Jump to content

Da Vincijev kod


Recommended Posts

Ne znam dali ste procitali knjigu, ja sam je zavrsio za dva dana jer prosto nisam mogao da je ostavim !!!

U osnovi knjiga je "obicni" krimic sa puno preokreta i do skoro samog kraje necete znati ko je ubica.

Ali ono sto ovu knjigu cini posebnom bar po meni su cinjenice koje se provlace kroz njih zagonetke u okviru zagonetki koje su uglavnom istinite bar ono sto sam ja proverio, koje te nagone na razmisljanje dali je to sto se pominje u knjizi stvarno istina ili ne!!!

Naravno svaki "normalan" covek bi rekao da je to cista izmisljotina ali ja sam sinoc jedva zaspao rasmisljajuci o knjizi.

Sve u svemu ko nije procitao OBAVEZNO da je nadje i procita, a ko je vec procitao interesuje me njegovo misljenje!?

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

,Jan 29 2005, 15:42:16] Snima se i film, cini mi se da je rezija Ron Hauard, a glavnu zensku igra neka poznata glumica.

Sto se knjige tice, ona je apsolutni bestseller, ali ne znam, jel imas na engleskom?

na srpskom

inace kad je budete procitali bas me interesuje sta mislite ko je "sponozrisao" knjigu

dali vatikan, jevreji, masoni ili neko treci

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

nakon 100 strana sinotj utisci su da je knjiga ok, interesantna je, tempo je odlichan, ali onaj "wow faktor" je mnogo mali ako znash neke stvari o prirodi, astronomiji, umetnosti, brojevima...kapiram sto se amoerima toliko svidja... uglavnom:

Amelie & Da Vinci

Tautou joins Code movie.

January 24, 2005 - Le Parisien first reported and now The Hollywood Reporter has confirmed that French actress Audrey Tautou (Am

Link to comment
Share on other sites

sad kad sam zavrshio...par primedbi...

Tom Hanks nikako nije Langdon i tachka. ono, ne verujem da cu odgledati film do kraja ako on bude igrao...=o)

also

moj omiljeni pet peeve iz 90% knjiga "pametni protagonisti postaju kreteni u odsudnom trenutku" se pojavljuje i ovde...smore me takve stvari...jedna stvar je dati citaocu mali hint da mogu da budu korak ispred protagoniste ako to pomache kapiranju situacije ili whatever ali da chitaoc 50 strana zna reshenje na zagonetku a ljudi kojima je to faktichki posao ne...takodje ima 2 totalna logic lapsea =o(

finally...

malo razocharava poslednja tretjina knjige...kao da se potroshio u settingu...chudno da tako extra dobro razradjen zaplet nema dobar follow through...epizode marti misterije su bolje & konciznije napisane (e da, fanove martija isto netje iznenaditi vetjin stvari na koje cete naletati...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...