Jump to content

Ray


Recommended Posts

Film o Ray Charlesu

Taylor Hackford - rezija

Jamie Foxx - naslovna uloga

Ne znam sta utice bolje na ljude, da li prvo dobra ili prvo losa vest. Posto osecam mazohizam u vazduhu krenucu od lose. Ovaj film ima ok reziju i dijaloge, ali scenario je rekao bih ispod proseka. Zasto? Prica je zasnovana na Rayovom problemu koji se zove heroin! Molim vas zbog cega? To niko ne zna. Ima lepih ideja koje se provlace, ali film se zavrsava onda kada se on skida sa heroina (40 godina pre nego sto je umro), prosto nisam mogao da verujem da ce se tako zavrsiti film od 2 i po sata. O cemu mi pricamo, o heroinu ili o jednoj od najvecih legendi moderne muzike? To me je zaista porazilo. Steta.

Dzejmi Foks je cist SF, jer ono kako je on skinuo Reja je remek-delo glume. Tek na kraju kada videte slike pravog Reja shvatite razliku, Dzejmi je lepsi. Ako on ne dobije oskara za ovu ulogu, u kojoj je pored mimike imitirao i glas (sve pesme su originalne doduse), zaista cu priznati da su oskari namesteni (nekako do sada nisam imao srca). Nisam gledao druge nominovane osim Klinta, ali ne verujem da ovo neko moze da nadmasi.

Ipak, film je za preporuku, cak i za biokop. Ziveli!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...