Jump to content

Cannon A95


Vule

Recommended Posts

Profi? Pa dobro nisam bas profi, ali aj da dam svoje misljenje. A95 je (uostalom kao i cela serija) vrlo kvalitetan aparat za te pare. Ima veliku rezoluciju, izuzetno kvalitetnu optiku, kao i neke od funkcija (panorame, filteri, rucno podesavanje balansa belog i sl) koje su ranije bile rezervisane samo za profi aprate. Mislim da je najbolja preporuka za njega data u opisu u PC Press-u kada su rekli da je on prakticno isto sto i Canon G5 samo u jeftinijem kucistu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da su ga sad zamenili sa A85 :) Ima nesto manju rezoluciju od A95 (4 umesto 5Mpx), ali i dalje dosta funkcija. U sustini cela serija, pocev od A75 je odlicna, sto pokazuju i trzisni rezultati koji govore o tome da je serija apsolutni hit. A85 i 95 kao glavnu prednost u odnosu na A75 imaju pokretni LCD displej koji omogucava lakse fotografisanje iz razlicitih situacija i to im je pored vise rezolucije glavna prednost. Inace i 75 i 85 i 95 dele istu optiku pa su fotografije izuzetno kvalitetne (za odgovarajucu klasu) na svim aparatima.

E sad sto se razlika konkretno izmedju izmedju A85 i 95 tice. A95 ima vecu mogucnost auto-fokusa, tj moze se birati nacin na koji ce aparat raditi autofokusiranje (opet korak blize profi aparatima), ima takodje vise mogucnosti podesavanja auto-ekspozicije, i ima jos neke mogucnosti brzeg snimanja veceg broja fotki u kracem vremenskom periodu (burst mod). Sustinski gledano, za coveka koji se ne razume bas ekstra u fotografiju (a takvi ce verovatno ipak kupiti nesto skuplje) najveca razlika izmedju A85 i A95 je u rezoluciji...

Update: Malo sam sad surfovao po Canonovom sajtu i sad videh da pored A85 ne pise da ima kako oni nazivaju Vari-angle LCD. E sad posto je A80 imao LCD ekran koji se odvajao od aparata (u to sam siguran jer sam imao aparat kod sebe na probi kad sam planirao da ga kupim) malo mi je cudno da ga njegov naslednik nema, ali to treba proveriti, najlakse tako sto vam prodavac pokaze aparat :) U slucaju da su to izbacili sa A85 onda je i to bitna razlika.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...