Jump to content

Anime


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Daklem,

Treba mi pomoc da nadjem jedan anime iz moje vrlo rane mladosti.Ne secam se imena,mislim da je na kaseti pisalo Zastitnici svemira ili tako nesto,ali pod tim nazivom mi konstantno ispada glupi Voltron,tako da guglanje otpada.Secam se da je pocetak bio nesto u stilu da su napravili robota (znachi mecha anime je u pitanju) i taj robot vuche kroz svemir neku kompoziciju i sve to lici na neki svemirski voz,sa tim da robot moze da se odvoji od kompozicije i jel' da,brani one u njoj.Dalje jedino sto se secam je da treba nekoliko ljudi da upravljaju robotom i oni u njega ulaze kroz otvor na stopalu (!) kao i to da negde na polovini filma oni slete na neku planetu na kojoj je zima i tu robot prestane da funcionise i zarobe ih.Nadalje oni u zarobljenistvu dospevaju do nekog bazena u kome je hobotnica.To su svi detalji kojih se secam.

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

gledam sad Azumanga Daioh, prvi anime bez priche koji mi se dopada, toliko je simpa :)

\o/ AD je meni u top 5. Mislio sad da su do sad svi to odgledali pa nisam predlagao.Must watch za sve koji vole "bolesne" komedije. [:D]

Edit:

@Dende mozda ovo http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1548

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Daklem,

Treba mi pomoc da nadjem jedan anime iz moje vrlo rane mladosti.Ne secam se imena,mislim da je na kaseti pisalo Zastitnici svemira ili tako nesto,ali pod tim nazivom mi konstantno ispada glupi Voltron,tako da guglanje otpada.Secam se da je pocetak bio nesto u stilu da su napravili robota (znachi mecha anime je u pitanju) i taj robot vuche kroz svemir neku kompoziciju i sve to lici na neki svemirski voz,sa tim da robot moze da se odvoji od kompozicije i jel' da,brani one u njoj.Dalje jedino sto se secam je da treba nekoliko ljudi da upravljaju robotom i oni u njega ulaze kroz otvor na stopalu (!) kao i to da negde na polovini filma oni slete na neku planetu na kojoj je zima i tu robot prestane da funcionise i zarobe ih.Nadalje oni u zarobljenistvu dospevaju do nekog bazena u kome je hobotnica.To su svi detalji kojih se secam.

Hvala unapred

cek neki civilni rat na pocetku pa baja doleti s robotom koga je nasao/napravio .... ah mladosti moja zbrkana... nisam trebao da gledam tolko animea... sad mi se svi 70's i 80's animei mesaju po glavi :S

Link to comment
Share on other sites

Hocu da me neko prosvetli.

Treba da pocnem sa Fist of the North Star-om, zanima me sledece:

Koji je redosled?

ANN kaze -

Fist of the north star

Fist of the North Star 2 (TV) (sequel)

New Fist of the North Star (OAV) (sequel)

Fist of the North Star Movie (alternate retelling)

Zatim sta je ovo, kakve veze ima sa fistom (da li uopste ima veze)?

Hokuto no Ken Raoh Gaiden: Ten no Haoh

youtube

Pogledao na tubeu prvih 4 minuta, izgleda fenomenalno.

Edited by uarewhatuare
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Hocu da me neko prosvetli.

Raoh gaiden ti je spinoff glavnog hokuto no ken serijala.Prica o Kenshirovom bratu Raoh-u.

Fist of the North Star Movie (alternate retelling) ti je side story prve serije.

Imas i Souten no Ken koji je prequal Hokuto no ken,al nisu izbacili sve epizode tako da mozes da pocnes od Hokuto no ken(109 epiz)

Samo...nemoj da se zajebes pa da mislis da su svi serijali ko ovaj youtube link sto si ostavio.To je najnovije,prva dva su iz osamdesetih ne znam dal ce ti se svideti crtez/animacija. http://www.youtube.com/watch?v=nLyAbB_8ZS4...feature=related

\o/ 1:00-1:50 haha

Sjajna je serija.Ljudima se uglavnom ne svidja zbog zato sto je stara i sto tu u njoj nema nista novo,ali sto neko rece:"This story is chilche' and used alot, way to much, not original at all.

oh wait, this created the cliche', it was original at the time and was actually so good to hook up and be used enough to be considered cliche' today" [^]

Ako si u tom fight fazonu onda pogledaj i Grappler Baki :P haha no brains just fight

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Jao, koji crtez. :D

Mada sam se smorio kada sam video sta si linkovao.

Ne zbog crteza, naravno, vec zbog onog belokosog momka i njegove reakcije kada ovaj drugi ustaje.

Koja je to zapanjena faca bila. :P

Da ne pominjem nagli porast misica u telu deckica sa poda.

Iako je cinjenica da je ovo pocetak naruta, bleacha i ostalih noviteta, nekako sam se zasitio tih stvari gledajuci

upravo te naslove, tako da mi je malo lame ono sto sam video.

Mozda mu i dam sansu, nempojma.

Hokuto no Ken Raoh Gaiden: Ten no Haoh cu da gledam sigurno.

To moze da ide kao standalone?

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Haha zato sam ti i linkovao da ne trosis vreme skidajuci sve te epizode,al kako da ne gledas ovako nesto

raohcr2.gif

Sto se tice Raoh Gaiden ne znam sta da ti kazem...ne verujem da ce oni ovo da subuju do kraja.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Interesantno, pocepao im je face poput papira. I to golim rukama...

Ekstra. ^^

Sto se tice Raoh Gaiden ne znam sta da ti kazem...ne verujem da ce oni ovo da subuju do kraja.

Ako sam te dobro razumeo sumnjas da ce biti prevedena serija do kraja. Amiright?

Kako mozes da znas to, ochiju ti?

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Ako sam te dobro razumeo sumnjas da ce biti prevedena serija do kraja. Amiright?

Kako mozes da znas to, ochiju ti?

Pa seriju subuju 2 totalno nepoznte grupe,a one imaju naviku da urade samo par epizoda.Jedina grupa koja je "zaduzena" za hokuto no ken svet(Heart of madness) nije josh pocela to da prevodi.Videcemo...nadam se da gresim :)

Odgledao sam Mnemosyne - Iznenadio sam se kad sam video da su epizode po 45 min \o/

Mogu reci da odavno nisam gledao ovako disturbing seriju...nije za svakog.Ima yuri elemente,mnogo nasilja,solidnu pricu i opet yuri action. HAHAHA

Nacin na koji placaju informacije...disgusting :P

Veliki plus serija dobija od mene posto se radnja odvija kroz vishe decenija.Menja se okruzenje,tehnika,likovi stare...sjajno.

Oduvek sam voleo serije koje imaju taj "time goes on" shmek(a nema ih bash mnogo).

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

PO mom skromnom misljenju , najbolji anime / manga ikada napravljeni.... i dalje nisu zavrseni nazalost.

Preporucujem ti da skines preko torenta i jedno i drugo ima na mininova.org odatle sam ja skinuo , a mangu sam citao sa onemanga.com , ali su je ukinuli tamo zbog autorskih prava itd , tako da i nju skini sa mininove and have fun :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

E izem ti subgupe ondak.

Valjda ce da se nadje neko za to majku mu.

Mnemosyne sam poceo prvu epizodu, burazer je pogledao i sledecu, kaze da mu se svidelo, nikako da skinem ostalo. :P

Valjda cu naci mesta i za to.

Inace, Katsu, Komin post te valjda podsetio na nesto 'spiskastog' materijala. ^^

Batali WHO na 10 minuta ziv bio. :)

Znam da nije anime ali da ne otvaram nov topic. Skidam trenutno

flight2.JPG

flight5.JPG

Najbolji crtani ikad! \o/

Zadnji put sam ga gledao pre 15 godina, jedva ga cekam.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

bash sam ga skoro skinula

Da li bi neko mogao da mi nadje / proda / da link da skinem Berserk animu? To je o onom Black Swordsmanu, Gatsu. Odgledao jednu epizodu i bacio pogled na mangu i napal'la sam se ! : ))

ne znam kako se o Berserk nisi spotako na ulici do sada to je jedan od najpopularnijih animea

odgledala sam Jigoku Shoujo (Hell girl) i sad gledam nastavak Jigoku Shoujo futakomori

meni se svidja kome se dopadaju anime na foru pet shop of horrors, preporuka

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ne igram who vishe,al nikako da se nakanim da pregledam/sortiram sve diskove koje imam pa da vidim sta sve tu ima.Znas i sam kako je kad treba pregledati 300+dvd-ova.

Sto se tice slika: Yes Byraugh,its your turn now,you and your legions...attack,demolish,devour,burn, grind them to dust.

I am invincible,no magics strongerrrrrrr.I am the world and the world is Ommadon !!! brrr \o/ Toga se secam...znao sam dosta toga,al godine cine svoje [:D]

@Dz trenutno ti izlazi i treca sezona-Jigoku Shoujo Mitsuganae

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Voodoo dobijas Let Zmajeva preko wulfgara cim skinem, jer jeste torrrent sa par seedova. :P

Ako nekome jos treba, a mrzi ga da skida neka se javi.

@Katsu

Ae da istolerisemo jos malo. ^^

Edited by uarewhatuare
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...