Jump to content

F1 2005


e. cartman

Recommended Posts

eh, zanimljivo mi je bilo iako nije bilo previše uzbuđenja.. izdvojio bih montojino preticanje šumija (nikakav skill, samo lakši bolid i bolje gume, al opet je kul kad neko obiđe kobasičara), pa onda kimijevo vraćanje na stazu ispred alonsa, kao i alonsovo vraćanje na stazu ispred dve tojote (e tu se videlo koliko reno kida, znači dva lakša bolida i prilepili mu se na prvom kočenju, izgledalo je da će biti borbe, al onda na izlasku iz krivine reno melje i tu nikakve priče o preticanju više nije bilo)..

gledah prenos na htv-u, na rts sam prebacivao samo kad su bile reklame, i za tih ukupno 3 minuta koliko sam gledao rts su uspeli da spomenu šumija 10 puta.. bljak. kad me manje nervira novohrvatština (momćad) od naših komentatora onda znamo dokle je došlo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reno se bash nabudzio za ovu sezonu i izgleda da pucaju na pobedu. Dodushe McLaren ima jako mocan i brz bolid i ako uspeju da reshe probleme sa riknjavanjem motora mogu da osvoje titulu ove godine. U svakom sluchaju bice zanimljiva sezona [:)]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Krenulo je:))

btw.kako mozete da gledate ustashe?ja na chedu vishe gledam kao na smehoteku, uopshte me ne nervira.ovako,ako je trka dosadna mozesh malo i da se zabavish.shta taj chovek pricha,jebote:)))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

pa meni čeda baš ide na ganglije, šta da ti kažem, manje me nerviraju hrvati.. izvaljujem da baš moraju da se trude da bi pričali onako, a i nemaju nikako prilike da ubace neki hejt prema srbima, tako da je baš zabavno..

Link to comment
Share on other sites

je*i konje dok su im noge u blatu. mao ce tung :)

frapantno je kako ferari sa sve navijacima kuka na gume, a kada miki stane masina 400 metara pred ciljom onda jbg. (znaci miki hakinenu coveku masini koji ne pravi nikakakve pocetnicke greske i u poslednji krug ulazi sa 30 sec prednosti...) barikelo je pre pocetka trke, ako se ne varam menjao motor??? ili gresim ili nije samo do brigstona...

e sad zasto toliki hejt prema ferariju... ustvari hejt je prevenstveno prema "mocnom sumiju"... a potice od trenutka kada je namerno izbacio vilneva sa staze da bi bio sampion (bilo je pravde, vilnev se vratio na stazu, a sumi je ostao)... a imao je i milion ludackih poteza poput onog ovogodisnjeg kada je SAMO on rekao da je nije njegova krivica, a SVI ostali ukljucujuci i BARIKELA da jeste...

sto se tice hrt-a i rts-a... ja sam u ovom slucaju za hrt... nekako mi se cini da cujem vise podataka, a i smesnije je... osim toga ako vec prevode sta se prica (te ne cujem sam sta je ko rekao), onda imam utisak da je "hrvatski" prevod mnogo verodostojniji od naseg... a najbolja izjava ove sezone je bila: "i visoko uzdignuta tri prsta alonsa, na svu srecu oni samo oznacavaju trecu uzastopnu pobedu mladog spanca"...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ljudi jel na ovom forumu svi hejtuju po shumiju???

Pa jel vi ljudi mislite da je on svaku titulu od dosadasnjih 6 osvojio tako sto je nekoga gurnuo sa staze? Ili mozda mislite da njega niko nikada nije lupio? Niko ne moze da osvoji toliko Sampionskih titula i toliko pobeda na trkama sasvim slucajno ili tako sto je nekoga izgurao sa staze. Mihael Sumaher je kralj voznje i formule 1, like it or not, to je cinjenica [;)] .

Zasto on sada gubi. Pa to je veoma lako otkriti za sve one koji vide malo dalje od hejta. Naime ferari je bio toliko nadmocan nad drugima da su morali da menjaju pravila sve dok ga nisu toliko ojadili da je dosao u ovo stanje. Najgore od svega je to sto su pritom unisteni i mnogi manji timovi, kao sto su Jordan i Minardi.

Jordan je nekada bio sasvim dobar i uvek se borio za poene. Sada se nalazi 5 sekundi iza vodecih po jednom krugu. (Doduse Jordan je propao i zato sto u njemu vise nema Edija Jordana [:(] ). A usput oba vozaca Jordana na svakoj trci izlete sa staze bar po jednom a Jordan koristi Bridgestone

Minardi je uvek bio u dnu ali sada je pao toliko nisko da je to neopisivo. Ko je jos video da se dva bolida iste ekipe zaustave na pocetku trke i onda posle kada krenu 2 kruga kasnije izlete sa staze.

barikelo je pre pocetka trke, ako se ne varam menjao motor??? ili gresim ili nije samo do brigstona...

Yup, crko motor ferariju. To se bas cesto desava. Skoro u svakoj trci im nesto fali... bas se pitam da li je motor ili brigston [?] Da vidimo- motor im crkne u jednoj od 50 trka dok bridgstonove gume otpadaju i po vise puta u jednoj trci ...

I uostalom ako se ferari prebaci na Micheline (VEC JEDNOM) videcemo ko ce biti prvi svake trke do kraja sezone [;)]

E da i za kraj oko televizijskih prenosa- Gledao sam RTS, HRT, RTL i RAI i evo kako ih ja ocenjujem

RTS: 3 Dobro prenose trku daju zanimljive informacije ali sa vremena na vreme pocinju da se ponasaju kao da ne vide sta se desava na stazi i lupaju gomile gluposti. ( I svaka druge recenica je o Milosu Pavlovicu nasem slavnom vozacu formule reno koji je zasad zabelezio jedno 17mesto i jedno odustajanje (dok je bio na 19 mestu)

HRT: 4 Slicno prenose trku ali malo manje dosadjuju od ovih nasih

RTL: 5+ Iako ne razumem Nemacki stvarno smatram da oni to najprofesionalnije odrade od svih po onome sto sam video

Rai: 1 [xx(] Budale italijanske... Sta jos reci

PS: Ako se iko pita zasto ja ovoliko branim Sumahera:

-Otkako znam za formulu 1 navijam za njega a znam za nju jos od moje 3 godine. Nikad nisam navijao ni za kog drugog, i dokle god Sumi vozi ja cu navijati za njega ( A kad on ode u "penziju" prelazim na Alonsa [;)] )

Link to comment
Share on other sites

znaš za formulu od šumaherovog vremena, nuff said.

ali realno, šumaher je ili gubio šampionat, ili ga osvojio očiglednom psinom, kad god je imao konkurenciju u vidu tima sa dovoljno dobrom mašinom i dobrog vozača. ne tvrdim da je loš vozač, već samo da broj titula u njegovom slučaju ne odražava skill nego nadmoćnost ferarija u datom periodu.

Link to comment
Share on other sites

napisao sam ciljom, a ne ciljem... a bartuc me nije ispravio... izgleda da hejtuje samo ronaldinja... u stvari kakav bre hejt... cinjenica decko je nepismen :))))

inace pravila su drasticno promenjena kada su hakinen i coulthard zavrsavali kao prvi i drugi sa krugom viska u odnosu na sve ostale timove... onda je uvedeno pravilo da zbog "nedovoljne preglednosti" ne smeju da koriste stabilizatore sa strane... inace ja bih postavio pitanje: sta ce im bolja vidljivost? pa od pocetka do kraja su 1. i 2. , a zaostali bolidi bi morali da se maknu dok srebrne strele preticu za pun krug, a ne retko i za dva... tako da nije bas svetska zavera protiv sumahera... lik zna da ucestvuje u sredjivanju masine bolje od ostalih i da vozi po kisi... to je to... nije cak ni najludji (montoja, de la rosa... :)), samo je najbezobrazniji... a sve i da je bog voznje ne mogu da ga smislim... je*es lika koji ima osiguranu titulu, majka mu je preminula nekoliko dana ranije, a on glumi velikog profesionalca i vozi...

u principu sam pacifista, ali da mi date minardija na 3 minuta (toliko mu treba da me stigne ceo krug) SIGURNO mu ni miselin ne bi pomogao da zavrsi trku :)

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro jeste da znam za formulu od Sumaherovog vremena (tj nesto malo ranije, od 1993) i zbog toga sam verovatno postao suvise fanatican obozavalac napomenutog ali ipak, mene ne nervira to sto vecina ovde navija za nekog drugog vec zbog toga sto ga otvoreno mrze.

da, toga se secam, tad sam omrzao shumija, posto mi je hill bio jedan od omiljenih...gg kimi:)

Cist primer posta od kojeg sam ja pobesneo (Eto dokaza da imam manje vise kratak fitilj). Covek tvrdi da mrzi shumija zbog toga sto mu je Hill bio jedan od omiljenih vozaca. Meni je Sumaher definitivno omiljeni vozac, ali ja ipak ne mrzim ni Miku, ni Kimija pa cak ni montoju koji kad se pojavio u Williamsu dobio je instrukcije da cim vidi sumahera udari u njega i zavrsi pricu.

3-4 godine je on je*o sumahera otpozadi, do poslednjeg puta u Monaku prosle godine kada ga je udario dok je Safety Car bio na stazi.

I da li ja mrzim montoju? Ne.

E sad to sto ovde ima oko 20 onakvih sumahejt postova to mene najvise nervira [:(!]

PS: u principu sam pacifista, ali da mi date minardija na 3 minuta (toliko mu treba da me stigne ceo krug) SIGURNO mu ni miselin ne bi pomogao da zavrsi trku :)

Ne bi te on stigao za krug jer bi ti

a:) crkao coswort motor posle 1 minute

b:) otpala bridgestone guma posle nekoliko krivina. [;)]

Link to comment
Share on other sites

chek, a ferariju je odgovarao bridgestone dok je dobijao? sad neka sisaju karu ;)

btw. montoja je mozhda dobio instrukcije da lupa shumahera, ali shumaher je sam krljao ljude da bi pobedio, od tada je on stoka u mojim ochima.. naravno nemam nishta protiv njegovog talenta i skilla...

Link to comment
Share on other sites

Naime ferari je bio toliko nadmocan nad drugima da su morali da menjaju pravila sve dok ga nisu toliko ojadili da je dosao u ovo stanje.
koliko se secam prvi put je ekleston primenio to pravilo posle 2 dine nadmoci mercedesa,kada je ogranichio br cilindara motora na 12,a gle chuda mercedes je za narednu sezonu razvijao motor sa 14...e to je ochigledno sputavanje.koja su sad to nova pravila koja su vas toliko obogaljila?

najbolji pokazatelj koliko ste imali jake mashine su bili vashi robovi(irvajn i sad baricehlo)koji su uvek stizali iza budale(setimo se ovde i chestih propushtanja).da nechesh mozda da kazesh da su i oni odlichni vozachi?

btw ono shto je kolega rekao:))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je najveci problem proteklih godina bio to shto je f1 postala dosadna za gledanje. Nemam ja nishta protiv Schumija, ali kada je trka u fazonu - 2 ferrarija napred, a svi ostali demoralizovani nazad onda je zaista smor gledati... I da ne pricham da ferrari ima budzet od 400 miliona $, a Mercedes i BMW po duplo manje. Voleo bih da vidim kako bi izgledale trke da su uveli pravilo da svaki tim moze da potroshi maximum 100 miliona.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

koliko se secam prvi put je ekleston primenio to pravilo posle 2 dine nadmoci mercedesa,kada je ogranichio br cilindara motora na 12,a gle chuda mercedes je za narednu sezonu razvijao motor sa 14...e to je ochigledno sputavanje.koja su sad to nova pravila koja su vas toliko obogaljila?

Da to sto se dogodilo mercedesu je potpuno isto onome sto se desilo Ferariju.

Koje pravilo nas je obogaljilo? Ko smo to mi??? Pa ja mozda navijam za sumija ali niti sam clan ferarija niti uopste volim tu ekipu. Jedini razlog zbog cega ja navijam za njih je Sumaher. A inace da nema njega ja ne bih navijao za ferari vec za minardi [:I] .

A inace posto pretpostavljam da si pitao koje je to pravilo obogaljilo ferari-

-1 set guma za celu trku

Bridgestone nama pojma o pravljenju izdrzljivih guma i zato su pre bili nadmocni a sada jadni. Oni umeju da naprave gume koje izdrze 20-30 krugova tj oko 100 km ali ne znaju nista bolje ot toga, i zato sumaheru i ostalim korisnicima bridgestona otpadaju gume svaki cas.

A inace sad sam bas video da taj isti bridgestone poceo da ispituje sta se desila sa sumaherovim gumama posto po njima sve je bilo u redu i ne vide bas nikakav kvar na njima tako da ne mogu da utvrde kako su se ispumpale [xx(]

najbolji pokazatelj koliko ste imali jake mashine su bili vashi robovi(irvajn i sad baricehlo)koji su uvek stizali iza budale(setimo se ovde i chestih propushtanja).da nechesh mozda da kazesh da su i oni odlichni vozachi?

btw ono shto je kolega rekao:))

Kakav crni Irvajn pa on je otishao iz ferarija jos pre 2000ite!!! A i vozio je dovoljno bedno da su trebali da ga izbace mnogo ranije.

Barikelo je mnogo bolji vozac, ima skilla i sto je najbolje kod njega nikad ne skida osmeh sa lica. Tako da da Barikelo JE odlican vozac!

A ako cemo o robovima -Kultard- Hakinenov rob, a posle Raikonenov dok na kraju nije pobesneo i lepo dosao u Red Bul!

Link to comment
Share on other sites

Koje pravilo nas je obogaljilo? Ko smo to mi???

vi...ti,tvoj otac,tvoj brat i sve one koje smo pobili,i oni koji su uspeli da pobegnu©Balkasnki shpijun:))kojim ostalima?samo su budali pukle i to ne jedna nego dve....nije frka samo u gumama,ferari ima mnogo vece probleme.

btw.znachi po tvom mishljenju shumaher je najbolji pa barichelo pa svi ostali?

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...