

Francuzi su verovali da ce poshtovati nezavisnost Bel I Hol medutim nije bilo tako. Francuska je posle toga bila pregazena. Znaci to je bila '40

Shto se tiche 44 da ti dokazem da nisam snabdeven dezinformacijama:

Napad je bio preko Ardena. To jeste bio njegov poslednji trzaj... tj napad na Dvajta Ajzenhauera posle iskrcavanja na Normandiji. Na trenutak je bio Ajzenhauer iznenadjen medjutim posle bitke kod Kurska vishe nemacka vojska nije bila ona od pre.

Edited by Brain Damage

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...