Jump to content

Fakulteti


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ortakinja mi je simultani prevodilac, i ubija se od kesha

secam se da je dala jednom nekom liku iz obezbedjenja 50e da je masira tokom nekog medjunarodnog samita (ili shta vec) u Sava Centru [^]

Josh i kao tour guide se super zaradjuje

btw najplaceniji jezik trenutno je albanski, s obzirom da su radna mesta na kosovu [;)]

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim bas da budem profesor...

Vise bi volela da budem prevodilac ali mozda otvorim neku privatnu skolicu i zaposlim druge da rade umesto mene a ja samo uzimam pare...[:D]

LOL... htela, ne htela moracesh da predajesh, 1 way or another...

ili ostani na fax-u kao asistent, ili predaj eng po srednjim ili privatnim shkolama...

malo je teze zaposliti se odmah kao prevodilac... ne znam, ali mislim da je chak potrebno i par godina iskustva da bi mogla da se zaposlish kao prevodilac...

a za prevodjenje papira za firmu... pa, samo razmisli koliko nashih firmi posluje sa stranim partnerima... uz to, i oni koji posluju, vec cu sigurno odavno popunili mesta prevodioca... ali, nadam se da ce dok ti zavrshish fax, situacija biti mnogostruko bolja...

a ono za privatnu shkolu... uhh... pa, njih imao kao pechurki posle kishe...

uglavnom izrabljivachi... sestra mi povremeno radi za oxford bussines school... i kaze da je mnogi masovno napushtaju jer malo placaju za ono shto zahtevaju...

a ne znam koliko je bash pametno tu upadati u konkurenciju... najpametnija rechenica shto se toga tiche je "ako zelish imati apoteku, ne morash zavrshiti farmaciju... mozesh lepo zavrshiti ekonomski i zaposliti farmaceuta da radi"...

isto moze da se primeni i na te shkole...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dobro je shto je neko i odgovorio na pitanje koje je devojka postavila,svi neshti uglavnom kenjaju;)

elem mozesh da se prebacish samo je pitanje da li mozesh da se prebacish na jezik koji ti hocesh.imam par ortaka koji su upisali isti.ovaj jedan je upisao prvo albanski pa se prebacio na grchki,a drugi u startu upisao skandinavske jezike shto i nije tako losha opcija;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

hm. ne bih preporucio filoloski. njih ima ko pleve. fale samo u skolama... imam prijateljicu koja radi za stranu firmu kao prevodilac... u stvari radila je ... napustila jer su hteli da je kresu stranci jer ima dobre dudice... posao prevodioca ces moci da radis ako si dobra riba i dok si mlada ...

zapamti... ako zavrsis filoloski ne gine ti prosveta... ako na to nisi spremna onda trazi nesto drugo....

pitanje BG ili NS... definitivno NS...

dodajem dechice da mi je drago da ste skloni obrazovanju.. ponosim se vama... danas se inace tesko snadju oni sa skolom a oni bez skole da ne pricam...

odlazak u inostranstvo se isplati samo ako se odlazi zbog strucnosti... inace peres klozete za 1000 eura mesecno... ljudi se iznenade kad odu preko i rintaju a jedva zarade za zivot...

1_5.gif

Hindi.gif

Link to comment
Share on other sites

proverio sam ono sranje ali sam zaboravio da postujem [:D]

ako zhelish da se prebacish na drugi smer na kraju prve godine ne morash da ochistish godinu, ali se za svaki smer pravi rang lista kandidata tako da ako kvotu ispune ljudi sa vecim ocenama ostajesh na albanskom jeziku

Link to comment
Share on other sites

ciiiiiilimee

kad beshe dolaze oni iz wirpula;)

Nek vodi i Draska kao strucnog konsultanta, a mogu da vrnu i do Tutina [roflmao]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nijedan, moze na megatrendu shema kao virtuelna predavanja, skidas materijal sa njihovog sajta, snimke sa predavanja, tralala, i naravno, da saljes seminarske i ostala sranja preko neta, kao i na vecini drugih fakulteta, ali polaganje preko neta, zar ne mislis da je to malo debilno i omogucava varanje?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa ono ako zavrshish filoloshki ne znaci da cesh ostatio sveden na dve profesije, (prevod. i prof.) ... npr. moja majka je zavrshila Matematicki faks u bg`u i Filoloshki, i sad radi ko izvrshini dir. mitsubishija, sve je pitanje snalazljivosti i kolko se brzo adaptirash... mada,zaebi to programiranje, radi na jeziku... skupljaj informacije i to je to... kolko jezika znash tolko ljudi vredish,samim tim ti je svet otvoren.

()... [;)]

<font size="1"><font color="white">... I tako isho ja sam pustinjom sa bozarom u ruci...</font id="white"></font id="size1">

<font color="orange"><font size="1">..Give me a kiss to build the dream on

and my imagination will drive upon that

sweet heart i ask no more than this

a kiss to build the dream on....</font id="size1"></font id="orange">

Link to comment
Share on other sites

moja devojka je upisala italijanski relativno lako.

a sto se tice prebacivanja sa smera na smer, kao sto je rekao vec neko, u zavisnosti od ocena.

enivejz. pmf ;>

koji nije toliko tezak koliko je generalno predst®avljen kao tezak.

organizacija rada i nista vise.

prva godina 4 predmeta, 2 za uslov.

osnove programiranja (c#), analiticka geometrija, analiza, linearna algebra.

sa zavrsenim pmf-om - do jaja.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...