Jump to content

nForce2, DuallChanel i kolicina memorije?


tillco

Recommended Posts

Ja sam razumeo da ti se RAM napunio do 2GB i onda se pojavila greska out of memory, tj. da program nije mogao da pristupi trecem gigabajtu. Pa sam mislio da ugasis pagefile i vidis da li ce program moci da dodje do treceg gigabajta.

Za fiksirani pagefile koji javlja da ne moze vise da se puni... :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

ma ja imam 1Gb rama, i 2.5GB pagefile..

mislim, nikad mi nije trebalo vise od 1.5Gb rama, ovo je samo test bio.

Ovako ide cela prica..

Ortak, koji ima 2GB rama, kaze aj probaj to i to, puca mi program sa Out Of Memory. Ja rek'o ajd, medjutim, pukne i meni kad pagefile predje 2Gb (ne 2.5). Posto puca meni, puca i njemu, a posto on ima 2GB rama, a kapiram da je windows njegov automatski za pagefile barem 3GB, i posto je obojici puko program kad pagefile predje 2GB, kapiram da je logicno ono za 4GB po aplikaciji....2GB za ram 2GB za pagefile, posto rama imam samo 1GB, a na win2k ne radi /3GB switch, nisam mogao da probam, ali evo, stavio sam pagefile na 4GB i isto se desava :)

Mislim, ne brine me problem, nikad mi se nije desilo da jedan program (max i fotosop) uzmu preko 1.5 GB rama u realnom radu, briga me za test :)

znachi nije do 2.5GB pagefile-a ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...