Jump to content

Microsoft Xbox 360


Zoolok

Recommended Posts

Team Xbox

XNA je stigao. Tu su i:

* PowerPC procesor sa tri jezgra, svako jezgro radi na 3,2 GHz

* Unified shader architecture - nema vise pixela i vertexa, spojeni su u jedno

* ATI-jev GPU ima i 10 MB DRAM bafera i protok od ~256 GB/Sec (na PC-ju imamo ~30 GB/Sec)

* GDDR3 memorija, kojoj ravnopravno pristupaju CPU i GPU

* GPU obradjuje oko 1,5 milijardi vertica u sekundi (6800 Ultra obradjuje oko 600 miliona u sekundi)

* Vodeno hladjenje (!)

* DL DVD-ROM, 20GB HDD...

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Ovi nisu stedeli ninacemu!

Cak ima i "Wi-Fi Ready: 802.11 A, B and G"

http://www.xbox360blog.com/?p=12

Na ovome linku ima spekulacija oko cene oni pominju cenu od 250$-300$?????? KAKO?? Pa samo ovo gore sto sam naveo ovaj Wi-Fi u maloprodaju kosta oko 100 $? Nista mi nije jasno ali ako stavrno bude tolika cena ne da ce padane prodaja grafickih za pc nego samo tako...

Link to comment
Share on other sites

Na samim konzolama, Microsoft samo gubi novac. Tako je bilo i sa prvim Xboxom. Poenta je u softveru - u igrama je tolika zarada da nadoknadi one gubitke na prodaji konzole i obezbedi poveci profit.

Inace, R520 je vec pomeren za jesen, a ono sto Xbox 360 ima sada, PC ce da dobije (od ATI-ja) tek sa R600 modelom, znaci tek za oko godinu ipo dana, mozda i za dve godine.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio ni X box ne izlazi bas odmah, tako da nije strasno. Sto se cene tice gube oni brda para na konzolama, ali im je ideja da sa korisnickom bazom preteknu Sony i Nintendo. Ali na njihovu zalost, a na nasu srecu, najavljene su nove konzole i od konkurenata, a veliko je pitanje da li ce X box 360 moci da im parira uprkos impresivnim performansama sa PC stanovista. Problem i dalje ostaje sto se softver za Nintendo i Sony pravi specificno prilagodjen za taj hardver i sto te kompanije imaju mnogo bolje softverske ugovore sa firmama koje prave igrice kakve se igraju na konzolama (recimo nemate strategije i simulacije na konzolama, ali kad izbacite novog Maria poraste vam prodaja 10 puta).

Mada nisu oni tako ni lose prosli sa starim X-boxom, sto rece jedan od predstavnika MS-a "samo da vas spomenu u istoj recenici sa Nintendom i Sonijem je veliki uspeh". Samo sto ih je to dosta kostalo. Ostaje sada jos samo pitanje koliko oni kapiraju duh igraca koji se igraju na konzolama, recimo jedna od ogromnih zamerki starom X-boxu je bilo to sto je jednostavno bio preveliki! (otprilike velicine malo veceg barebone PC-a). Cini mi se da su taj problem sad resili, ali je opet pitanje kako ce druge sitnice uticati.

I jos zanimljivo zasto su ga bas nazvali X-box 360: Hteli su da ga nazovu X-box 2 ali su onda skapirali da izlazi Playstation 3, pa su zakljucili da ce ljudi pre kupiti nesto sto nosi veci broj za iste pare pa su ga nazvali 360 [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, naravno, Xbox 360 u prodaju krece tek na Bozic. Sa druge strane, Playstation 3 ce da ima Cell procesor u sebi, a svi znamo kol'ka frka se digla oko Cell-a :)

Sto se tice igara, ako XNA zazivi (a hoce, verovatno), igre ce biti iste na PC-ju i na Xboxu. Preciznije, igre za Xbox nece morati da se "portuju" sa Xboxa na PC jer je ideja Microsofta da i PC koristi XNA, barem u nekom obliku. U svakom slucaju, programeri igara za Xbox ce, sto se tice prebacivanja igara na PC, biti u mnogo boljoj poziciji nego programeri igara za Sony i Nintendo konzole.

Jos me zanima da li ce se novi Xbox pojaviti i u Japanu ovaj put...

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Kad cujem ovakvu vest "uplasim se" da ce PC gaming da nestane sa lica zemlje,... i da ce nam ostati da kao retardi uzmemo gamepad u ruke i igramo.......za mene nije igranje kad nemam misa i tastaturu , a konzole mi se gade jako , i sebe ne mogu da zamislim da igram nesto na tom djubretu napravljenom za retardirani deo populacije,.....serem po xbox-u,sony-ju, nitendu i svim ostalim koji imaju udela u izradi konzola,....Ma samo kad pomislim da stiskam X, krug, kocku, ili a ,b, c ,...ne moras cak da znas i da znas da citas i pises samo ubacis dvd i igras LOL,nema te lepote kao kod pc-ja, da se malo patis oko drivera, prostora na hdd-u ,pirata, crackova , jebote ne moras da znas nista, samo "Metes novce" dobijes igru i zaglupljivanje moze da pocne uz teken i neku pucacinu na kojoj ne moras da nisanis samo stiskas X i ubijas,.. jako zanimljivo......kako sam se iznervirao,... izvinjavam se zbog psovki ali ne mogu da ne psujem kad oni od ljudi (dece) prave praznoglave RETARDE i nepismene idote....Daj boze da zivi PC i PC gaming dok sam ja ziv i moja(buduca) deca,...a moju decu cu da gazim samo ako dotaknu jebenu konzolu ,....

The scent of a woman was not mine...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice igara, ako XNA zazivi (a hoce, verovatno), igre ce biti iste na PC-ju i na Xboxu. Preciznije, igre za Xbox nece morati da se "portuju" sa Xboxa na PC jer je ideja Microsofta da i PC koristi XNA, barem u nekom obliku. U svakom slucaju, programeri igara za Xbox ce, sto se tice prebacivanja igara na PC, biti u mnogo boljoj poziciji nego programeri igara za Sony i Nintendo konzole.

Problem nije u tome sto je bio problem portovati igre sa X-box-a na PC i obrnuto. Problem je sto MS zeli da neke igre zadrzi ekskluzivno za X-box pa onda kada izadju na PC vise ne vrede ni pisljivog boba (neko pomenuo Halo?). A i logika igraca koji se igraju na PC-u i na konzolama je dosta razlicita, pa samim tim WoW verovatno ne bi igrao niko iako bi se pojavila verzija za PS2, dok se u medjuvremenu ubijaju od nekog nastavka Final Fantasy-a koji je MMORPG isto kao i WoW.

Btw nisam mogao da odolim:

prave praznoglave RETARDE i ne pismene idote...

LOL [:D][:D][:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kad cujem ovakvu vest "uplasim se" da ce PC gaming da nestane sa lica zemlje,... i da ce nam ostati da kao retardi uzmemo gamepad u ruke i igramo.......za mene nije igranje kad nemam misa i tastaturu , a konzole mi se gade jako , i sebe ne mogu da zamislim da igram nesto na tom djubretu napravljenom za retardirani deo populacije,.....serem po xbox-u,sony-ju, nitendu i svim ostalim koji imaju udela u izradi konzola,....Ma samo kad pomislim da stiskam X, krug, kocku, ili a ,b, c ,...ne moras cak da znas i da znas da citas i pises samo ubacis dvd i igras LOL,nema te lepote kao kod pc-ja, da se malo patis oko drivera, prostora na hdd-u ,pirata, crackova , jebote ne moras da znas nista, samo "Metes novce" dobijes igru i zaglupljivanje moze da pocne uz teken i neku pucacinu na kojoj ne moras da nisanis samo stiskas X i ubijas,.. jako zanimljivo......kako sam se iznervirao,... izvinjavam se zbog psovki ali ne mogu da ne psujem kad oni od ljudi (dece) prave praznoglave RETARDE i nepismene idote....Daj boze da zivi PC i PC gaming dok sam ja ziv i moja(buduca) deca,...a moju decu cu da gazim samo ako dotaknu jebenu konzolu ,....

ROFL ja od kad imam komp nijedna jebena igra nije mogla da mi instalira iz

prve ili pokrene odma

zato sto se jebeno uvek desi neko sranje

i to sto kazes da je debilno kao samo

ubacis i igras

pa decko ja sanjam o tome odavno da moze da se desi na kompu

zasto bi se iko drko bez razloga kad

postoje konzole

i americki nacin je najaci qpis lepo konzolu i neki polovni laptop

i to je sve sto ti treba od tehnologije

Link to comment
Share on other sites

M$ se polako ali sigurno probija na vrh i u konzolashkom svetu. Jedini problem mu je reputacija [:D]

XBOX 360 je zaista zverska mashina, ali je josh interesantno shto ce M$ manje para gubiti na novom xbox-u: prvi xbox je kao shto svi znaju imao pentium III proc i nvidia grafiku i za svaku novu partiju chipova su morali da placaju dodatno intelu i nvidiji. Sada imaju excluzivna prava na powerpc procesore koje im je napravio ibm i na grafiku koju je odradio ati. Interesantno je da ovaj ati ima 48 pixel processing unit-a koji se dele na pixel i vertex shadere u zavisnosti od toga shta zahteva igra :) A i 10 mega drama onchip na grafici je isto trip.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan zanimljiv clanak na ovu temu: http://www.bit-tech.net/columns/2005/05/13...husiasts/1.html

"Nvidia have gone on record as saying that they think a unified shader architecture is a bad idea, whilst ATI have gone on record as saying they think it's the way forward for PC graphics. Unfortunately for Nvidia, it's really Microsoft, with the DirectX specification (soon to be renamed Windows Graphics Foundation, when Longhorn finallly turns up) that writes the rules. Whilst WGF will support separate pixel and vertex pipelines, there can be little doubt that the coding will favour a unified architecture, and consequently, ATI."

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

PlayStation 3 announced for 2006

LOS ANGELES--Today saw the second of the big three console makers announce their next-generation platform. At its pre-E3 press conference, Sony Computer Entertainment gave the world its first look at the PlayStation 3, as it now is officially called

Sony also confirmed the PlayStation 3, will use Blu-Ray discs as its media format. The discs can hold up to six times as much data as current-generation DVDs. It will also supporrd CR-ROM, CDR+W, DVD, DVD-ROM, DVD-R, DVD+R. It also confirmed the machine would be backwards compatible all the way to the original PlayStation.

Sony also laid out the technical specs of the device. The PlayStation 3 will feature the much-vaunted Cell processor, which will run at 3.2 Ghz and feature 2.18 teraflops of performance. It will sport 256mb XDR main RAM at 3.2 Ghz, have 256MB of GDDR VRAM at 700mhz, a detachable 2.5 inch HDD slot, six usb 2.0 ports, Memory Stick Duo, a SD slot, a compact flash memory slot, Compact flash slot, 2 hdmi outputs, 1 av multi out, 1 SPDIF optical output, and 1-gigabit Ethernet built in port

I naravno slika :)

http://mediaviewer.ign.com/ignMediaPage.js...4%2F614593.html

Link to comment
Share on other sites

-=KOMPLETNA SPECIFIKACIJA=-

Product name - PLAYSTATION 3

CPU Cell Processor PowerPC-base Core @3.2GHz

1 VMX vector unit per core

512KB L2 cache

7 x SPE @3.2GHz

7 x 128b 128 SIMD GPRs

7 x 256KB SRAM for SPE * 1 of 8 SPEs reserved for redundancy total floating point performance : 218 GFLOPS

GPU RSX @550MHz 1.8 TFLOPS floating point performance Full HD (up to 1080p) x 2 channels Multi-way programmable parallel floating point shader pipelines

Sound Dolby 5.1ch, DTS, LPCM, etc. (Cell-base processing)

Memory 256MB XDR Main RAM @3.2GHz 256MB GDDR3 VRAM @700MHz

System Bandwidth Main RAM 25.6GB/s VRAM 22.4GB/s RSX 20GB/s (write) + 15GB/s (read) SB 2.5GB/s (write) + 2.5GB/s (read)

System Floating Point Performance 2 TFLOPS

Storage HDD Detachable 2.5" HDD slot x 1

I/O USB Front x 4, Rear x 2 (USB2.0) Memory Stick standard/Duo, PRO x 1 SD standard/mini x 1 CompactFlash (Type I, II) x 1

Communication Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) x 3 (input x 1 + output x 2) Wi-Fi IEEE 802.11 b/g Bluetooth Bluetooth 2.0 (EDR)

Controller Bluetooth (up to 7) USB2.0 (wired) Wi-Fi (PSP) Network (over IP)

AV Output Screen size 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p HDMI HDMI out x 2 Analog AV MULTI OUT x 1 Digital audio DIGITAL OUT (OPTICAL) x 1

Disc media read only CD PlayStation CD-ROM PlayStation 2 CD-ROM CD-DA CD-DA (ROM), CD-R, CD-RW SACD SACD Hybrid (CD layer), SACD HD DualDisc DualDisc (audio side),DualDisc DVD side) DVD PlayStation 2 DVD-ROM PLAYSTATION 3 DVD-ROM DVD-Video DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW Blu-ray Disc PLAYSTATION 3 BD-ROM BD-Video BD-ROM, BD-R, BD-RE

Mislim 1.8 TFLOPS naspram Xbox-a koji ima ~1.0 TFLOPS

Za pocetak dovoljno :)

E da samo da pomenem i jadan i drugi procesor pravi IBM pa vidite ko ce da omasti brk najvise :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...