Jump to content

LOTO - zabava narodnih masa...


Recommended Posts

Mediji su oduvek imali tu moc da okupljaju narod

oko malih ekrana, pruzajuci im u teskim vremenima

zabave lake i tako ih rasterecivali problema sa

kojima se prosecan crv u srbiji svakodnevno suocava...

LOTO je jedan od primera kako napraviti HYPE ni iz cega,

iz prostog razloga sto ta "igra na srecu" moze da se

"nasteluje" kao i vecina drugih...

Hajde sada da preskocimo KAKO TO MOZE, SERES BRE i sl.

stvari koje ce neverne tome krenuti da valjaju ovim

cyber-prostoriom koji nije vredan toga.....

...idemo direktno na cinjenice:

- Drzavna Lutrija Srbije kontrolise LOTO. A tko kontrolise DLS?

Mozda ona 3 klovna u odelcima koji znaju samo da kokodacu

"da, komisija je ustanovila da su ispunjeni svi uslovi

i da izvlacenje xy kola moze da pocne..."? Mislim, pali bre...

Iza LOTO seksa stoji drzava...na to dodajmo da je u pitanju

mega-hiper suma love...PRVI SIGURAN znak da se radi o prevari...

Zasto? Kako? A zasto ne? Ova drzava je marnjavala mnogo vece

pare od ovih, nece joj zadrhtati ruka ni ovaj put, siguran sam u to...

Ja cu sada lezerno ovde izneti svoje vidjenje zavrsetka cele ove histerije o

milijunskom jack-pot-u domaceg LOTO-a:

scenario 1: Izvucen je dobitnik (ili vise njih) sedmice, sve se javno prikazuje

svi su srecni a dobitnika znamo, jer je tu iz necijeg komsiluka, normalan

lik, evo i komsije potvrdjuju dok kamera svedoci a iz dvorista se ore trubaci...

DRZAVA JE POSTENO ISPLATILA DO ZADNJE PARE 2.5 MILIONA JURA COVEKU,

NIKAKVI POKUSAJI PREVARE I SL....OVAJ, KAO NAJKUL SCENARIO JE

PRAKTICNO NEMOGUC, DA SE NE LAZEMO...

scenario 2: Konacno je izvucena JEDNA sedmica, jeaaa, neverovatno,

ludilo, srcani udari i ovaj put za sve vlasnike sestice...dobitnik je

dakako zeleo da ostane anoniman.....DRZAVA JE UZELA SVU KINTU, CIK

DOKAZITE SUPROTNO!

scenario 3: Oho, bogo moj, izvucena su TRI dobitnika sedmice, ajaaao!

Jedan od njih (nikad vidjen u Srbiji i sire) javno preuzima cek na

600-700 ljada jura, koliko mu dodje trecina, uz sirok kez zahvaljuje se

lutriji Srbije na losem srpskom a ostalo dvoje zele ostati anonimni...

DRZAVA JE IPAK DALA DEO PLENA NEKOME, ALI DAKAKO POSLE SNIMANJA CE MACAN

MORATI DA VRATI CEK, DA POKUPI SVOJIH 20-30 LJADA JURA KOLKO JE DOGOVORENO

ZA PREVARU I DA ODJEBE U SVOJU DOMINIKANSKU REPUBLIKU GDE SU GA I ISKOPALI...

Evo ja ovako kontam celu pricu, pa da vidimo kako ce se sve zavrsiti...

Naravno, ovo je samo MOJE SKROMNO MISLJENJE, tako da ko misli drugacije

neka napise ovde, pa da vidimo posle ko je bio NAJ-U PRAVU! :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali evo u Britaniji ona porodica sto je dobila na lutriji milion funti,

zena muz i SEDMORO dece! Prava sreca za veliku porodicu, koja

do tada i nije zivela bog zna kako... I odma se svi spakovali i krenuli u...

...Diznilend !!! Bilo na TV-u...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

pazi sada:

za ovu methodu nisam siguran da je tachna (rachun)

od 39 dogutjih brojeva treba izabrati kombinaciju od 7

kombinacija ima 39 na sedmi, shto je 39 x 39 x 39 x 39 x 39 x 39 x 39=

137231006679 kombinacjija. jedna kombinacija koshta 20 dindzi znachi

137231006679 x 20 = 2744620133580 dinara

i 34.137.066.338,0 jevra, tako da kada premija bidne 34.137.066.33(9),0 neko ko ima kapital od 34.137.066.338 jevra tje motji za dzabaka da dobije 1 jevro [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ljudi poklanjaju vise paznje ovom jebenom lotou nego sto bi npr. Radu ili Javoru u finalu Lige Sampiona.Bas me je zacudilo kako se na RUR-u ova tema nije ranije pojavila...

U pretproslom kolu je bilo 71. tiketa sa 6 brojeva,i kao nijedan od tih 71 nije uspeo da pogodi taj 7 broj? [8D]

Ne znam kako nije blam onog voditelja da stalno prica jedno te isto - 'zelimo vam puno srece...nazalost nema sedmice' i to ce reci bar jos 100 puta...

Ronaldinho - - Henry - - Krkic - - Giovanni - - Eto'o - - Messi

Link to comment
Share on other sites

od 39 dogutjih brojeva treba izabrati kombinaciju od 7

kombinacija ima 39 na sedmi, shto je 39 x 39 x 39 x 39 x 39 x 39 x 39=137231006679 kombinacjija

E decko moj, ne radi se to tako. Prvi broj mozes da izaberes na 39 nacina, drugi na 38, ..., sedmi na 33 nacina. Sve ukupno 39x38x37x36x35x34x33, posle silnog mnozenja sa 20din i deljenja 80din za evro kursem (il kolko je vec sada), dobijes negde oko 20 milijardi evra. Eto, ustedeo si skoro 15 milijardi [:D]

Link to comment
Share on other sites

slazem se da drzava uzima bar 40% od sedmince...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Broj kombinacija Lotoa (ili bilo cega drugog) se racuna, gle cuda, preko kombinacija - "39 nad 7", sto je 39!/((7!*(39-7)!). U, je, to nije visa matematika, to je samo formula iz udzbenika kombinatorike ;) Loto "7 od 39" ima nesto preko 15 miliona kombinacija.

<cheapertickets>

! je faktorijal; 3! = 3*2*1

</cheapertickets>

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

država uzima 40% uplaćenih para, potpuno legalno, i boli je kurac dal će neko dobiti ili ne.. od preostalih 60%, pola ide lutriji (=država), a pola, odnosno 30% ukupnih para ide u fond za dobitke.. većina tih para se troši za isplatu fiksnih premija (valjda 20 dinara za trojku i 120 za četvorku), ostatak se gomila..

u zavisnosti od toga koliko pretpostavimo da ima jedinstvenih uplaćenih kombinacija, verovatnoća da se u šest kola izvuče sedmica je između 0,5 i 5 posto.. mrzi me sad da objašnjavam celu priču, ali glavna je stvar to da ljudi ne umeju da izaberu slučajne brojeve.. na stranu to što gomila ljudi bira neke datume, pa mnogo manje zaokružuju brojeve veće od 31, nego čak i kad se trude da zaokruže totalno random, zapravo mozak prati neki šablon, dal geometrijski, dal kakav.. sve to čini da ljudi uplaćuju dosta sličnih kombinacija dok dobar deo od mogućih petnaaestak miliona uopšte ne biraju, i onda se čude kako evo već x meseci nema sedmice..

Link to comment
Share on other sites

Znachi ovako - kao expert u lutrijskom biznisu (radio sam 4 godine u Bingu u Rusiji) mogu da vam kazem da nema nikakvih razloga da drzava uzima dobitak od sedmice. Zashto? Pa zato shto:

1. Kao shto je Ivan vec rekao min 50% uplacenih para ide pravac u dzep drzave (firme operatora lutrije), od toga mozda jedno 10% ide prodavcima i 10% na troshkove. Ako se npr. prodaje milion tiketa nedeljno (ne znam koliko se prodaje u Srbiji) po ceni od 60 din (opet ne znam kolika je cena), drzava zaradjuje 18 000 000 din nedeljno ~ 220 000 evra.

2. Ne zaboravite porez na dobitke koji je ranije bio 20% :)

3. U zemlji kao shto je Srbija drzava jednostavno ne sme da se zeza i vara na lutriji inache niko nece da igra [:D]

E sad, postoje forice kako moze da se krade u lutriji, ali to nekom drugom prilikom [;)]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

dal je paranoik ili ne to nije pitanje...

pravo bi cudo bilo da covek nije u pravu... pa setite se dafine i jezde... organizovana pljacka naroda uz podrsku medija i svih mogucih tangiranih profitnih centara... ma muvaju bre i kad kupujes chachkalice... a sta je sa svercom secera... ha!!!

drzava nam je u stanju zdrickalice... i ne znam odkud ideja da se poredimo sa bilo kojom drugom drzavom (kao to ima i na zapadu)... svasta...

1_5.gif

Hindi.gif

Link to comment
Share on other sites

statore, ta priča je kad čoveku daš prazan papir i kažeš mu da napiše sedam brojeva.. na loto listiću su brojevi u nekim vrstama i kolonama, pa ljudi koji se trude da izaberu slučajne brojeve uglavnom prate neki prostorni šablon, ono levo-desno-gore-dole..

no ja ne bih zanemarivao sujeverje i praznoverje.. kapiram da više od pola ljudi zaokružuje neke bitne datume i godišnjice, i da tek mali broj uopšte razmatra brojeve od 32 do 39..

isti je slučaj sa serijama.. statistički gledano ista je verovatnoća da izađe 1, 2, 3...7 kao i da izađe nešto što nama deluje "slučajno"..

kada sve to uzmeš u obzir, ispada da je broj jedinstvenih kombinacija drastično mali..

Link to comment
Share on other sites

to sto je jedan rastuci niz na tiketu je potpuno normalno jer kad zaokruzujete brojeve krecete od gore ka dole i znaci ide se rastuce... logicno

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ma bole me dupe dal je prevara ili ne, keva redovno igra po nekoliko listica, pa mozda i dobijemo neku kintu. Ovaj novi loto kad je poceo dobio sam 4 (200din) taman da uplatim nove kombinacije.

U sustini moja keva mora da igra nagradne igre jer smo dobili masu nagrada a i dobicemo jos!

Link to comment
Share on other sites

to sto je jedan rastuci niz na tiketu je potpuno normalno jer kad zaokruzujete brojeve krecete od gore ka dole i znaci ide se rastuce... logicno

još mi objasni kako na loto listiću da izabereš niz koji nije rastući..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...