Jump to content

Anime


Recommended Posts

Pa sve sto si naveo su filmovi,a ne serije i nisu currently ongoing.Mozemo svi da izvadimo preko 20+ naslova koje treba pogledati i koji su vec stari,al bolje mi je da bacam nove stvari koje su solidne. To sto su tebi zhasu mozda se nekome svidja [:D]

Eto npr Afro samurai...pa de to ubaci ??? Bas je losh po mom misljenju.Sve sto pruza su akcione scene nista prica,likovi.Black samurai wants to revenge his father’s killer, the holder of the No.1 headband. Because he is wearing the No.2 headband, he is targeted by all those who want to make a name for themselves.

Mada bi mogli da napravimo neki Must Watch List pa da zakucamo za novo/stare ljude.Nesto tipa naslovi koji se najvishe puta pominju njih bacimo na spisak...sta god.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eto npr Afro samurai...pa de to ubaci ???
Agreed

Taj crtac ima samo pun qrac krvi u sebi. (Napravio sam vic upravo :D)

Da su nafilovali malo licio bi na nesto, naravno uvek postoji ta sansa da ga skenjaju jos vise u tom pokusaju.

Zanimljiv je. To je najbolji izraz za Afro-a.

Tekkon Kinkreet se drugi put javlja ovde kao preporuka. Ajde i to da pogledam.

Koliko hakeri balavci mogu da smaraju...? :)

Ex machina je meni licno samo lep za oko, isto kao i final fantasy (ajde Miki chekam te).Film ima kolicinu emo tematike koja ga automaCki izbacuje sa liste dobrih animeta. Watch how skillful we are in CG worldz, nista vise.

Paprika, Howl, Spirited away, Memories-naslovi koji vrede definitivno.

Metropolis sam poceo 2 puta davno i nisam mogao da zavrsim. Znam, failovao sam jako. :P

Mada bi mogli da napravimo neki Must Watch List pa da zakucamo za novo/stare ljude.Nesto tipa naslovi koji se najvishe puta pominju njih bacimo na spisak...sta god.

Genre based plx. :)

Kasnije javljam utiske za onih par oldskul crtaca koje sam skinuo u zadnje vreme.

Edited by uarewhatuare
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

potpuno si u pravu za afro samuraja. akcija bez preterane priche... ali... look better... postoji dobar razlog sto sam taj naslov naveo! BTW, obavezno overite The Sword Of The Stranger od novijih naslova!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Maj 12 2008

Ne verujem da ste naisli na ovaj film/torrent:

http://torrents.thepiratebay.org/4141132/S...132.TPB.torrent

Rec je o http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2185 - Sword of the stranger.

Nakon toga sledi Uare odgovor:

U jebote.

Osecam se kao narkoman kada se krne u venu pure shit-om.

Odlican penart, odlicna muzika, storyline, akcija, necenzirisane scene, sjajni kadrovi.

10/10 definitivno!

Katsu, fala na jos jednom besprekornom predlogu. [:D]

Nego,evo boljih verzija filma:

Sword of the Stranger [bluRay,720p,x264,DTS] - Yoroshiku-THORA 3.42gb

Sword of the Stranger [bluRay,1080p,x264,DTS] - Yoroshiku-THORA 6.07gb

Naravno Yoroshiku je radio translation,a Thora video.Jedina stvar je sto SHS i johnnyD verzije imaju vishe notes u toku filma,al dobro.

Ajd bacicu uskoro neki spisak pa da napravimo tu watch listu.

@fatboy koji je to razlog ?

@uare odgledaj ga bas ako nemas nista drugo.Uz svo postovanje prema tvorcu(manga mi stoji na polici)ne zelim da dajem dobru ocenu samo zbog imena i kultnog statusa Metropolisa.Ima toliko boljih stvari na ovu tematiku,a i nisam ljubitelj CGa.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

potpuno si u pravu za afro samuraja. akcija bez preterane priche... ali... look better... postoji dobar razlog sto sam taj naslov naveo! BTW, obavezno overite The Sword Of The Stranger od novijih naslova!

afro samurai je totalni prosek sa mutavom prichom. jedino shto odudara od toga je ucheshce rze i metha.

Link to comment
Share on other sites

@uare odgledaj ga bas ako nemas nista drugo.Uz svo postovanje prema tvorcu(manga mi stoji na polici)ne zelim da dajem dobru ocenu samo zbog imena i kultnog statusa Metropolisa.Ima toliko boljih stvari na ovu tematiku,a i nisam ljubitelj CGa.

Meh. Ako budem imao vremena. :P

Metjem i ja moj spisak ako uspem da se sastavim sa njim. Fali mu jedan dobar refresh.

A i ne bi bilo lose da neko pojasni pravljenje tog ultima spiska. Ko je taj ko ce da kaze :' E sada je spisak ispraznjen od retardiranih i pun dobrih naslova.'

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

a

b

c

? (ko nije gledao)

Daklem, primer na fatboy-u:

dead leaves ?

The Sword Of The Stranger a

Tekkon Kinkreet ?

Memories a

Afro Samurai b

Appleseed Ex Machina 2007 c

Paprika a

Howl`s moving castle a

Metropolis ?

Spirited away b

A nakon ratinga svih zadrtih otakua ide debata! \o/

Predlog: Metnite jedan spisak, sa sve serijama i filmovima,

ko ima da dopuni quote-uje spisak i dodatak bolduje.

Primer:

dead leaves ?

The Sword Of The Stranger a

Tekkon Kinkreet ?

Memories a

Afro Samurai b

Appleseed Ex Machina 2007 c

Paprika a

Howl`s moving castle a

Metropolis ?

Spirited away b

Xam'd Lost Memories b

Kaiji b

Baccano! a

Malo konfuzno, ali nakon par quotova i boldovanja cemo stici negde nadam se.

Ili predlazite alternative. :)

Edited by uarewhatuare
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

ako vec hocete spisak, mozhda je bolje ovako:

dead leaves ?

The Sword Of The Stranger a

Tekkon Kinkreet ?

Memories a

Afro Samurai b/c

Appleseed Ex Machina 2007 c/b/c

Paprika a

Howl`s moving castle a/c

Metropolis ?

Spirited away b

svaki sledeci doda svoju ocenu, tako da ce se moci videti pojedinachna ocena, kao i ukupna gledanost

Link to comment
Share on other sites

uh pogresno ste me razumeli :D

dead leaves +

The Sword Of The Stranger +

Tekkon Kinkreet +

Memories +

Afro Samurai

Appleseed Ex Machina 2007

Paprika +

Howl`s moving castle +

Metropolis

Spirited away +

Sledeci doda svoj plus za seriju koja mu se svidja sa spiska.Serije koje imaju najvishe pluseva bacamo na Glavni spisak na kraju,a taj spisak vishe da bude kao "obavezno" gradivo za nekog ko tek pocinje sa gledanjem cisto da ne bi bili kilometarski spiskovi...vec samo ono sto je bas dobro.

Sta mislite ?

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Haha...mada sad me kali ubedio da je ovaj njegov nacin mozda bolji :) Posto kaze da je vecina ljudi ovde gledalo kultne serije...mada on tako voli da me jebe za sitnice [:D] Kako ocete i onako se smaramo. [^]

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Ex machina i vexile sam pogledao po preporuci i ogavni su i uopste mi se ne svidjaju ... sledeci put napisite da li je na foru 3d anime i pokusaj pravljenja nekog realistichnog crtaca.

Totalno missing the point... of anime ... ako mene pitate

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ok, ti si 3 lik ovde koji tvrdi da se naslovi preporucuju na subjektivnu simpatiju. No hard feelings storm, ali koristi search. :P

23 mart:

Vexille.

CGI - 10/10 Skinuti HDDVD verziju NE IZ PREDHODNOG POSTA. Prevod je radila THORA, grupa koja je prevela Appleseed i ukenjala ga snazno.

Storyline- 9/10 (mana - strpano u film, mogla je pakleno dobra serija da se napravi)

Atmosfera- jebeno izuzetna!

Nema gore-a, kidanja udova i sl, ali ne smeta uopste. Barem meni.

Da ne gushim sa likovima, muzikom itd, sve je besprekorno. Ima jedna 'stvarchica' koja mi umalo nije ubila trip odusevljenja,

ali zazhmurio sam na jedno oko. Necu reci sta, ocekujem da ce prvi koji odgleda dati odgovor na to pitanje. :P

Veoma sam iznenadjen pomenutim naslovom, i nista vise necu reci.

Ljubitelji anime culta, CGI-a, postapokaliptike i odlicne akcije - grab this shit asap !

Apleseed je odzvanjao svuda kad se pojavio, i dobili smo prvoliv provuchen kroz dobar CGI,

a ovo je iz nekog razloga potisnuto od bilo kakvog hype-a. O__o

Sto se o Vexille-u nije pricalo ne ide mi u glavu nikako...

DL link XviD Vise nego pristojan, proveren prevod.

EDIT:

Sad sam video da je isti lik radio i na Appleseed-u i Vexille-u.

I pored ovog posta bio si na click away od ANN-a.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao na subjektivnost nego da ne volim a verujem da ima mnogo ljudi koji ne vole 3d anime ... samo neka ljudi napisu da li je 3d ili nije.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Totalno missing the point... of anime ... ako mene pitate

svashta sa mnom, ja sam oduvek mislio da je poenta animea da ispricha prichu na takav nachin na koji nijedan igrani film ili serija nece moci.

jedno je reci da ti se ne svidja 3d tehnika (ja lichno najvishe volim hibridnu tehniku, 3d okolina sa ruchno crtanim karakterima), sasvim druga stvar je da arogantno kazhesh da 3d animacija "potpuno promashuje poentu.. animea.."

Da li to znachi i da Dead Leaves i Mind Game promashuju poentu animea, poshto nemaju veze sa standardnom tehnikom crtanja?

Link to comment
Share on other sites

Meni su vexille i appleseeed bash gledljivi. Nisam pogledao appleseed iz 2007 vec predhodni.

Sada sam pretrazio topic i vidim da se nigde ne spominje Highlander: The Search for Vengeance pa rekoh da dodam : ))

http://www.animenewsnetwork.com/encycloped...ime.php?id=5552

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

svashta sa mnom, ja sam oduvek mislio da je poenta animea da ispricha prichu na takav nachin na koji nijedan igrani film ili serija nece moci.

jedno je reci da ti se ne svidja 3d tehnika (ja lichno najvishe volim hibridnu tehniku, 3d okolina sa ruchno crtanim karakterima), sasvim druga stvar je da arogantno kazhesh da 3d animacija "potpuno promashuje poentu.. animea.."

Da li to znachi i da Dead Leaves i Mind Game promashuju poentu animea, poshto nemaju veze sa standardnom tehnikom crtanja?

Aj da se izrazim malo bolje posto vidim da me nisi shvatio.

Oni su se otkinuli i imam osecaj da su 99% resursa bacili u tehniku crtanja i animaciju umesto u pricu koja je mogla biti neuporedivo bolja a tezak krsh je , i neopisivi klishe koji je svako od nas gledao mali milion puta , nema nikakvu vrednost , da ne govorim o likovima koji su uzasni.

Dakle zato sam rekao da missing the point ... koga boli kurac za animaciju ako nemas dobru pricu i likove.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

prekinite da se prepirete jbt, shvatite da NEKI ANIME NASLOVI NASTAJU SAMO ZATO

DA BI TE PRODUKCIJSKE KUCE POKAZALE KOLIKO DALEKO JE STIGLA NJIHOVA

TEHNIKA ANIMACIJE, znaci kurchenje klasicno, dok najbolje scenarije ostavljaju za

druge projekte kada ce kombinovanim tehnikama najbolje docharati samu prichu...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Sada sam pretrazio topic i vidim da se nigde ne spominje Highlander: The Search for Vengeance pa rekoh da dodam : ))

http://www.animenewsnetwork.com/encycloped...ime.php?id=5552

Zanimljivo, skoro sam sigutan da sam ga pomenuo ovde.

Ili sam hteo. :)

Nije los, s' obzirom da je americka produkcija. Skinuo sam ga mireci se sa cinjenicom da pricu nema ili je sakata jerbo je film u pitanju. Nekako mi nije smetalo to. Davno bese kad sam ga gledao. Secam se da mi se svideo njihov pogled ka postapokaliptickom svetu, ne secam se zasto doduse. :P

Ne verujte mi 100% na ovome (mozda sam bio u nedostatku dobrih naslova) ali ok je za ubijanje vremena.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

prekinite da se prepirete jbt, shvatite da NEKI ANIME NASLOVI NASTAJU SAMO ZATO

DA BI TE PRODUKCIJSKE KUCE POKAZALE KOLIKO DALEKO JE STIGLA NJIHOVA

TEHNIKA ANIMACIJE, znaci kurchenje klasicno, dok najbolje scenarije ostavljaju za

druge projekte kada ce kombinovanim tehnikama najbolje docharati samu prichu...

Ja ne znam zasto tebi smeta bilo kakva RASPRAVA i odmah je okarakterishesh kao prepiranje i to na RUR forumu gde imas tone i tone govana od postova glupavih prozivanja pretnji i nepovezanih recenica u beskonachnom nizu retardiranih topica. Ako ne mozemo vise ni da iznosimo mishljenja u vezi teme najbolje da ni ne postujemo nego samo posmatramo random idiote kako kenjaju velikodushno i pricaju o jebanju ribe u chmar na topicu u vezi pravljenja prizhenica...

Ono sto si ti napisao u ostatku teksta jeste ono sto sam i ja primetio u vezi dva gore spomenuta animea a moj protest je bio srazlogom jer su bili predlozeni kao dobra ostvarenja , samo sam hteo da istaknem da mi se nisu svideli i da su vise demonstracija 3d tehnologije dobre price i karaktera koji po meni chine osnovu svakog dobrog animea. Tako da svako ko ne voli 3d animaciju moze da ih preskoci.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

true true

Meni su vexille i appleseeed bash gledljivi. Nisam pogledao appleseed iz 2007 vec predhodni.

Sada sam pretrazio topic i vidim da se nigde ne spominje Highlander: The Search for Vengeance pa rekoh da dodam : ))

http://www.animenewsnetwork.com/encycloped...ime.php?id=5552

Gledao sam Highlandera , ko voli Gorshtaka svidece mu se i ovo ... Moglo je bolje doduse ali je ok. Na engleskom je btw , i kraj je malo zbrzan po meni. Prosek.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

^ Kao i vecina akcionih animeta koji u sebi sadrze neku 'zivotnu pricu'.

Navodno ima materijala za seriju a oni naprave splachinu od filma.

Katsu ili Neo su preporucili Karas onomad. Dobar je kao tema, jer iako je OVA od 6 epizoda po pola sata, radnja je zbrzana i celo ostvarenje je tim delom otislo o qrac.

A mogao je da bude dobar. Meni se iskreno i ovakav svidja, ali samo u domenu Gorstaka-ubijanje vremena.

Zali lepe ideje... -_-

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...