Jump to content

richard d. james


Recommended Posts

josh jedna zanimljivost koju sam danas skontao

Here's a riddle for the non-french speaking listeners. On time 2'42" of the track "Windowlicker" a woman's voice distinctly says in the right speaker the following sentence: "J'aime faire des craquettes au chien", which is quite puzzling, believe me! For if that sentence was intentionnal, it should mean "I like to do it with dogs", but in very childish words. Another explanation is that the girl who recorded that part spoke with an accent, and that she doesn't say "craquettes" but "croquettes" (which means "biscuits") - it would seem to make more sense: "I like to make biscuits for the dog". Yet, nobody makes biscuits for his dog! The last solution would be that the woman likes to do dog-biscuits (dog flavoured biscuits), which seems to be the most pervert explanation, but all the more plausible!

A kinky song, definitely!

:)))

carina

19290-1094474060.jpg

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Josh taj psycho spot uz tu pesmu...blah,meni se iskreno ne svidja Come to daddy...jedan je Windowlicker...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

scena is spota za 'come to daddy' gde ono chudo vrishti na staramajku me je proganjala vecci deo srednje shkole ;)))

spot i cover za vinil je radio chris cunningham. radio je izmedju ostalog i spot za windowlicker, all is full of love - bjork... oni roboti koji se pipaju, portishead - spot sa pertlama... zaboravio sam kako se zove stvar :p , reklamu za bmw sa madonom... sve u svemu genijalan lik

obavezno pogledajte aphexove spotove za 'ventolin' (jebeni napad panike u zaglavljenom liftu) i 'on' (ostao sam hipnotisan i odgledao ga 3x za redom)

od muzike soulsikujte '[warp xxx] aphex_twin_-_warp_promo_december_2004-promo_cds-2004-hsmp3' - sjajna plocha. aphex je definitivno bog elektronike :))

mrzi me sada da rovarim... na ump3.de ima neki njegov live video iz rima. vredno gledanja

3,7-Dihydro-1,3,7-trimethyl-1H-purine-2,6-dione

Link to comment
Share on other sites

reklamu za bmw sa madonom je radio guy ritchie

a spot za madoninu pesmu "frozen" je radio chris cunningham

zaboravio si najjache spotove: squarepusher - come on my selector i leftfield - afrika shox

u svakom sluchaju je master master

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Sve ljubitelji Krisa [:D]

Najvishe voli da radi sa Aphex Twin i Squarepusher, jer ima potpunu slobodu, dok je radio "Frozen" naprimer smorila ga je najvishe pricha, ovde otju ovo, ovde otju ono, sad ovde vrane, pa da svetli mnogo...

188144-1082145724.jpg

Prvi disk koji sam slushao. Pochetak. Maznuli smo ga '95, kad niko nije imao love da obrishe bulju, ispred Industrije, na Platou, kad su dolazili Grci iz Kinetik records. U to vreme u Grchkoj nisu znali ni za house, ali ovi likovi su imali svashta. Tu je takodje i stradala jedna dupla plocha Autechre. Ljudi su ladno izneli pune diskove pred gomilu, koja je pola shatro gledala, pola marnjavala. Jebiga, nije mi bash drago zbog toga ali nije mi bas ni zao [:D]

Odmah sam skapirao da je to neshto potpuno novo i ludo.

Kasnije sam tek doshao do nekih drugih izdanja, saznao za Warp records, pa preslushao LFO, Speedy J, Autechre, Red Snapper, Squarepusher, Nightmares on Wax...

Lik valjda ima neku neizlechivu bolest, ne znam tachno shta? Uglavnom, mala je razlika izmedju ludaka i genija... Totalni pionir zvuka, crta svoje semplove.

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

reklamu za bmw sa madonom je radio guy ritchie

a spot za madoninu pesmu "frozen" je radio chris cunningham

mozak mi je na offu [:D]

zaboravio si najjache spotove: squarepusher - come on my selector i leftfield - afrika shox

zbog ovog gorim u paklu :)))

didgeridoo \o/

sve sto je ikada izaslo za warp je mnoooogo dobro... novi prefuse 73... mmmmm =))

inace primetio sam da na warp ljudi ili odlepljuju ili uopste ne mogu da ga podnesu. nema ravnodusnih

3,7-Dihydro-1,3,7-trimethyl-1H-purine-2,6-dione

Link to comment
Share on other sites

inace primetio sam da na warp ljudi ili odlepljuju ili uopste ne mogu da ga podnesu.

Taj rad apsolutno =)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

a i pun je kurac onih koji prvo ne podnose warp pa se odjednom "preobraze" u ljubitelje...dosta njih tek kasnije shvati koliko je to u stvari dobro...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ah brate, to me podseca na detroitashe...sekta koja brani machem i krvlju svoju ziku :P

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

.....Maznuli smo ga '95, kad niko nije imao love da obrishe bulju, ispred Industrije, na Platou, kad su dolazili Grci iz Kinetik records. Ljudi su ladno izneli pune diskove pred gomilu, koja je pola shatro gledala, pola marnjavala. Jebiga, nije mi bash drago zbog toga ali nije mi bas ni zao  [:D] ....

hehe ja ga maznuo :) -classics- i danas ga redovno jednom mesecno (barem) odslusam :) a nije da smo dosli tamo s namerom da marnjavamo. ali jebi ga kad mu na oci maznes... tip stoji uzima plocu autechre, kao gleda je i prica sa prodavacicom, spusta je ispod tezge i odlazi. cak nema ni guzve. prajsles :))) kako odoleti posle toga? ;)

razlika izmedju ludaka i genija... Totalni pionir zvuka, crta svoje semplove.

i ne samo to vec je i pravio par svojih instrumenata.

reci za ventolin sp ima pesma gde zvuci panika kao astmaticni napad bebe ... boles'

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...