Jump to content

Deveta kapija


Recommended Posts

Penal je film samo htedoh da proverim jesam dobro skontao kraj.. ona riba je cuvar kapije.. jeL? i koja je svrha onog sexa na kraju (sem komercijalne) i sto sad on sme da ode u kulu i sto ide djavolu? malo konfuzno... mozda da ga pogledam jos jednom

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

da, moze da se shvati na par nacina

recimo, korzo (dzoni) je djavo, samo zarobljen u ovom nasem svetu, naravno ono toga jos nije svesta, a ona knjiga je neki putokaz koji je djavo ostavio sebi da bi mogao da se vrati nazad u pakao, a ona riba je vestica, posto su one djavolove pomocnice/ucenice. Cak i ona kaze kad ono pricaju negde na pocetku nesto u stilu da uci ili tako nesto. I naravno, ranije je bilo verovanje da samo djavo moze da raskrvari vesticu, ili tako nesto, i korzo je to uradio ono kada se shibao sa onim likom ispod mosta pa je zakacio devojku. Isto tako, Korzo i lici na djavola, koliko toliko, ona jareca bradica, i sklon je porocima :) moguce da bi tako djavo izgledao kada bi se izgubio u ovom nasem svetu :)

A opet moze i ona riba da bude djavo, i pocetku kad cita onu knjigu, sad sam zaboravio ime, ali je nesto u tipa kako manipulisati ljudima, ili slicno. Pa je onda Korzo onaj koga je ona izabrala da prodje kroz kapiju, a ne Balkan i ekipa.

A scena sexa, ako je recimo riba djavo, moguce da je korzo djavolski (ili vec kako) :) pandan bogorodici, pa ce da dobiju antihrista

Ima tu jos nekih par mogucnosti, sad sam i zaboravio tacno sve, a i film nisam gledao relativno dugo. Mada mislim da bi najbolje bilo da se procita knjiga koja je posluzila kao osnova filma, moracu jedan dan, kad je nadjem :)

mada jedan od boljih filmova te godine kada je izasao.

Link to comment
Share on other sites

wow ti ga bas pojasni [:D]

inace film je superiska i za neuke poput mene, ono misterija and shit. dobra mi je fora kad ona riba spava sa njim, i onda trazi knjigu i kaze 'dont fuck with me' a on ' i tought i already did that' [:D]

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

da to je penal :) zanimljiva teorija to da je korzo djavo.. a riba vestica.. ima logike

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ja samo jednu stvar znam zasigurno, riba nije vestica :)

riba je lilith, to se moze zakljuciti iz vise stvari a posebno iz one poslednje slike iz te knjige, gde je deveta kapija otvorena a ispred nje se nalazi lilit

da li je on djavo ili ne to nemogu reci :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

hehe sad jeste.. nisam bas upoznat sa cinovima u paklu :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

bilo bi pravo vreme da se uputis u hijerarhiju pakla da znas kome da se shlihtas kad dodjes tamo :)

meni ni ne pokusavaj da cimas, antihrist ima pametnija posla nego da se cima sa tako niskim bicima :)))

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Penal je film samo htedoh da proverim jesam dobro skontao kraj.. ona riba je cuvar kapije.. jeL? i koja je svrha onog sexa na kraju (sem komercijalne) i sto sad on sme da ode u kulu i sto ide djavolu? malo konfuzno... mozda da ga pogledam jos jednom

Ljudi "Deveta kapija" Je ZAKON !!!

Johnny Depp jedini zna da odglumi takve scene zato i obozavam njegove filmove!

Najjjaci glumac . obavezno pogledajte Fear and Loothing in LA :) film razara!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...