Jump to content

demokratija vs diktatura*tito ili bilo koj vladar


Recommended Posts

ljudi josh nisu na tom nivou svesti da bi mogli normalno da prihvate ideju socijalizma ili demokratije. Svi traze korist u sistemu vrednosti koji je osnovan na tome ko ima vishe, a ko manje materijalnih dobara. Po meni, tek kada se pojavljuje ozbiljna egzistencijalna opasnost po chovechanstvo ono pochinje da shvata da materijalno blago nije najvaznije za opstanak...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok ljudi + bilo sta - utopija

Ne bih se slozio sa tim,na primer u komunizmu ne mogu nikako da budu ok ljudi,uzmimo na primer da si ti "ok covek" i da crncis 10h za istu platu kao neki baja koji ce za isto radno vreme da bleji.Jel bi prihvatila to?

Edited by hahaha
Link to comment
Share on other sites

Najbolji su sistemi gde se pitaju 2-3 licnosti...

Tu je najmanja verovatnoca da ce neko nesto ukrasti... Previshe ljudi je na funkcijama...

Ma bre ovako to treba:

1. Ekonomski sektor

2. Privredni sektor

3. Diplomatski

U svakom sektoru po jedan ''guverner'' sistema i kraj... u ovom nasem uredjenju i shto je josh vaznije, nedoraslosti ljudi za funkcije koje obavljaju uvek se nadje nekoliko budala koje ce da ojade drzavu...:)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Najbolji su sistemi gde se pitaju 2-3 licnosti...

Tu je najmanja verovatnoca da ce neko nesto ukrasti... Previshe ljudi je na funkcijama...

Ma bre ovako to treba:

1. Ekonomski sektor

2. Privredni sektor

3. Diplomatski

U svakom sektoru po jedan ''guverner'' sistema i kraj... u ovom nasem uredjenju i shto je josh vaznije, nedoraslosti ljudi za funkcije koje obavljaju uvek se nadje nekoliko budala koje ce da ojade drzavu...:)

to u teoriji već postoji.. nezavisna zakonodavna (skupština), sudska (doh) i izvršna (vlada) vlast..

u banana republikama to ne funkcioniše..

Link to comment
Share on other sites

Socijalizam kao ideja je super, nazalost, stvari su malo drugacije u praksi...demokratija je jos bolja, ali su se stvari od socijalizma do demokratije mnogo promenile, tako da ona jos manje valja u praksi...sto kaze stija, moze da bude i anarhija, ako su ljudi ok, nema frke.

Problem je sto ljudi nisu ok, i sto treba sa njima kao sa zivotinjama.

Dobar si, nece te niko dirati, i imaces uslove da zivis ok.

Los si, dobices po ushima.

Klasicna dresura, a tako i treba. Za nepoverovati kako kompleksno bice kao covek moze da se spusti na grane sa kojih je sisao..(metaforicki ;))

Ma šta mi napriča, ništa gluplje ni smešnije nisam čuo u svom životu, žalosno je što ima ljudi kao što si ti. Ahahahahahahahahaha!!!!!!!!!

[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]

Smrt socijalizmu živela sloboda razmišljanja i mišljenja. [8D]

Link to comment
Share on other sites

@Ronaldinho

Shta je sa ovim chovekom? Inspirisan je do bola :))

Pazi liku demokratija ne postoji u praksi... kapirash? ''kolevka'' demokratije je drzava tiranin...

Demokratija je kada stradaju ljudi u zatvoru a to se zatashka posle nedelju dana (kod nas se Srebrenica pominje 10 dina)

Demokratija je kad se napada narod bez saglasnosti UN (Mislim na nas)

Demokratija je kad se drzavi oduzima deo teritorije naocigled celog sveta?

Demokratija je kad su ''okupirali'' pola sveta i sad imaju vise vojnika van USA nego u njoj?

I josh hiljadu primera...

To je demokratija? Pa vidish meni se vishe svidja tiranija!

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

@Ronaldinho

Shta je sa ovim chovekom? Inspirisan je do bola :))

Pazi liku demokratija ne postoji u praksi... kapirash? ''kolevka'' demokratije je drzava tiranin...

Demokratija je kada stradaju ljudi u zatvoru a to se zatashka posle nedelju dana (kod nas se Srebrenica pominje 10 dina)

Demokratija je kad se napada narod bez saglasnosti UN (Mislim na nas)

Demokratija je kad se drzavi oduzima deo teritorije naocigled celog sveta?

Demokratija je kad su ''okupirali'' pola sveta i sad imaju vise vojnika van USA nego u njoj?

I josh hiljadu primera...

To je demokratija? Pa vidish meni se vishe svidja tiranija!

......... bla bla bla bla bla bla bla bla bla i još bezbroj stvari ali opet za razliku od socijalizma je bajka i raj!!!!!!!!!

[8D]

Link to comment
Share on other sites

ej bre, ako mi opet banujete ronaldinja, pa stvarno cu da popizdim...

sto se tice teme, jebo demokratiju, dva losa ubise milosa:) ko sto rece starbak (potpomognut ispitima sa pravnog:))) demokratija funkcionise u sprezi sa obavestenoscu, obrazovanjem, pa i inteligencijom biraca, a to je svuda u svetu na niskom nivou, o nama da i ne pricam...eto, radikali su otprilike najpopularniji i to bez ikakvih kradja glasova, to meni dovoljno govori o demokratiji...barem za nas demokratija nije, tj nije jos, jer smo na sjebanom stupnju razvoja, treba nam neko da nam jebe mater, u pozitivnom smislu, ali jebiga, tu je uvek rizik da taj neko bude saban...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu radikali prvi zbog demokratije... shto se mene tiche njih nikada ne bih stavio da budu na vlasti...

Kakva je to demagoshka banda... nevidjeno... Nikolic, Sheshelj, Vucic, Todorovic, Pop Lazic, Jovanovic. Dream team!

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

"Kakva je to demagoshka banda"

... ma isto sranje su i oni postali... sad su u fazonu i mi smo demokrate podrzacemo demokratske promene bla bla... pif bre i oni su mi neshto smekshali [:D]

ali nemojte se zavaravati da oni uzivaju podrshku samo neobrazvanih... zapravo chini mi se da imaju mnogo vishe visoko obrazovanih ljudi koji ih podrzavaju nego bilo koja druga stranka... e sad shto su gotovo svi seljaci na njihovoj strani je drugi aspekt :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...