Jump to content

demokratija vs diktatura*tito ili bilo koj vladar


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svasta se danas naziva demokratijom, po meni to je nacin drzavnog uredjenja koji pripada istoriji i vremenu u kome je nastao. Interesuje me bas sta podrazumevate pod pojmom demokratija? Predstavnicki sistem nije neposredna demokratija kakva je nekada postojala.

Ali svi koji su proucavali marksizam u svakom slucaju znaju sta je buducnost. [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ceo život sam se borio za demokratiju, to je moj osnovni životni moto, najviše od svega mrzim socijalizam, to je najveće đubre od uređenja!!!!!!!!! Od toga mi je muka i ubio bi se da sam socijalista u krvi. [:(!] [:(!] [:(!] [:(!] [:(!] [:(!] [:(!] [:(!] [:(!] Smrt socijalizmu sloboda narodu i slobodnom mišljenju. A ti iznad idi ubi se odma i svi socijalisti(a ima vas poviše, gotovo ste svi takvi, kada nešto krenete, urotite se protiv nekog i rasturate ga tvrdnjama koje nisu tačne, ali socijalizam je u krvi svih vas, nažalost, zato ja ovde ni nemam pravog prijatelja, dok u New York-u imam i previše!!!!!!!!!), nema za vas budućnosti, vi otpadate. [8D]

Edited by Ronaldinjo
Link to comment
Share on other sites

Socijalizam kao ideja je super, nazalost, stvari su malo drugacije u praksi...demokratija je jos bolja, ali su se stvari od socijalizma do demokratije mnogo promenile, tako da ona jos manje valja u praksi...sto kaze stija, moze da bude i anarhija, ako su ljudi ok, nema frke.

Problem je sto ljudi nisu ok, i sto treba sa njima kao sa zivotinjama.

Dobar si, nece te niko dirati, i imaces uslove da zivis ok.

Los si, dobices po ushima.

Klasicna dresura, a tako i treba. Za nepoverovati kako kompleksno bice kao covek moze da se spusti na grane sa kojih je sisao..(metaforicki ;))

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa svi valjda dobro znate da je, in theory, socijalizam daleko bolji od demokratije u nekim pogledima. Nazalost, s obzirom da ne zivimo u svetu cvetica i princeza, gotovo je nemoguc rad ljudi na opstem dobru, a samim tim i propada svaka mogucnost da nas socijalizam zadesi. Ideoloski soc. naravno ne treba mesati sa onime iz Rusije, Kine,....

Demokratija je, za sada, najmanje od svih zla, a prosperitetan je upravo zbog toga sto se nekim svojim delom oslanja na realnost i stvarne covekove mogucnosti. Sto naravno ne znaci da nas u buducnosti ne ocekuje nesto bolje.

Long live the future!

Link to comment
Share on other sites

Kolektivna svest. Aj da napravimo neku makinu za ispiranje mozga koja ce da emituje talase sa pobednika...program za ispiranje ce se snimati na afteru RHHa svakog petka :))

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Sto bi stari Grci rekli:Drzava je i bez glumaca najbolja tragedija. Demokratija je bozansko pravo neznalica da vladaju lose.

Sto bi Platon rekao,prvo treba izgraditi drzavu u sebi,pa tek drzavu kao zajednicu ljudi.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Demokratija je jos jedan od sistema koji super zvuci u teoriji ali u praksi je neodrziva, isto kao i socijalizam.

Jedino sto ljude moze da drzi pod kontrolom i kao takav da funkcionise je kapitalizam, ako se pogleda kroz istoriju iako nije postojao u istom obliku kapitalizam je jedini opstao kroz vekove!

Bas pre neki dan sam video na tv-u mislim da je neki film ali nije ni bitno!

Jedino cega covek ne moze da se odrekne to je moc!!! Mozes sve da mu oduzmes i on ce preziveti ali ako mu oduzmes moc on vise ne moze da funkcionise! A danas kao i ranije je najmocniji onaj koji ima najvise para!

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Sto bi Platon rekao,prvo treba izgraditi drzavu u sebi,pa tek drzavu kao zajednicu ljudi.

Najpametnije o drzavi sto sam ikada cuo, ovo moram da upamtim.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Jedino cega covek ne moze da se odrekne to je moc!!! Mozes sve da mu oduzmes i on ce preziveti ali ako mu oduzmes moc on vise ne moze da funkcionise! A danas kao i ranije je najmocniji onaj koji ima najvise para!

Ovde malo gresis,sto bi rekao Vito Markovic,jedina covekova neotudjiva imovina je smrt.A to da su ljudi odredjene kolicine moci davno je zakljucio Makijaveli.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Starbak-om da nije problem u uredjenju nego u ljudima. Da ne gledaju usko svoje interese mogli bi da opstanu u bilo kakvom uredjenju. Dzabe name sve demokratije ovoga sveta kada dodje nas ministar finansija pa radi cak i ono sto od njega MMF i ne trazi nebi im zaso pod kozu pa kada izgubi mandant ovde da dobije tamo neko mesto.. Dokle god su takvi ljudi samo uredjenje drzave ne znaci mnogo..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...