Jump to content

Mac G5 Notebook...


Gigabyte

Recommended Posts

e, da...

pa video sam topic o Dell-ovom notebook-u pa kad smo vec pocheli o tome...

uskoro dobijam neku kintu (oko 2000 evra) za kupovinu notebook rachunara. Odem kod drugara i on mi pokaze na netu (mislim da je bio Apple-ov sajt) stvarno super konfiguraciju.

Za oko 2000 dolara moze da se kupi notebook sa G5 procesorom na 1.8 Ghz, sa 512 MB DDR400, DVD-RW, 80 GB HDD itd.

Ne razumem se mnogo u Mac-ove, ali kako mi je drugar objasnio, G5 procesori su MNOGO dobri, i smatra da je ovo potencijalno dobra investicija.

Vashe mishljenje ???

Ili je bolje uzeti neki Fujitsu Siemens Amilo, ili HP Compaq nx9110...

Link to comment
Share on other sites

Problem sa softverom za Mac jeste prisutan na domacem trzistu mada nije toliko dramaticno. Naravno pricamo o piratskom softveru posto legalan mozes da nabavis kad god ti ustreba, jer postoje distributeri. Mada sa druge strane mene je ortak pre nekog vremena pitao da li da nabavi polovan Mac notebook, i ja sam mu rekao da je problematican za softver, pa je posle ipak nazvao tog lika sto je prodavao i ovaj mu dao kontakte za 10ak dilera piratskog softvera za Mac, tako da nije toliki problem koliko ljudi pricaju. Opet na Mac se treba navici jer je drugaciji OS i sve od PC-a, ali to nije tako strasno.

Sa druge strane tu je problem cene. Ovde si naveo solidnu konfiguraciju za 2K $ ali nisi naveo sa kojim monitorom. Sad videh na njihovom sajtu da je to konfiguracija sa 15" ekranom (i to toliko kosta u Ameriku, pitanje je koliko je ovde), kao i procesorom na 1.5GHz. Sa druge strane ja sam sticajem okolnosti imao prilike da probam jedan Acer Aspire 1800, koji je u Nemackoj placen oko 1700 evra sa poprilicno impozantnijim karakteristikama: 17" ekran, P4 3.2 GHz HT, 512 ram, DVD+/-R, 80 Gb hdd, Radeon X600 grafika, BT, Wifi, ima cak i jebeni daljinski upravljac [:)]

Za iste pare dobijes mnogo mocnijeg PC-a. Sa druge strane Mac je uvek bio statusni simbol, a cak i prelepi Aspire koga sam probao nije mogao da se poredi sa jednim Powerbookom po dizajnu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da se odma ogradim, ovo sto cu kazem nema veze sa mojim radnim mestom... ;)

U slucaju da oces da uzmes odlican NB za definitivno manje para nego kod drugih, ja bih ti preporucio da uzmes neki od ASUS NB'ova.

Ako te zanimaju neke tacnije specifikacije... ili vise informacija pitaj ovde pa cu ti odgovorim :)

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane tu je problem cene. Ovde si naveo solidnu konfiguraciju za 2K $ ali nisi naveo sa kojim monitorom. Sad videh na njihovom sajtu da je to konfiguracija sa 15" ekranom (i to toliko kosta u Ameriku, pitanje je koliko je ovde), kao i procesorom na 1.5GHz. Sa druge strane ja sam sticajem okolnosti imao prilike da probam jedan Acer Aspire 1800, koji je u Nemackoj placen oko 1700 evra sa poprilicno impozantnijim karakteristikama: 17" ekran, P4 3.2 GHz HT, 512 ram, DVD+/-R, 80 Gb hdd, Radeon X600 grafika, BT, Wifi, ima cak i jebeni daljinski upravljac 

da, pa i bez mdfk daljinskog upravljacha komp deluje zaista impresivno.

hvala, najverovatnije ce to biti moj izbor.

Link to comment
Share on other sites

Da se odma ogradim, ovo sto cu kazem nema veze sa mojim radnim mestom... ;)

U slucaju da oces da uzmes odlican NB za definitivno manje para nego kod drugih, ja bih ti preporucio da uzmes neki od ASUS NB'ova.

Ako te zanimaju neke tacnije specifikacije... ili vise informacija pitaj ovde pa cu ti odgovorim :)

ee kad si se vec ponudio reci mi koliko bi kostao neki asusov NB ali meni jedino bitno da konfiguracija bude bolja od moje trenutne imas moju u signi pzo gL ty

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka Toshiba i to model P30-116 (to ja uzimam [8D] )

Toshiba link

Pa taj model je skoro identican ovom Aceru koga sam ja pomenuo. Nije poenta u konkretnom proizvodjacu vec u konceptu. Svi ovde pricaju o takozvanim "desktop replacement" notebook-ovima, koji fakat imaju najbolje performanse ali i dosta ogranicenja. Naime na takvim masinama baterija ne traje duze od sat vremena pod punim opterecenjem (cesce cak ne vise od 45 min) a za nosenje nisu bas lagani. Mislim samo 17" ekran vam dovoljno govori o velicini, a jos kad sam skapirao king-size ispravljac koji ide uz njega mislio sam da ce da mi rikne bojler kad ga upalim. Razmislite i o tome ako hocete da uzmete notebook za igranje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...