Jump to content

Skijanje


Recommended Posts

koji tacno datum postom sam ja bio 19-26.2. i bilo je 2 (dva) suncana dana, nedelja posle toga je bila jos gora, a i nedelja pre toga jos gora. Kad je to bilo 7 vezanih suncanih dana?

Bio sam 05-12.02. i tada je bilo svih 7 suncanih dana.Vreme je bilo fantasticno kao sto sam napisao.Imas osecaj kao da je + xy iznad 0,ali i jeste bilo toplije nego u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

Nase planine (a samim i tim nase ski staze) su jednostavno smesne u odnosu na Evropske. Takodje, vecina evropskih ski staza je smesna u odnosu na severno Americke ski staze...

Bio sam na Kopaoniku, Zlatiboru, Pelisteru, itd... ali ...

Bio sam i na Mon Tremblant (zvanicno najbolji skijaski centar u celoj severnoj Americi 8 puta za redom, inache se nalazi u Quebecu). Dozivljaj je jednostavno neopisiv. Samo ski karta u trajanju od 6 dana kosta 680 dolara (pa vi zamislite koliko kosta sve ostalo :( ) Ceo grad u podnozju planine je izgradjen u stilu starih evropskih gradova. Profesionalna oprema i fantomka se podrazumevaju, jer je u proseku na planini -40. Do vrha planine se stize iskljucivo u potpuno zatvorenoj gondoli, jer je zbog temperature i vetra jednostavno nemoguce doci do vrha obicnim ski-liftom. Cak stavise, kad vetar krene da duva (a to je bilo maltene stalno), potpuno zatvorena gondola sa 6-8 ljudi ume da ide i do metar levo-desno od siline vetra. Staze su profi - u svakom pogledu. Skijao sam na duplim crnim stazama (sto je bilo dozvoljeno iskljucivo sa X skijama, zbog 15 cm debelog leda koji se "skrivao" ispod 25 cm debelog snega). Imao sam prilike da vidim kako ljudi lome noge, jer su hteli da se kurce, a nisu umeli. Dnevno je bilo preko 20 preloma/lomova ruku/nogu. Topovi za vestacki sneg, kao i reflektori (za nocno skijanje) su, naravno, bili postavljeni na svim stazama. Priroda, pogled, pejzaz - sve cista desetka (inace, planina je okruzena rekom i jezerom), Kanadjanke jos lepse, a bilo je i dosta stranaca (uglavnom iz nemacke). Na stazama se pojavljuju i srne (cim sam pokusao da im pridjem, beze k'o lude)... itd itd...

Takodje, bio sam i na Mont Sainte Anne (isto severna Amerika). Takodje full dozivljaj u svakom pogledu...

A na vrhu planine - vidljivost 5 metara

http://altipar.users.sbb.co.yu/Mon_Trembla...vrh_planine.jpg

Na dnu planine pejzaz - neopisiv!

http://altipar.users.sbb.co.yu/Mon_Trembla...nine_pogled.jpg

"Najlaksa staza" na Mon Tremblantu - jedna od zelenih staza

http://altipar.users.sbb.co.yu/Mon_Trembla...elena_staza.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad vec pochinu da se kache slike, ne mozhe se bez ove [^]

matt_milka.jpg

matt_zermatt.jpg

matt_cervinia.jpg

Ah , Zermatt i Materhorn....... Lepe uspomene, davno nisam bio :)

Sutra cu da procitam ceo topic da vidim sta ste pisali pa cu strucno da krenem da objasnjavam sta kako gde :)

Pa da vidim koliko ko zna o skijanju ovde ;)

Link to comment
Share on other sites

ih.

da ne bih ispao jedan od onih "koji nista ne znaju".

nemam board. jer svoj skromni board dadoh jednoj od malih devojaka sa nekada sarenim pertlama. ali avaj, inace mi je "omalenio" isti.

tako da ove godine nisam isao. ali planiram da odem neki vikend na jahorinu. skromno.

posto kolko vidim svi idu na neke planine sa milkinih reklama. kako ovi "privatni treneri" tako i ovi koji ih miniraju kratkim postovima.

;>

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

ko shto su vec rekli... kop je pozeraj:)

bio sam jedino na Jahorini i Kopu..., Jahorina 10X bolja (nazalost nisam isho ove dine:( a taman sam dobio Uzi ) ... btw bord zakon... skije pffff :)

e da ko bre ide levo desno (cika caka) dok se spushta niz planinu ... Amateri!:)

tejk a risk, brejk a leg!

( [;)] )...

<font size="1"><font color="white">... I tako isho ja sam pustinjom sa bozarom u ruci...</font id="white"></font id="size1">

<font color="orange"><font size="1">..Give me a kiss to build the dream on

and my imagination will drive upon that

sweet heart i ask no more than this

a kiss to build the dream on....</font id="size1"></font id="orange">

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle godine bio na kopu...NA OBUCI U SKIJANJU u vojsci......Tako da jedno 10 godina necu da gledam ni razglednice sa kopa, a ne da idem,a usput sam smrsao 25 kg za 16 dana,dobio anginalnu upalu grla,secer mi je skocio za duplo,....itd... i jos uvek se lecim od KOPA mater mu jebem!!!

KURACCCCCCCCCCCCC

Link to comment
Share on other sites

video sam ga u akciji, ne shali se.. [b)]

:))

mada, Djura je okusio moju moc... btw. Nemanja sledece dine... mora se ici "svi zajedno" :) ...da pokazem svoju novu tehniku... [:)] ali za to ce mi trebati minimum 2 osobe:)

Snowboard%20Panoramajump%203.jpg

( [;)] )...

<font size="1"><font color="white">... I tako isho ja sam pustinjom sa bozarom u ruci...</font id="white"></font id="size1">

<font color="orange"><font size="1">..Give me a kiss to build the dream on

and my imagination will drive upon that

sweet heart i ask no more than this

a kiss to build the dream on....</font id="size1"></font id="orange">

Link to comment
Share on other sites

video sam ga u akciji, ne shali se.. [b)]

pa dobro, dođe i meni ponekad.. samo što se ja ne izlomim..

pure skill :P

btw podržavam migšu za svizajedno.. al kapiram da opet neće biti ništa..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...